Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bűn? (Kérdésed túl rövid,...

Ez bűn? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Most van egy keverék kutyám nagyon szeretem de már gondolkodom h felnőtt koromban tenyészteni szeretnék fajtatiszta mudikat meoe előírással stb... és sokat olvasok a fajta és a tenyésztés után de olyan nagy lelkiismeret fordulásom van úgy érzem magam mintha megcsalnám a kutyámat vagy vmi ilyesmi

szerintetek ez bűn?


2010. aug. 20. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:

mért lenne az?

megcsalod a kutyádat, mert a jövődet tervezgeted? -.-

2010. aug. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de tudom hogy érzed magad..:S
2010. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 riita. ***** válasza:

miért lenne bűn??

Az lenne bűn ha szaporitanál vagy láncon tartanád a kutyád,éheztetnéd,de ez nem bűn!

2010. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát ha igazi tenyésztő akarsz lenni akkor,minden féle betegségre szűrni mind két kutyát(szuka+kan),vizsgálatokra hordani,minden oltást be adni neki a kötelezöt is meg ami nem kötelezö azt is és nem szabad 8 hétnél egyeltanál nem od adni de neked kell álni az oltásokat, töbszöri féreghajtást(2-3 oltás+3-4x féregteleniteni,kivizsgálni a kölyköket is stb...,magas rangú prémium tápal etetni és a vemhesség alatt még minőségibbel,meg felelő körülmények,az anya kutya s apa kutya egyaránt oltatni kell rendszeresen,s ha valami trobléma lép fel akkor állatorvos,császározás erre remélem nem kerül soha de soha lehetőség,stb...,több dijakat nyerő tenyészszemlés,díj nyertes kutyáknak kell az őseinek is lennie s törzskönyves szülök nek,déd szülöknek,nagy szülöknek és igy tovább.csak egy fajtával foglalkozik a kiváló,megbizható tenyésztő.a szukának külön helyet kell csinálni az ellésre és csak 2-3 évenként egy almot szabad le hozni!elönevelni a kicsiket esetleg szobatisztaságra. a meonál regiztrálni kell,és ki kell váltani a kenel nevet és a kölykökre is a törzskönyvet ki kell váltani,a tenyésztő csak tk-val adja ki és kiváló,meg bizható helyre.nagyából ennyi.soik sikert!ha ez mind meg van akkor nem bűn!
2010. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Kár, hogy a kérdezőknek nem lehet zöld kezet osztogatni.

Így lesz valaki tenyésztő! Sok sikert kívánok!

Ismerős az érzés. Én is tudathasadásos vagyok. 3 hobby kutyám mintha háttérbe szorulna a tenyésztés miatt. Pedig nem is, csak őket már nem hordjuk kiállításokra, a többiekkel "villogunk". Kárpótlásul őket viszem többet sétálni, velük játszom többet.

Mondd meg a mostani kutyusodnak, hogy a világ összes kutyája közül a legjobban őt szereted. Meg fogja érteni. :)

2010. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is hobbi kutyám van,majd én is szeretnék tenyészteni,sok-sok év múlva,ha már eleget tudok hozzá.

Én mindenképpen úgy fogok tenyészteni,ha összejön,hogya kikerőlő kicsik közül aki hobbi célra megy azt alapból 7 hónapos koráig ivartalanítani kell majd a gazdinak,akár kan/szuka.

Ez a hozzáállás itthon sajnos még nem gyakori én csak 1 tenyésztőt ismerek aki a hobbira elvitt kicsiket ivartalaníttatja.

2010. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok mint te csak nekem nem keverékem van hanem törzskönyv nélküli mudim. De már tudom mindent előre, hogy milyen kutyáim lesznek, mit hogy fogok csinálni. Néha rossz érzés, de most próbálok mindent megtenni hogy a kutyáim minnél nagyobb sikereket érejenk el, mindenhol az első helyen beszélek majd róluk és mindig ők lesznek az igazi kutyák.
2010. aug. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát ez velem is így van :) Van egy fajtatiszta spánielem akinek nincs törzskönyve (pedig lehetett volna, csak apáék voltak olyan kedvesek, hogy plusz 5.e forintot nem adtak még, hogy a tenyésztő kiváltsa neki. -.-') és már gondolkodok a jövőmről. Egyenlőre még a tenyésztésen nem gondolkodtam, de már azon jár néha az eszem, hogy a kövi kutyám ebből a kennelből lesz, és tk-s, meg ilyen-olyan. Nekem is volt bűntudatom az elején, de rájöttem, hogy attól még ugyanúgy szeretem, és azóta többet is játszok vele. :D
2010. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!