Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jarattatok a kutya(i)tokat...

Jarattatok a kutya(i)tokat kutyaiskolaba?

Figyelt kérdés

Ha igen meddig? Mindent sikerult megtanulnia?


Nekem most van egy viszonyitasi alapom, a mi nemetjuhasz keverek es az egyik csaladtagunk bullterrierje.

A terrier jart suliba, megse nagyon hallgat meg csak a nevere se, setaltatasnal nagyon huz, egyedül jutifalattal lehet motivalni, es neha megcsipked (kis harapas) de ez lehet nornalis nem tudom.

Ellenben a mienk nem jart, megis megtanitottuk szerencsere hogy lab mellett menjen, a nevere ugrik, megharapni minket nem merne (szamunkra olyan mint egy kis birka), barmit kivehetunk a szájából (labda, kaja) egyszoval szerintem ahhoz kepest nagyon jol van nevelve, persze ezzel nem azt mondom hogy tokeletes ilyenrol szo sincs.

Es igazabol ezen most kezdtem el sokat gondolkodni. Mondjuk azt elfogadom hogy terrier ver, de nekem ez akkor is fura, veletek mi a helyzet? Talalkoztatok ilyennel?


Mindkettő ivartalan 3 eves, a mienk kan, az ovek nosteny egyebkent.



#kutya #kutyaiskola #Kutyaidomitas
2021. ápr. 9. 20:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Itt is minden harmadik kérdés olyan, amire csak a kutyasulit lehet javasolni. Az egyik ékes példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11074201-kan..

2021. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
11: Itt a türelem hiánya a probléma
2021. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a szocializáció miatt akartam menni, meg gondoltam, agilityzzünk, élvezné a kutya, nekem meg egy kis én idő a család mellett. Erre közölte a kutyaiskola, hogy csak úgy lehet menni a vírushelyzetben, ha a hétvége mindkét napjára feliratkozom. Hát bocsi, imádom a kutyámat, de vannak rajta kívül is dolgok az életemben, pl. a két gyerekem. Szóval így kimaradt.

Engedelmesség miatt nem mentünk volna, ezt a részt megoldottuk itthon, 100% hallgat rám is, a férjemre is. Szerintem is érzék kérdése leginkább, nekem volt már német juhász, roti, a mostani bull keverék, mindegyiket sikerült eddig normálisan megnevelni. Szerintem annak kell a kutyaiskola, aki bizonytalan és kevésbé tud ráérezni erre, de ahogy már írták, azon nem fog segíteni, akinek semmi kiállása, és képtelen következetes lenni, értelmezni a kutya reakcióit.

2021. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!