Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskola segítene a...

A kutyaiskola segítene a kutyám viselkedésén?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy van egy kaukázusi keverék kutyám, iszonyat böszme, nem tudni mivel keveredett, de leginkább a kaukázusi vonások erősek benne, olyan 60 kiló lehet.

Rendkívül domináns (ivartalanított szuka), ha a másik kutya elfogadja ezt, akkor békésen megvan vele, de ha kis ellenállást tapasztal, akkor nehezen fékezhető meg.

Soha nem harapott meg másik kutyát, úgy hogy annak sérülése legyen, de földhöz vágja őket, és elég félelmetes tud lenni a fellépése.

Szájkosárral is terített már le nagyobb méretű kutyát.

Ellenben emberekkel nagyon barátságos, imád mindenkit, szerintem a betörőt sem bántaná.

Voltam vele két kutyaiskolában is, okos és tanítható, de valahogy nem jött be, olyan téren, hogy megbarátkozzon más kutyákkal.

Féltek tőle, még magán az oktatón is azt láttam, hogy tart tőle, pedig emberekkel tényleg soha nem viselkedik úgy, az ennivalót is bátran elmerem venni tőle, és engedi is.

Az egyik iskolában azt mondták, 3 hét után, hogy ők ezzel a kutyával nem tudnak mit kezdeni, ne haragudjak, de hogy ez eleve olyan fajta, hogy nem tanítható könnyen, és antiszociális is, így megkérnének, hogy ne jöjjünk többet.

Itt volt, hogy egy kutyát földhöz vágott, holott szóltam, hogy ilyen (a másik gazda engedte oda, és még ő háborgott, hogy minek hozok ide ilyen agresszív kutyát - hát pont ezért.)

Tudom ez vicc kategória oktatás volt, de nem tudok velük mit csinálni, örülök is, hogy eljöttünk.

A másikban meg félt az oktató, rengeteg órát lemondott, holott volt, hogy láttam, hogy amúgy jelen van és más kutyákkal foglalkozik, csak nekem hazudta azt, hogy ide meg oda kell mennie. (pedig nála sokat tanult a kutyám meg én is)

Feladtam a taníttatását, inkább nem megyek vele kutyás helyekre, jól megvagyunk így is.


Egy éve örökbe fogadtam mellé egy keverék vizsla jellegű kan kölyök kutyát, ő abszolút "alárendelt" típus, az első perctől kezdve kijönnek, soha nem volt köztük balhé, szeretik egymást.

Viszont az új kutya minden "kutyaszokást" a kaukázusitól tanult el, ugyan azokat csinálja, kezdve attól, hogy kan kutya létére úgy pisil mint a szukák, ha leszidásra is ugyan úgy reagál, mindenben követi stb...

És a baj is itt kezdődik, hogy elkezdte ezt az agresszivitást is követni mostanában. Csak ő nem is válogat, hanem minden kutyával próbál keménykedni.

A különbség, hogyha rá rákiabálok akkor fülét-farkát behúzza, de kezd idegesíteni, hogy mindig elkezd provokálni, akkor is amikor a kaukázusi a füle botját sem mozdítja.Azonban amint a fiatal kis hülye megugat egy idegen kutyát, és az visszaugat, arra már a kaukázusi is bedühödik.

Ellenben ha nincs ott a "nagy szőrű barátja", akkor kisangyalként sétál, rá se mer nézni a többi kutyára.

Viszont én együtt viszem őket sétálni, együtt is szeretnek menni, nekem is ez az ideális, az időmbe is ez fér bele.

(mindig késő este megyünk, minimalizálva, hogy találkozzunk másokkal)

Elbírok mindkettővel, ha jön szembe egy nem szimpatikus kutya akkor én visszafogom őket, nem is ez a baj.

Csak a kaukázusi most 10 éves múlt, és nagyon nem szeretném ha a másik kutya idővel teljes természetességgel vinné tovább ezt a vonalat, mert ő eleve nem is ilyen természetű csak ezt tanulta el.

Ha elvinném iskolába, akkor vajon lehetne ezen javítani?

Mert ugye az a baj, ha egyedül van a kutyaiskolában, akkor szerintem most még nem merne agresszívan viselkedni.

Semmi más bajom nincs vele, mindenben megfelel a viselkedése, de ezt tényleg nem szeretném, hogy ő is ilyen legyen.

Nem mondom, hogy én vagyok az év "gazdája", nekem is vannak hiányosságaim, sajnos korlátlan időm sincs, hogy mindent betanítsak nekik, ezért bízom a kutyaiskolában.

Ő azért nem olyan veszélyes kinézetű, hogy kidobjanak minket pusztán a megjelenése miatt.

Biztos, hogy egyedül nem tudom erről leszoktatni, ráverhetek, leordíthatom, abba fogja hagyni, de a következőnél újra kezdi a provokációt, és mindig újra és újra.

Ebben vajon tudnának segíteni, akkor is ha mondjuk ott nem viselkedik így?

Nyilván általános dolgokat is lehet még neki tanítani, nem kifejezetten csak ezért vinném, de ez lenne az egyik fő ok, hogy ebben megoldást találjak.



2021. febr. 17. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy egy sima csoportos engedelmes képzés is segít, ha viszont nem vagy biztosra akarsz menni, vannak trénerek, akik egyéni képzéseket tartanak a saját, jól működő, különböző habitusu kutyákból álló falkájukkal és segítenek, hogy korrigáld a kutyáidat éles helyzetben.
2021. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk egy ilyen tréner eljönne velem sétálni, a két kutyával, és esetleg ott tudna segíteni? Mert ezt így jól hangzana.
2021. febr. 17. 14:43
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit szeretnék elmesélni, -bár tudom, így is túl sokat írtam-, hogy nem én akartam a kaukázusi kutyát, pont azért mert tudom, hogy nem biztos, hogy én vagyok az ideális egy ilyen kutya számára.

Azonban a mi történetünk az az, hogy egy kis bolt előtt egy bicikli hátsó kosarában ült kb 2-3 hónapos lehetett.

Odamentem, megsimogattam, kijött az enyhén ittas tetű "gazdája" mondtam neki, hogy nagyon aranyos kutya.

Azt mondta, hogy akkor vigyem a "p***ába" magammal, mert most viszi a Dunába fojtani, mert az ő rohadt dögje "kúráltatja magát" és ő meg nem etet még egy ilyen nagy dögöt ha megnő.

Rákérdeztem, hogy ez most komoly e, és mondta hogy biz isten a Dunához viszi, és vagy belefojtja vagy agyonveri aztán leúsztatja a "hulláját".

Mondtam neki, hogy ez állatkínzás stb, mondta hogy szarik rá, azért vigyem magammal ha ilyen okos vagyok.

Így elhoztam, és próbáltam neki gazdát keríteni, de 3 hónap után jött az első jelentkező, aki kerek-perec közölte, hogy telephelyre kell neki őrkutyának.

Így nem adtam oda, majd rá pár napra levettem mindenhonnét, és így maradt velem.

(testvére állítólag nem született a szeszkazán elmondása alapján -vagy azokat már kinyírta)

Szóval így került hozzám, és a dominanciája ellenére nagyon szeretem, és örülök, hogy megtartottam.

Ezt azért osztottam meg, mert tudom, hogy egyeseket felháborít, hogy minek az ilyen embernek ilyen kutya.

2021. febr. 17. 14:52
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Szomorú, hogy még mindig a kamu sztorijaiddal eteted a népet és hogy még mindig van, aki ezt beveszi. Gondolom ez a kérdés is meg fogja élni a 10+ oldalt, mint az előző, mert majd jól letagadsz és elködösítesz mindent. Apropó, előző kérdésedben a papád még agyon akarta verni a kutyádat, akkor abból mégsem lett semmi?
2021. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést linkeld már :D

Bár sz**om le, hogy elhiszed e, de szívesen küldök privátban képet a kutyáimról ha szeretnéd.

Nem hiszem el, hogy valaki ilyen kamu kérdést írt ki előttem, ez az én formám :(

2021. febr. 17. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Inkabb menjen hazhoz egy beszamithato trener, de a kutyasuli is tobb mint a semmi, de ott te leszel a problemas.. 😬
2021. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

A kutyaddal nincs baj. Ne menj kutyaiskolaba!!! A dominancia veledzuletett tulajdonsag. Te azon belul kihoztad belole a maximumot!!!


Az enyemrol is azt hittem,milyen kis jambor kedves. De amikor beengedtem a lakasba egy szamara ismeretlen ferfit,azonnal odaszaladt es megharapta es utana nezte folyamatosan,h jon-e beljebb,mert akkor megkezdi a megsemmisiteset.


Ugyh ,legy nyugodt az orzovedo ver elojon.

2021. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Nalunk is ugyanez a szereposztas. Ha a csajkutya velunkvan,akkor nyomjak a hulyeseget. Csak elotte menozik a kutyad. Probal hasonulni beilleszkedni. A dominans egyed viselkedesmintajat koveti.


A lanykutyad nem agressziv,h foldhozbssza a masik kutyat. A mienk is foldhozcsapkod mas kutyakat.


Nalunk az a trukk,ha kutyakkal talok poraz nelkul,akkor mindkettot magamhoz hivom es a kant fogom meg. A lany nalunk elso szora jon es lab mellett marad. Neked is meg kell talalnod,h az egyiket fogod meg a nyakorvnel es a masikat eleg lesz csak utasitani.


Nalunk a lany jol mukodik jutfalattal.

A kan kevesbe kezes jutfalattal. De ha kutyat latok kozeledni,addig oda tudom hivni a kant,amig o nem veszi eszre a masik kutyat. Ilyenkor ot meg kell fognom. A lanyt egy paranccsal magam mellett tartom. 100% -ban megbizhato.


Ha ott van a lany (o a kesobb jott kutyank),akkor a kanom kevesbe fogad szot. Kb ugyanez a szitu.


Ha betartod a sorrendisegi szabalxokat,akkor annal tobbet nem tudsz tenni. Meg persze a rendszeres lemozgatas alap.


Mi nem mentunk oktatohoz,mert sok megfelemlitett idegbeteg kutyat latok kijonni iskolabol.

2021. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy dominans kutya mindig is valogat. Azonos nemuekkel nem jon ki. Max a nagyon megado tipusokkal. Ellenkezo nemunel is lehet problema,ha az szinten dominans.


Ez nem szocializacio kerdese.


Akkor lenne szocializalatlan a kutyad,ha valogatas nelkul azonnal harapna minden kutyat.


Nincs semmi baj a kutyaddal.

2021. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!