Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás. A...

Szuka kutya ivartalanítás. A varratok alatt kisebb duzzanat normális?

Figyelt kérdés

8 napja ivartalanították a szuka kutyámat, petefészket és méhet is kivették. A seb szép, varratok rendben, végig ruha volt rajta. Ma vettem észre, hogy kicsit mintha meg lenne duzzadva a varratok alatt, de inkább csak bizonyos szögből látszik. Nem piros, nem feszül, nem váladékozik, viszont ha óvatosan megnyomkodom, érezni belül valami keményet, és ott érzékeny is neki.


Olvastam, hogy lehet folyadék, de akár sérv is. Hétfőn tudom elvinni dokihoz, akkorra lenne esedékes a varratszedés, viszont nem ott műtötték, ahova viszem.


Valakinek hasonló tapasztalata?



2021. ápr. 17. 15:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Csináltam róla egy képet.


[link]

2021. ápr. 17. 15:37
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy teljesen normálisan kinéző varrat.
2021. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Semmi baja. Ha nem büdös, és/vagy nem vérzik/gennyedzik, akkor 1 hét múlva teljesen rendben lesz.


(Persze én honnan tudnám, hiszen mindig leanyáznak, ha írok egy szakmai választ.)

2021. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, nem kell aggódnod miatta.
2021. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elvittem ma orvoshoz, ma már sokkal duzzadtabb volt. A doki szerint kicsit be van gyulladva, de a varratokat kiszedte, fertőtlenítette a sebet. Azt mondta kenegessem Kék Lukács kenőccsel, és pár nap alatt jobb lesz.


Nem tudom. Én nem vagyok elragadtatva a sebtől, a másik kutyámnak sokkal szebb volt a hasa mikor varratszedésre mentünk. :(


[link]

2021. ápr. 19. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Na most már elég rosszul néz ki. Inkább oda kellett volna visszavinned ahol műtötték.
2021. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oda leghamarabb csak hétvégén tudnám vinni sajnos, mert elég messze van, és párom csak akkor tud segíteni fuvarban. Nekem nincs kocsim. Most hétvégén is vihettem volna, de mindenki akinek mutattam azt mondta nem vészes, ne aggódjak, így nem vittem.


Direkt oda vittem messzebre ivartalanítani, ahol a másik kutyámat is műtötték korábban, (szemléltetésképp mutatom neki a műtét napján és a varratszedés napján készült képeket).

Ezzel nagyon meg voltam elégedve, és most ezt a kutyát is ugyanaz a doki műtötte, de eléggé el vagyok keseredve. :(


[link]

2021. ápr. 19. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Uh,az gennyes.Az begyulladt basszus.
2021. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja,csak a képet néztem a szöveget nem.

Elviekben rendben lesz,ha fertőtlenítve volt.Ha nem javul maximum többször fogják még fertőtleníteni.

2021. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első képnél még rendben volt, de a második már elég csúnya :C

Lehet neked sem kellett volna nyomogatni és tapizni a varratot.

Ha nem javul, vidd el más dokihoz is, és oda is, ahol eleve ivartalanították.

2021. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!