Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszor alapból...

Miért agresszor alapból nagyon sok fajtatiszta vagy keverék kistestű kutya?

Figyelt kérdés
ha tisztában vannak vele hogy ők a kisebbek és gyengébbek, miért acsarkodnak, féltenek betegesen dolgaikat, őrülnek meg egyik pillanatról a másikra? nem azt diktálná a természet hogyha felém áll egy sokszor nagyobb (ember)állat akkor megalázkodjak neki a saját védelmem érdekében?
2021. ápr. 17. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A kutyák nem tudják magukról, hogy milyen kicsik vagy nagyok. Nincs testtudatuk. A nagymamáméknál is volt régen egy hatalmas bernáthegyi, aki mindig be akart ülni a vendégek ölébe.😅
2021. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
84%
Mert a kis méretük miatt a gazdi nem neveli elég következetesen. Tudja hogy ha valami van, felkapja és kész, sétánál sem ránt el, na ezt egy nagyobb testűvel nem csinálod meg. Ha rendesen van nevelve akkor egy kistestű kutya is normálisan viselkedik.
2021. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A veszély(érzet)re két féle képpen lehet reagálni. Vagy meneküléssel, vagy támadással.

Hallottál már róla, hogy a sarokbaszorított ember vagy állat veszélyes lehet? Na pont ezért, mert ők éppen úgy reagálnak, hogy akkor innentől tök mindegy mi van, de ha meg kell dögleni, akkor megpróbál magával vinni annyi ellenséget, amennyit lehet.

Neked soha nem mondták még, hogy pl. állatot ne úgy közelítsd meg, hogy ne legyen menekülési útvonala?


Meg a neten rengeteg olyan videót láthatsz, hogy egy házimacska vagy kisebb kutya nekimegy a medvének, krokodilnak, oroszlánnak, stb. hogy védje magát, a gazdáját, kölykeit, ember gyereket?

Sokszor működik is, mert a nagyobb állat annyira meglepődik, hogy úgy érzi, nem éri meg egy agresszív áldozattal szórakozni, keres inkább a könyebb esetet.

2021. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem hiszem el hogy nem tudják hogy picik. látják a környezetüket másokat maguk körül. nem véletlenül a legapróbbak a legagresszívebbek szinte
2021. ápr. 17. 20:35
 5/10 A kérdező kommentje:
3. de itt nem egy olyan élet-halál helyzetről van szó hogy az forogna kockán, csak simán egy kajája, vagy a takarója, vagy csak simogatásnál egy hátsó lába, sokmindenre láttam példát
2021. ápr. 17. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Most egy kutyáról beszélünk. Ami neked "csak" egy játék, az neki olyan, mint neked a legféltettebb, legfontosabb tárgyad. Nem érzi biztonságban magát, nem érzi, hogy az ember tiszteli az ő magánszféráját. Fél, hogy elveszed a cuccát és nem adod vissza. Bizalmatlan.
2021. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
furák. simán levág egy ilyen viselkedést mint írtam, aztán másnap reggel mégis kitörő örömmel fogad és szétörülget felugrálva, nyalogatva
2021. ápr. 17. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem a nevelésétől függ, hogy a kutya tudatában lesz- e a saját testének. A jó neveléstől engedelmes és fegyelmezett lesz. Hogyha viszont a nevelés félelmet vált ki az állatból, az általában a gazdi miatt van. Nyilván valamilyen szinten tudják, hogy vannak náluk "nagyobb" kutyák, akiknek úgymond be kell hódolniuk, de nem feltétlenül az lesz ez a "vezér", aki a legnagyobb növésű kutya, hanem az, aki mondjuk a legöregebb, legrégebb óta ural egy adott helyet stb... Az embereknél is így van ez sokszor. Néha egy alacsonyabb, akaratosabb, magabiztosabb ember győz le sok, nála magasságban nagyobb embert. Például Hitler.


Szóval nem az számít, hogy milyen kicsi vagy nagy a kutya, hanem az, hogy milyen helyet foglal el a "kutyák rangsorán".

2021. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
lehet hogy a macskáktól láttam a rossz példát, meglepett nemrég mikor olvastam hogy kintieknél egy nőstény is lehet náluk az alfa, és ő veri el a környéken az összes kandúrt akár, csak mert megteheti, legjobb fizikálisan. ebből gondoltam ha más hasonlóan emlős lát tőle nagyobbat, automatikusan tudja hogy ő hátrányban van, nem ellenkezik. de csak egy gondolat
2021. ápr. 17. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskáknál úgy van, ahogy gondolod. Az én nőstény macskám is állandóan elveri a környék összes kandúrját. 😅
2021. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!