Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem veszik el örökre a...

Miért nem veszik el örökre a jogosítványát a "büntetőfékező" agresszoroknak?

Figyelt kérdés

Egyértelmű, hogy alkalmatlanok a jogosítványra, mert nincs alap intelligánciájuk, közveszélyesek.

Egyre több ilyen bűncselekményről olvasni.

[link]



2021. ápr. 1. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz bizonyítani. Szerintem helyes lenne az írni-olvasni tudás alapkövetelmény mellé egy mentális alkalmasságot is.

Szerintem, ha nem csak a gyorshajtókat vegzálnák (jogosan), hanem a közös játékra alkalmatlanokat is kiszűrnék, a mostani jogsival rendelkezőknek legalább a harmada ki lenne szórva.

2021. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

ennek a cikknek mi értelme volt? 2018-as esetet ír le, mintha most történt volna, új információval meg nem szolgál


oda van írva, letöltendő börtönbültetést és jogosítvány bevonását kezdeményezték, pont ahogy te is gondolod jónak

2021. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Miért nem veszik el azoknak a jogsiát akik az ember fenekében másznak??

Jövök hazafele este egy olyan szakaszon ahol folyamatosan van őz vagy nyúl az úton. De a másik kocsi annyira rám mászik, hogy 1 méter ha van a követési távolság. Ami egy 60-70es tempónál elég kevés szerintem. Ha fékezek akkor belém jön, ha nem fékezek, akkor én megyek neki az őznek vagy a nyúlnak.

Valóban aznap is ott állt az őz és a nyúl is. 5-6 alkalommal kellett fékeznem, de ugyan úgy rám mászott megint, pedig éppen, hogy nem jött nekem.


A büntető fékes se feltétlenül egy idióta és nem is lenne velük baj, ha a mögöttük menő paraszt tartaná a követési távolságot.

2021. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

"A büntető fékes se feltétlenül egy idióta és nem is lenne velük baj, ha a mögöttük menő paraszt tartaná a követési távolságot."

És azt mégis hogyan tartsa?

2021. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Például úgy, hogy a követési távolság 2 másodperc.

De nem kell Einsteinnek lenni ahhoz, hogy egy kb távolságot betartson az ember, ami fékút+reakcióidő.

2021. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk úgy, hogy a másik seggébe mászók és a büntetőfékezők szépen megérdemlik egymást, minden pofon (illetve koccanás, majd pofon) jó helyre megy.

De attól még mindkettő gáz, főleg külön-külön!

2021. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, nem tudják itt egyesek, mi az a büntetőfékezés? Hát nem úgy szokott lenni, hogy szépen mennek egymás mögött a járművek, és egyszer csak az elől lévő lesatuz.

Nem. Ez valami konfliktus része, amikor is az agybajos bevág eléd.

Vegyük a 2 másodpercet. 130 km/óra sebességnél az 72 méter. Tehát ha az előttem menő váratlanul állóra fékez, és belerombolok, akkor nem volt meg ez a 72 méter.

De ha az agyhalott bevág elém 5-10 méterre, és úgy fekszik bele a fékbe, akkor miben is lennék hibás?

2021. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

#4

A KRESZBEN le van írva, hogy mekkora a kellő követési távolság. Valamint az is, hogy ez előttünk lévő autó hirtelen fékezése esetén is meg kell tudni állni.

De ha bele nézek a visszapillantó tükörbe (ami jól van beállítva, de a hátamnál lévő autó rendszámját se látom, csak a motorháza közepét, az számomra aggodalmat okoz. Mert soha nem lehet tudni, hogy én nem-e látok egy kátyút, ágat, törmeléket, sárfelhordást, nagyobb mennyiségű állóvízet, elütött állatot vagy bármi mást az úton (lássuk be mindre gyakran van példa megfelelő körülmények között) akkor bizony lassítani kell, főleg ha jönnek szembe és nem tudok irányt változtatni. De egy ilyen "kedves ember" van mögöttem. Néha eskü olyan érzés, hogy rá akadt a vonóhorgomra. Nem akar előzni, meg semmi. Nem azért mászik "picit" jobban rám, hanem neki ez a követési távolság.

De ez is annyira beleset veszélyes. Sokan ilyenkor büntetőfékeznek amúgy, mikor már elpukkan az agyuk, hogy rájuk másznak. KRESZ szerint meg ugye olyankor is meg kell állni. De annyira felkapták már ezt a "büntetőfék" dolgot, hogy ha elém kiszalad egy szarvas az úton vagy valami és van egy ilyen barom, de egyikünknél sincs kamera, akkor esetek száma szerint nyílván én leszek a hibás, mert biztos én büntető fékeztem és nem ő aki tényleg nem tartja a követési távot. Szóval előbb az ilyen bújós, szeretethiányos sofőrökkel kellene valamit kezdeni. Utána a büntetőfékesekkel. Mert ez tényleg fusztráló, hogy valakire ennyire rá másznak, hogy még nem hogy a fékutat, hanem reakció időt sem hagyja meg mögöttem. Ha hirtelen satuval kellene megállnom pl egy 80as tempónál, akkor ő ugyan úgy 80al rongyolna belém. Mert esélye nem lenne fékezni, mivel 1 méter ha van a 2 kocsi között.

2021. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Írjátok már le, mi a baj 7-es válasszal?

Komolyan! Ha egy marha bevág elém, és lesatuz, akkor nehogy már én legyek a hibás!

2021. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
#8: ez tök jó, de ha megnézel pár ilyen esetet, hamar rájössz, hogy esélye sincs 2 mp-et tartani. Önbíráskodó féktávon belül befejezi az előzést és satuzik.
2021. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!