Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen hiperaktív kutyával...

Teljesen hiperaktív kutyával mi a teendő? Állatorvos is zavar el mert idegesítő a kutyám.

Figyelt kérdés

Van egy éves jack russel terrier és staffordshire bulterrier keverék kutyusom. Nagyon aktív, makacs, fél méteres gödrökkel van tele a kert mintha meteorok csapódtak volna bele. Össze vissza jö megy ugat nem bírmagával. Napi két órát sétálok vele nem bír lefáradni. Ugrik szalad, jön megy rohangál beveri a fejét mindenbe annyira kapkod, figyelmetlen.


Állatorvos kicsuk minket mikor viszem oltásra mert ugatja többi kutyát, mindenkihez odamegy nyalja őket aztán ugat elrántom nem érdekli. Állatorvosok húzzák nyúzzák makacs, szófogadatlan figyelmetlen. Jön megy.


Mit tegyek?



2021. ápr. 19. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Napi két órát sétálok vele


Ezzel úgy gondolod, megtettél mindent, amit kutyanevelésnek hívunk?

2021. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1*

Én nevelem a két óra slétáltsatás mellett. Nem tud figyelni, jön egy porszem elkezd afelé rohanni minden eltereli a figyelmét. Nagyon szeretetéhes és szeretem állandóan nyal fal de beteg sajnos.

Az állatorvos sem tudja mitől hiperaktív azt mondja ez genetikai betegség a kutya frontális lebenye alulműködik. Gyógyszert nem ad rá azt mondja.


Háromszor voltunk kutyaiskolába eltanácsoltak minket mert nem szófogadó a kutya és figyelmetlen, hiperaktív.


Nem tudom mit tudok még tenni

2021. ápr. 19. 15:36
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

JRT = kő kemény vadászkutya, munkakutya.

staffbull = munkakutya.


A két óra séta ennek a kutyának nulla! Dolgozni kellene vele minden egyes nap! Szellemileg, ösztönszinten lefárasztani. Ezt már csak a párosításból adódóan is tudnod kellett volna! De miért lett ilyen kutyád, ha nem akarod úgy tartani, ahogy igényli?

Emellett szocializálni, nevelni kell. Az "elrántás" egyikbe sem tartozik bele! Magától nem tanulja meg, hogy hogyan viselkedjen kutyák közt! Az elmúlt 1 évben miért nem nevelted meg?

2021. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3*


Három alkalommal vittem profi kutyapszichológushoz kutyaiskólába és eltanácsoltak minket. Azt mondta Ő fizet csak vigyem el mert zavarja a többi kutyát az állandó rohangálásval, ugatással, nyalással, jövés menés, gödörásás és idegesítéssel stb stb

2021. ápr. 19. 15:40
 5/22 A kérdező kommentje:
három KÜLÖNBÖZŐ szakemberhez!!!!!!!
2021. ápr. 19. 15:40
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Tehát elvitted kutyasuliba, majd utána sem foglalkoztál vele jobban.

Újra leírom, MUNKAKUTYÁD VAN! Dolgozni kell vele! Nem csak tartani és sétáltatni. Járjatok őv-re, vadászatra, agility-re, teljesen mindegy.

2021. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Koncentrálni kell először megtanítani a kutyát, aztán lehet vele mást kezdeni.

Bár ha valóban beteg, akkor nem tudom mit lehet kezdeni, ha még a szakemberek sem hajlandók.

Ha rá tudod venni, hogy koncentráljon rád, kezdjetek sportokba, pl agility.

2021. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6*


Kidobták a kutyasuliból egy-két alkalom után!!! Én nem vagyok szakember azt mondta a szakember hogy ez beteg.

2021. ápr. 19. 15:46
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

(hetes vagyok ismét)

De őszintén, kommentelők, menjetek a retkes búsba... Minden kutyával kapcsolatos kérdés alatt csak az megy, hogy a gazdit szapuljátok, közben semmi érdemlegeset vagy újat nem mondtok. Ha nem akarna vele foglalkozni vagy tenni valamit érte, kérdést sem írt volna.

Ha valaki csak bunkó módon képes hozzászólni a másikhoz, akkor inkább ne tegye.

2021. ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

7*


KÖszönöm. Miután hazaérek munkából két órára elviszem sétálni a helyi kutyafuttatóba. Azt imádja állandóan nyalja az arcomat és a kezemet. Nagyon szeretetéhes kutya és meg akar felelni. Agility az milyen spor? Az fejleszti a kutya agyát?


Szakemberekben már nem bízok. Most szerencsére találtam egy elfogadó állatorvost és őt nem zavarja a kutya pörgése. Ő szerinte a frontális lebeny kársodohatott valami miatt azért figyelmetlen és hiperektív. Képes fél órán keresztül le-fel szaladni az udvaron egy fadarabbal a szájában és már aggódok mikor esik össze mert már rogyadoznak a lábai de még rohan mint az őrült

2021. ápr. 19. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!