Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata vagy vizsla?

Dalmata vagy vizsla?

Figyelt kérdés
Ti melyik kutyát választanátok?Én nem tudok dönteni ugyanúgy tetszik mind a 2 kutya...
2010. aug. 22. 15:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Vizsla :D szomszédomnak is van 2 nagy és szoktak születni kicsik is, és olyan édesen mászkálnak :D
2010. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
(magyar) vizsla
2010. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én se halottam sok jót a Dalmata természetéről, és én is hallottam hogy kissé butuskák (de ez persze csak lehet buta pletyka)

Viszont a MAGYAR Vizsla világ szerte híres OKOSSÁGÁRÓL ALKALMAZKODÓKÉPESSÉGÉRŐL, SZÉPSÉGÉRŐL, BÁJÁSRÓL STBSTB. :) És mellesleg nekem is az van :) Így én is tudom javasolni.

2010. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Dalmata nekem jobban tetzsik :)
2010. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik, de ha választani kellene inkább a magyar vizsla, értelmesebb kutyák, csak rettentően hiperaktívak.
2010. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Xenon25 válasza:
Szerintem egyértelmű hogy a vizsla a jobb választás persze azt is tudni kell róla hogy egy nagyon energikus kutyáról van szó akinek sok mozgásra hosszú sétára és feladatok megoldására van szüksége! a dalmatáról annyit hogy nagyon szép kutyus de ha jól tudom ő az egyik legbutább kutya !
2010. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm a sok választ...akkor érdemes a vizsla mellet dönteni...és kertünk is elég nagy..és vannak kutyás barátaim akikkel gyakran megyek erdőbe hosszú sétákra...biztos élvezni fogja a kutyus :D
2010. aug. 23. 19:40
 18/21 anonim válasza:

Mindkét kutyának megvan a maga rossz és jó oldala. A Dalmaták általában nem olyan okosak, mint a magyar vizslák, de nagyon energikusak, és játékosak, akár a vizslák. A vizsla, ha elunja magát, akkor bármilyen kertből elszökik, amelynek nem elég magas a kerítése, mivel rendkívül jól ugranak. A magyar vizsláról ugy mondják, hogy azok tudnak mosolyogni, szomorkodni. Én tiszta szívből ajánlom a Magyar vizslát!

Üdv: .asdf.

2010. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Intelligens, gyorsan tanul, de kissé makacs. Érzékeny, a rossz bánásmódot évek múlva sem felejti el.
2010. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia,gondolom,már elkéstem a válasszal de azért szeretném,ha az idelátogatók nem csak azt olvashatnák,hogy a dalmata mennyire buta kutya,szóval:a mi első dalmatánk pont hogy egy nagyon értelmes,könnyen tanítható,az embernek néha még a gondolatát is kitaláló kutya volt.Sok dologra tanítani se kellett,mert alapból nagyon könnyen alkalmazkodott hozzánk,kiskorától kezdve nyugodtan egyedül lehetett hagyni egy időre,nem ugatott,és nem bontotta le a lakást.Ezen kívül nagyon barátságos volt idegenekkel is,mindenkinek örült,és játékos maradt felnőtt korára is,sokszor nézték őt fiatal kölyöknek még 8 éves kora körül is.Nagyon ragaszkodott hozzánk.Egyszóval tökéletes kutya volt :) Épp ezért lett a második is dalmata.Hááát,ő már nem egészen ilyen,kicsit nehezebben kezelhető,de butának azért ő se buta.Szóval fajtán belül se egyformák.Egyébként inkább makacsnak és önfejűnek szokták nevezni őket.


A vizsla amúgy a másik kedvenc kutyafajtám,róluk is csak jót tudnék írni.

2011. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!