Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy ennyire védi a...

Normális hogy ennyire védi a kölykeit a labrador szuka kutya?

Figyelt kérdés
Ma elmentünk kölyök kutyát nézni a párommal. Minden képpen golden, vagy labrador retriever kutyát szeretnénk. 70 ezerért árulják a kutyusokat. Sok jót olvastunk a labradorok, többek között azt, hogy ember szerető, szelíd, és egyáltalán nem hajlamos agresszióra,mindenkivel barátságos. Hat mikor oda értünk, már eléggé ugatott ránk, meg morgott. Elvileg azért mert védi a kölykeit. Azt mondták legalább is hogy nem bánt senkit, csak most nem tudják mit csinálna a kölykeit miatt. Kicsit féltem is tőle őszintén szólva, sokszor oda jött és ugatott. Kicsit morgott is egyet. Nem bántott senkit csak azért ilyesztő volt. Az apjuk is be volt zárva egy kenelbe, mert elvileg félnek hogy bántja a kölyköket. Meg simogatni se lehetett, de őt se mertem. A gazdikkal normális volt, viszont idegenekkel nem tűnnek barátságosnak. Pedig nem így tudtuk. Azt hittem kenyérre lehet őket kenni. A kölykök nagyon aranyosak, csak félek ők is agresszívak lesznek. Bár nyilván nevelés kérdése, elvileg nem sokat foglalkoznak velük, mert nincs idejük 3 gyerek mellett. Sokszor be van zárva főleg a kan a kenelbe. Szerintetek jó ötlet elhozni onnan egy kölyköt?
2021. ápr. 25. 20:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Mert egy szapis ideggyemge labi. Ezért nem kell szapitól kutyát venni.
2021. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mondták is hogy nem sétaltatják őket. Csak el szokták engedni őket az udvarba. Viszont látszik hogy oda figyelnek rájuk hogy mit adnak nekik enni, csak minőségi tápot, és arra is figyelnek hogy ne hizzanak el.
2021. ápr. 25. 20:21
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem akartak kölyköket elvileg.
2021. ápr. 25. 20:23
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
azért viselkednek így mert távol állnak egy fajtatiszta, fajtajegyeket hozó labradortól/goldenektől. Egy keverék (neveletlen) kutyától nem meglepő az ilyen viselkedés. De ilyen helyről (már csak azért sem, mert megélhetési szaporítók) nem vennék kölyköt, mert ki tudja milyen idegrendszeri gondokat örökölhettek a kölykök a szülőktől. Ha labradort akartok akkor tenyésztőt kell keresni. Szaporítónál max keveréket kaptok, ami aztán vagy hozza a fajta tulajdonságait, vagy nem.
2021. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Ne hozz el onnan kutyát, ez szaporító...az is ilyen gyenge idegrendszerű lesz, inkább keressetek normális tenyésztőt...onnan "kenyérre kenhető" kutyát kapsz.
2021. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Milyen minőségi tápot? Pedigree-t? Ennél többet nem néznék ki ilyen felelőtlen emberekből. Nem akartak kölyköt? Akkor miért nem ivartalaníttatják a kutyákat és mire fel van pofájuk ilyen összeget elkérni kölykönként? Gondolom féregtelenítve és oltva sincsenek.
2021. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Szaporitokat nem tamogatunk kerdezo, legyen eszed! Szerinted jo otlet onnan elhozni egy kutyat? Komolyan? :D

Keress fel szepen egy tenyesztot, ha egeszseges kutyust szeretnel. Ne ezen sporolj, mert aztan majd kapsz egy ideggyenge, epilepszias, diszplazias kutyat, akire az egesz fizetesed ra fog menni.

2021. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

"Nem akartak kölyköket elvileg."

De azért 70 ezret elkérnek a kölyökért.

Szülők 0 szocializáció. / csak az udvar és a kennel/

A saját gazda nem tudja, miként reagál a kutyája pl a kölykeire /kan/.

A labi is dp-re hajlamos. Kétlem, hogy szűrve lettek volna a szülők.

Ahol "elvileg" nem akarnak kölyköt, ott ivartalanítanak, vagy minimum távol tartják tüzeléskor a két kutyát egymástól.

2021. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azert mert nem egészséges egy nőstény kutya ivartalanítása. Legalábbis szerinte.
2021. ápr. 25. 20:36
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Nehogy onnan hozzatok kutyát !!

Az egy szaporító, ki tudja milyen genetikai betegségeik vannak már a szülőknek, hát még a kölykök miket örökölhetnek !!

Keressétek fel igazi, felelősségteljes, lelkiismeretes, hivatalos tenyésztőket, akik foglalkoznak is a kutyákkal és fontos nekik az egészségük és a boldogságuk !!

Nekem goldenem van, igazi terápiás kutya ! Nem hivatalosan, de direkt kértem nyugodt, megadó természetű, végtelenül barátságos, kedves, jóindulatú, higgadt egyedet, aki mindemellett közepes energiaszintű, tehát nem lusta, lehet vele hatalmasakat sétálni, amire nekem nagy szükségem van, de mégis nyugodt és engedelmes.

Kb soha nem teszek rá pórázt. A legnagyobb forgalomban is teljesen higgadt és megbízható marad, mellettem vagy mögöttem jön, követ engem, nem maradozik el. Mindig tudja mit tegyen, tökéletes a számomra.

De ilyen kutyát csak bejegyzett kennelből kapsz, rendes tenyésztőtől.

Persze az ára sem 70 ezer lesz, hanem 3-4* annyi. De 10-15 évre választasz társat, fontos, hogy olyan legyen, amilyet szeretnétek és az egészsége pedig a legfontosabb.

Ha most felkeresitek a tenyésztőket, mire kaptok kölyköt, addigra össze is gyűlik a pénz rá. Fél-másfél év is lehet. Nekem 10 hónap volt. De most itt van Rubin és mindent megért nekem.

2021. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!