Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg setalni...

Hogy tanitsam meg setalni normalisan?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves labradorom....nos kiskorába úgy gondoltam hogy a pórázon nem baj ha előre megy csak hát ugye megnőtt es én meg nem birok vele setalni hogy ne rantson el..az udvaron rengeteg gyakoroltam vele azzal a technikaval ahol ha húzni kezd meg fordulok es igy megy körbe-körbe..az udvaron jol megy neki de ahogy kilepunk az utcara teljen izgatott lessz es megy elore es elránt...es hogy tudnam megtanitani hogy kint is tudjon menni porazon hogy ne huzzon el?

2018. ápr. 25. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzá szeretnem fűznii hogy nem vagyok kivancsi a lecseszésekre hogy kis koratol kellet volna mert tudom hogy ugy kellet volna de en akkor meg nem tudtam....13/L
2018. ápr. 25. 15:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne az udvaron bohóckodj vele, vigyétek ki sokkal gyakrabban sétálni. Azért húz, mert izgatott, ha nagy ritkán kijut onnan. Odakint jutifalival tereld magadra a figyelmét, ha túlpörög, másra figyel. Ha nagyon húz, akkor ültesd le és 5-10 másodpercig ne induljatok tovább. De a legfontossabb, hogy jó gyakran legyen kint, ne legyen neki ritka esemény a séta.
2018. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A lábhoz igazodás a legfontosabb parancs, amit meg kell tanítani egy kutyának. Ennél csak a járda szélén való megállás fontosabb.


Először is, ha futtatópórázt vagy csörlőst használsz, menj el, és vegyél egy rövid bőrpórázt, mert az előbbiek nem vagy alig alkalmasak kiképzésre.


Minél hosszabbra ereszted a pórázt, annál nagyobb erőkarral tud megrántani, tehát szorosra fogd, egészen a karabinernél.


A kutyát a bal lábhoz kell beállítani, úgy, hogy a nyaka, marja legyen a lábaddal egy vonalban.


Elindultok így, és ha a kutya előrerohanna vagy lemaradna, határozott rántással húzd vissza a helyére, "Lábhoz igazodik!" paranccsal.


Fontos azonban, hogy nem egy-egy rántással kell visszahúzni. Nem birkózni kell a kutyával, hanem helyben tartani. Folyamatosan igazgasd, apró rántásokkal korrigáld akkor is, ha még nem lódult neki. Nem kell megvárni, amíg elér a póráz végéig. Így egyrészt megérti, hogy nem csak arról van szó, hogy túl messze ne szaladjon, másrészt előbb fárad el, mint te.


Minden nap vidd le ugyanarra a helyre, ahol ezt gyakoroljátok, és töltsetek el ezzel egy órát. Gyakoroljátok a menetből leülést is, azaz az "állj" parancsot. Ilyenkor a kutyának azonnal s@ggre kell vágnia magát, akárhol van. Nyilván nem kell szívatni pl. pocsolyába ültetéssel, de tanulja meg, hogy az "állj" azt jelenti, hogy megállunk ÉS leülünk. Eleinte az "állj, ül" parancsot is adhatod neki, főleg ha már ismeri az "ül"-t.


Napi gyakorlás mellett a leghülyébb kutya is megtanulja ezeket két hét alatt. Ha már megy neki, máshol is gyakorolhatjátok, hogy megértse, nemcsak ott, a tanulós helyen érvényesek ezek a parancsok.


Fontos, hogy megértse: a parancs nem alázatos kérés, hanem parancs. Azt közlöd vele, ami történni fog. Hogy magától csinálja, vagy addig húzod a pórázt és nyomod a s@ggét a földnek, míg le nem ül, mellékes.


És ugye a legfontosabb: dicsérni! A kutya a dicséretért tesz mindent. Dicsérethez "állj, ül" parancsot adunk, leültetjük láb mellett, és megveregetjük az oldalát: okos kutya. Nem simogatunk, nem fület vakargatunk, és pláne nem etetünk. Ne azt tanítsd neki, hogy ha teljesíti a parancsot, enni kap, mert a kutya nem patkány. A falkaösztönét kell használni a kiképzéshez. Jutalomfalatot szeretetből kapjon, később.

2018. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ez a legjobb leírás, ami van a fordulásos módszerről:

[link]

2018. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!😄
2018. ápr. 25. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Kutyasuli nagyon sokat segítene, mert gondolom millió más gond is van még. Kint behívás, figyelem, kontroll, dtb.
2018. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!