Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen játékot ajánlanátok,...

Csenge020601 kérdése:

Milyen játékot ajánlanátok, ami leköti a kutyát?

Figyelt kérdés

Foxi szuka kutyája van apukámnak. Nagy az udvar, tehát tud mozogni, szaladni, vannak elfoglaltságai is (férgezés, keresgélés, stb), ezeket szereti. Apukám sokat dolgozik, így nap közben nem tud sokat vele lenni. Esténként játszanak, vagy bemehet a kutya a házba, ezen kívül heti pár alkalommal én viszem sétálni. Apa csak ritkábban, de akkor nagy sétára.

Nos a helyzet az, hogy már régebben is szökős volt. Csináltunk futóláncot, de nem akartuk, hogy meg legyen kötve, ezért elengedtük. Hála Istennek nem kellett kitalálni semmit, mert egy időre leszokott a szökésről. Egész ősszel és télen meg sem próbálkozott vele. De most, tavasszal rákapott megint. Megmagasítottuk mindenhol a kerítést, de valahogy így is megszökik. Mindig talál valami kiutat, de már fogalmam sincs, hol. Persze majd kifigyelem, de addig is arra gondoltam, hátha hatásos lenne pár játék, ami leköti.



2021. ápr. 26. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt, nem teljesen a kérdésre válaszolva, mindenképp érdemes lenne a kerítést megcsinálni, mert ez nagy veszélyforrás! Fontos, hogy alul megy ki, vagy felül. Ha felül, arra tudok jó tippet adni.

Játék terén meg ki kell tapasztalni, de általánosan elmondható, hogy olyan játék, amivel a kutya egyedül játszik, nem fogja lekötni. Az aktív idő köti le: labdázás, frizbi, esetleg olyanok, mint a klikkeres feladattanítás (sok kutya imádja).Bármilyen játékot is vesztek neki, hogy játsszon vele egyedül, a külvilág érdekesebb lesz.

2021. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Egy játék csak ideig óráig köti le a kutyát, nem egész napra. Foglalkozni kell vele, illetve szökésbiztossá tenni a kerítést.

Ivaros? Lehet tüzel és keresi a kanokat, azért szökik.

2021. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A játék addig lesz érdekes, amíg ott vagy. Ha szökős, muszáj lefárasztani. Minden egyes nap.
2021. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

A játék nem fogja megszüntetni a szökést.

Ha ivaros a kutya, első az ivartalanítás.

Következőkben meg kell csinálni szökésbiztosra a kerítést.

2021. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Napi setat, tanitast es ivartalanitast ajanlok, mert ezen a probleman csak ez segit.


Aktiv kutyat nem veszunk egyebkent magunkhoz akkor, ha keptelenek vagyunk foglalkozni vele es kielegiteni az igenyeit. Ennek a fajtanak a heti par seta edeskeves.

2021. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Ivartalanítás, agyi fárasztás...

2021. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ezzel a kutyával lehetne-e egyáltalán eleget foglalkozni. Agyilag fárasztani nem lehet, mert nem figyel. A saját feje után megy. Egyik fülén be, másikon ki, ha szólunk is neki. Csak a szeretgetést viseli el, nagyon szeret bújni, meg bemenni apához. De tanítgatni sajnos nem lehet. Tényleg nem figyel.

Nem tudom, hogy más dolgozó emberek hogy töltik a napjaikat a kutyáikkal, de szerintem ez nem mindig kivitelezhető.

Nem tudtam, hogy a szukák is mennek, tehát lehet ez az oka. Apukám nagyon ellene van az ivartalanításnak, pedig én szívesen elvinném orvoshoz.

Egyébként fent megy ki, pedig fél méterrel már meghosszabbítottuk az eleve 140 centis kaput. Pici termetű, de ma valahogy ezen is átjutott.

2021. ápr. 26. 19:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ellene van,hogy ne legyen egy alom Morzsi,ha a kutyátok össze fut a szomszéd buksival? Lassan én is azt mondom,hogy mindenféle engedély meg vizsga kéne hogy akárki ne tarthasson kutyát...


Ameddig ivaros mindig lesz egy oka,hogy szökjön.

Kennelt esetleg tudsz neki a kertbe építtetni (vagy kutyaólat azthiszem az is olyasmi) ha nem értek rá oda be kell tenni.Jobb mint kikötni,mert ha elér a kerítésig fennakadhat.

2021. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!