Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég költöztem családi...

Kriszti Fejér megye kérdése:

Nemrég költöztem családi házba. Most érett meg bennem a gondolat, hogy kutyát tartsak. Kinti kutyát szeretnék, közepes méretűt. Veteményes is van, nem tudom melyik kutya bírja. Talán az örökbe fogadás jó ötlet. Van valami jó tanácsotok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 16:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Azért leírhatnád kérdező hogy mit szeretnél a kutyussal? Arra hogy csak legyen? Vagy területvédőnek? Családi kutyának? Milyen a habitusod? Keménykezű vagy? Határozott? Vagy inkább gyengéd, kedves?

Ezeket át kellene gondolnod, mert ha rosszul választasz nem lesz jó senkinek sem.

2021. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%
8: lehet én vagyok az ork, de mifelénk simán adnak kinti tartásra is kutyát. Amúgy mi a baj a kinti tartással?
2021. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

Csak olyan vetemeny legyen,amit a kutya ehet....


Ha jo husokat adsz neki,nem fogja leenni a paradicsomjaudat teljesen.


Ne vedd veresen komolyan a rendet meg tisztasagot kutyaval. Lazulj.

2021. ápr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

Én valami családi kutyát vennék, ha nincs semmi elképzelés.


Vizsla, Leonbergi, labrador, golden retriever, szetter. Vagy esetleg Beagle, Bassett, Erdélyi kopó, Berni pásztor kutya, Bobtail. Ők könnyen kezelhető kutyusok.

2021. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

#14 beagle mint kezelhető kutya? :D Nem mellesleg a veteményesből sem maradna semmi.


Vizsla, beagle, basset, kopó kinti tartásra? Elment az eszed? Megfagynak.

2021. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%

Nekem 3 Beagle-m van kint laknak télen-nyáron, semmi bajunk.

Elég hibbant agya lehet a 15# ös hozzászólónak.

2021. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ne vegyen kutyát aki félti a kertjét azért hogy csak elmondhassa magáról hogy van neki.


2-3 macska bőven elég neki.Ha szeretne igazán kutyát, lenne neki elképzelése hogy milyen legyen.

2021. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Mi van ezzel a topikkal?!


Aki kertben szeretne kutyát tartani, az máris riasztó helyett akarja, kicsapva 0 foglalkozással?!


Nagyon el vagytok tévedve!


Ahova nem akarod hogy menjen a kutya, elkeríted, különben a menhelyen tájékoztatnak, hogy milyen kutyát adnak neked ilyen igényekkel és ilyen tartásra.


Viszont el kell keserítselek, hogy nagy valószínűséggel kinti tartásra nem adnak ki kutyát, én inkább gyepiknél nézelődnék. Onnan amúgy is érdemesebb kutyát kihozni.

2021. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%

Elég idegbetegek itt páran, nekem golden retrieverem van kertben és él mint hal a vízben.

Azt nem értem miért lenne baj ha mondjuk aktív kutyát venne magához. Nem írt körülményt, ha sokat foglalkozna fele miért tragédia?

+ Ha nem fővárosi vagy nagy híres menhelyre megy, akkor semmi bajuk a kinti tartással általában. Vagy inkább rohasztják még 5 évig szerencsétlen állatot egy 5x2es kennelben, úgy hogy heti 1x tudják sétálni vinni, és egyébként kint él? :D a legtöbb menhely ennyire nem szeret állatokat kínozni.l

Szélsőséges erőszakos "állatvédők" kíméljenek.

2021. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem írtam többet, mert ennyit engedtek mennyiségileg. Családtagnak szeretném a kutyát és tudom hogy felelősség is, és ha lesz foglalkoznék is vele természetesen. Egy műszakban dolgozom így lenne rá időm. Nem riasztónak tartanám, ahogy valaki írta. Közben utánaolvastam, hogy kb mennyi havi kiadás, így még pár hónapot várok, hogy biztosítani tudjak számára mindent, akkor is ha esetleg megbetegszik. Nincs olyan elvárásom egyébként hogy fajtatiszta legyen, és biztos egymásra találunk... 🙂 Én pont azért akarom kinti kutyának, mert eddig panelben laktam és úgy gondoltam mindig, hogy a kutyának is nagyobb szabadság az udvar, ahol rosszalkodhat. Persze vennék neki szigetelt kutyaházat...Meg mindent, ami kell.
2021. ápr. 29. 07:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!