Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni róla...

Hogyan lehet leszoktatni róla a kutyát?

Figyelt kérdés

Állandóan a papucsomat harapdálja vagy a nadrágomat csípkedi

8 hetes németjuhász

már rengeteg foga van, és van hogy lendületből veti rá magát nadrágra és véletlenül a lábamat is megharapja (elég fájdalmas)

Ha elkapja a papucsomat vagy a nadrágot akkor nem mindig hajlandó elengedni

Amit próbáltam:

- leszidni vagy lefogni amíg el nem engedi de nem hallgat rá és

ugyan úgy folytatja

- Angolosan távozni! Ha elkezdi akkor magár hagyom (pl.

bemegyek a lakásba)

- Másik játékot adni neki de nem mindig érdekli, csak a

nadrágom

- végső megoldásként múltkor kapott egy koppintást a fejére

amikor csinálta, az nap már nem de következő nap ugyan úgy

folytatta

Valakinek bármiféle javaslat?



2021. ápr. 29. 07:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

" "nem németjuhász csak egy szapis keverék" nagyszülők közül 4-ből 3 törzskönyves = nem keverék"


De, keverék, mert nincs törzskönyve. Fajtajellegű keverék.


Én leírtam mit csinálj, szólj rá és állítsd le minden alkalommal amikor rákezd. Mivel kutyáról beszélünk és nem robotról, így azt magad kell kitalálnod mivel tudod leállítani, utána csak ismételgetni kell míg meg nem érti.

2021. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
"de igen, fentebb leírtam" - A kérdésben nem írtad le, csak ebben a válaszodban.
2021. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Jaj, amikor a butaság párosul a tanulatlansággal...

Kérdező, nyuszika. Ha a kutya harap és te erre játékot adsz neki, azzal lejutalmazod a harapást. Játékot, jutalomfalatot, dicséretet akkor adunk (pontosabban értelmes emberek akkor adnak), ha valamit meg akarnak jutalmazni és azt akarják, hogy az egyre gyakrabban előforduljon.

Erre te mit csinálsz? Néha jutalmazod a kutyát a harapásért, máskor rátiltasz, ráütsz. Mégis hogy várod el, hogy megértse azt, amit akarsz? Nyilván te magad sem tudod, hogy mit akarsz.


Nincs csodamódszer: következetesen le kell állítani. Nem pedig reggel még dicsérni érte, ebédkor ráhagyni, este meg verni érte! Így a pszichopaták és a gyengeelméjűek viselkednek. Így csak egy teljesen labilis, kiszámíthatatlan kutyád lesz!


A kutyád pedig keverék, ha nincs tk-e. Ez nem sznobizmus, ez a hatályos jogszabályi tényállás. Az a kutya nem tekinthető fajtatisztának, amelyiknek a származása ismeretlen! Sajnos ez megint csak tanulatlanságot tükröz.

2021. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#12/13 ""de igen, fentebb leírtam" - A kérdésben nem írtad le, csak ebben a válaszodban." igen ahogy mondod XD


#13/13 "Ha a kutya harap és te erre játékot adsz neki, azzal lejutalmazod a harapást" Nyílván nem a harapás után adtam neki, hanem amikor látom szemezget a papuccsal és elkezdene durvulni akkor belenyomtam a szájába a játékot hogy azzal játszon ne az én gatyámmal. Ennyi eszed lehetne


#13/13 "Néha jutalmazod a kutyát a harapásért" Ha téged a szüleid szidással jutalmaztak akkor valamit elbasztak, nem kicsit


#13/13 "Nincs csodamódszer: következetesen le kell állítani." Ez volt a kérdés, azt én is tudom hogy lekellen, csak hogyan? Gondolkozzál mielött valami baromságot leírsz


#13/13 "este meg verni érte" nem vertem meg soha, egyszer kapot egy gyenge pofont.


#13/13 "kutyád pedig keverék, ha nincs tk-e" Igen, Fajtajellegű kiskutya de nem fajtiszta, ez így van. Senki nem állított hogy fajtiszta. Én azt mondtam hogy a 4 felmenője közül 3 törzskönyves.

#13-as Pusziltatlak

2021. ápr. 29. 15:46
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

"Nyílván nem a harapás után adtam neki, hanem amikor látom szemezget a papuccsal és elkezdene durvulni akkor belenyomtam a szájába a játékot hogy azzal játszon ne az én gatyámmal. Ennyi eszed lehetne"

Ennyi eszed neked nincsen. Olvasd már el még egyszer, hogy mit írtál le! A kutya oda akar csípni, amiről elviekben le akarod állítani, erre te elkezdesz vele jutalmul játszani. Komolyan nem érted? Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ha ennyire nulla logikád van, kár muslicánál összetettebb állatot tartanod.


A kutyád felmenőit nem lehet tudni, hogy kik. Azt mondja a szaporító, hogy tk-esek? És mivel bizonyítja? Semmivel, tehát nem lehet tudni, hogy valóban van-e tk-es szülője, nagyszülője.


Kapott egy gyenge pofont. Olyan viselkedésért, amire korábban játékot kapott. Az verés. És még csak nem is nevelési jellegű, hanem innentől kezdve nettó állatkínzás.


Ha még ennyire sem tudod nevelni a 8!!! hetes kiskutyádat, vagy ne tartsd meg, mert csak sokkal komolyabb gondok lesznek (pláne ilyen felfogással...), vagy azonnal kezdj el kutyasuliiba járni, ahogy megvannak az oltásai.

Kaptál választ, nem is egyet, csak sajnos nem tudod értelmezni.

2021. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15 "Ennyi eszed neked nincsen. Olvasd már el még egyszer, hogy mit írtál le! A kutya oda akar csípni, amiről elviekben le akarod állítani, erre te elkezdesz vele jutalmul játszani. Komolyan nem érted? Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ha ennyire nulla logikád van, kár muslicánál összetettebb állatot tartanod."........... De még nem csinált semmit csak látom a kutya állásán és testbeszédén hogy mit akar csinálni, vagy te nem szoktál előre gondolkodni, JA MEG IS VÁLASZOLTAM XD


#15 "A kutyád felmenőit nem lehet tudni, hogy kik. Azt mondja a szaporító, hogy tk-esek? És mivel bizonyítja? Semmivel, tehát nem lehet tudni, hogy valóban van-e tk-es szülője, nagyszülője."......Ismerőstől van, nem nagyvárosi nyomornegyedből származik mint te!


#15 "Kapott egy gyenge pofont. Olyan viselkedésért, amire korábban játékot kapott. Az verés."...... A Harapást soha sem jutalmazta senki elhiheted.


#15 "innentől kezdve nettó állatkínzás" Mielött zöldségeket írsz, nézz utána adolgoknak ha ennyire analfabéta vagy, de várj segítek

A hatályos magyar szabályozás:gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

Egy tanító jellegű pofonba még nem halt bele senki. Te sem sajnos pedig ha ekkora pofád van már valaki biztos elkente.


#15 "8!!! hetes kiskutyádat" nem 8 hanem 9 hetes, ezt már elöbb tisztáztuk. 8,1 hetesen hoztuk el +6 napja van nálunk az 9hét nem 8. Általánost kijártad 15-ös?

2021. ápr. 29. 17:31
 17/21 anonim ***** válasza:
21%
Reggel még 8 hetes volt szerinted is, istenem de okos vagy
2021. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17-es "megnéztem a kiskönyvét, 57 naposan hoztuk el -> 8,1 hetes-en, nem számoltam ki pontosan csak leírtam hogy kb mennyi."


Elötte kérdezték hogy mióta van nálam?

"válasz: 6 napja"


57nap + 6nap = 63nap --> 63/7= 9hét és nem 8, így már Világos? Akkor tedd le a fegyvert

2021. ápr. 29. 18:57
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen kis libának kár írni. A saját igazán kívül semmit sem hall meg. A stílusa és a kutyához való hozzáállása meg magáért beszél...
2021. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált módszer, hogyha valamilyen cselekvést végez a kutya amit nem szeretnék, hogy később újra megtegye egy határozott nem-et mondok és az orrára koppintok. Fontos, hogy ne erősen csak úgy, hogy érezze, mivel nem fáj neki, de kellően megérzi és egy jelzés neki, hogy ne folytassa. Légy türelmes vele, és a hangsúlyod mindig ugyan olyan határozott legyen ennél a szónál. Ez a későbbiekben is jól jöhet. Szüksége lesz időre, mire megérti mit szeretnél neki jelezni ezzel. Semmi esetre se adj neki másik játékot ilyenkor, mert azt megerősítésnek hiszi. Még egy fontos dolog. Ha néhány nap után a "nem" hallatán már elengedi a lábad, vagy leteszi a papucsod jutalmazd meg. Szólj hozzá kedvese, simogasd meg, vagy adj neki jutalom falatot. Ezzel eléred, hogy a nem szó hallatán, vagy az általad kiválasztott tiltó szó hallatán abbahagyja a cselekvést automatikusan.
2021. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!