Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak lehet adni emberekne...

Kutyáknak lehet adni embereknek szánt izületvédőt?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves labradorom. Az egyik labradoros csoportban írta egy tenyésztő, hogy nyugodtan adjunk nekik embereknek szánt izületvédőt, mert harmadannyiba kerül és több benne vmivel a hatóanyag, illetve elvileg nincs bennük semmi, ami árthatna a kutyáknak. Ez igaz szerintetek? Írtam külön a tenyésztőnek, de nem válaszolt. Megnéztem és tényleg töredékébe kerül pl. egy BioTech-es izületvédő, megnéztem az összetételét is és nem találtam kutyára káros dolgokat benne.

Előre is köszi!



2021. ápr. 29. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg azt ami kutyáknak készült és ami az embereknek, lehet ugyanaz.


Viszont a mennyiség az a nem mindegy, az embernek szánt készítmény egy felnőtt ember súlyára számolják ki, a labrador nem tudom hány kg, ha vissza ír a tenyésztő kérdezd meg az adagolást.

2021. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Kutya egészségéről vna szó, ne gyakorikérdéseken akarj már tájékozódni.. Konzultálj egy normális állatorvossal.
2021. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt szoktuk hasznalni, a tobbirol nem tudok nyilatkozni ... ez viszont szuper szerintem:


[link]

2021. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Menj állatorvoshoz, ő ad rá valamit. Az egyik ismerősöm embereknek való gyógyszert akart adni a kutyájának, mert szerintük ugyan az a gyógyzser, csak az állatorvos le akarja őket húzni. A kutya bealergiásodott és csomók nőttek a lábán, aztán 4 szer annyiba került a kutya kezelése mint a gyógyszer került volna
2021. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Fozzel a kutyanak kocsonyat ... abban boven van kollagen.
2021. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocs kettes, hogy mertem kérdezni egy erre kitalált oldalon :D Nyilván előtte kikérném állatorvos véleményét is, de addig szeretném tudni, hogy egyáltalán van-e "valóságalapja". Nem szoktam a kutyámon spórolni, elhiheted... Viszont sokszor jobb minőségűek az embereknek szánt készítmények, ezért is érdekel.

Jelenleg egyébként a mi kutyánk is ezt kapja: [link] nem rossz.

A kollagén sajnos nem jó semmire, sem állatoknak, sem embereknek, hiszen aminosavakká bomlik emésztés közben (mint bármilyen más fehérje), nem lesz tőle több kollagénünk.

2021. ápr. 29. 16:39
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
A f*szért kellett lepontozni a válaszomat? Nem tetszett a sok 10 éves gyereknek. Én voltam #4 hogyha valakit érdekel
2021. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt en is hallottam, de en maradtam a kutyas izuletvedonel + izuletre most fozol neki pacalt, fulet stb.. Az en kutyusom is labrador, de mar 13 eves es fajnak a labai, tehat nalam az izuletvedo nagyon fontos. Szerintem a te kutyusod meg fiatal es eleg lenne izuletre jo hatassal biro kajaval etetni. Ful, pacal, lazacolaj, zoldkagylo.

En meg nem tomnem ot tele a helyedben ilyen fiatalon foloslegesen izuletvedokkel, hacsak nincs erre konkret okod.

Esetleg egy max 3 honapos kurat csinalnek + izuletre megfelelo kaja folyamatosan.

2021. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szerintem maradok én is az eddigi izületvédőnél. Enyhe diszpláziája van, de tünetmentes. Az ortopéd szakállatorvos szerint egyelőre (sőt lehet, hogy örökre) elég az izületvédő + kímélő, de rendszeres mozgás és az egészséges súly tartása. Zöldkagylót kap mellé és lazacos monoprotein tápot, ami emberi fogyasztásra is alkalmas minőségű. Remélem, hogy ezekkel megelőzhetők vagy enyhíthetők a későbbi problémák.
2021. máj. 6. 20:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En a 8as vagyok, es szerintem nagyon jo amit adsz neki es szuper hogy torodsz vele:)
2021. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!