Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russelem vagy Havanesem...

Jack Russelem vagy Havanesem legyen? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok Budapesten lakom panelben, és szeretnék venni tenyésztőtől kutyust a nyáron. havanesem már volt, szóval ismerem a fajtát. Esetleg valaki aki mindkét fajtát jól ismeri tudna különbségeket írni a jellemükről?
2021. ápr. 30. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ég és föld a két kutya. Az egyik egy makacs terrier, a másik meg egy simulékony társasági kutya... nem is értem. Azért a semminél jobban is utána nézhetnél.
2021. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az első kérdés az az legyen, hogy mennyit mozgatnád...

A Bichon megelégszik napi 1-2 óra laza sétával viszont a Russel, na azzal futni, mentálisan fárasztani, esetleg agility, stb.

Szóval itt a mozgásigény az egyik legnagyobb különbség.

2021. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utána neztem nyilván, de hátha valakinek mindkét fajtával van tapasztalata...
2021. ápr. 30. 21:24
 4/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
94%
Én a Havaneset ajánlanám inkább mivel írtad hogy ismered a fajtát. A Jack Russell terrier egy makacs energiabomba,ha nem fárasztod le megfelelően (fizikailag és mentálisan) és nem neveled határozottan és következetesen akkor átveszi az uralmat és agresszívvé válhat. Én nemrégen sétáltattam egy neveletlen Jack Russell terriert brutális amit az művelt,pórázon támadta a járókelőket éppenhogy meg tudtam állítani illetve ha nem engedtem meg neki azt amit akart akkor megtámadott engem is és elkapta a cipőmet és beleharapott a vádlimba. És leszögezem nem vagyok tapasztalatlan és ez kifogott rajtam.
2021. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerre a kettővel nincs.Nem passzolnak.külön külön van.

Bichon inkább kanapé kutya a javából.Nekik nem fontos a hosszú séta inkább a több séta.30-45 percesek 3-4 alkalommal.


A Jack Russell nagyon pörgős.Naagyon.Annyi energia van benne mint egy doboz újratölthető duracell elemben.Ha lemozgattad otthon sem nagyon heverni fog inkább követ mindenhová.


Ha szeretsz kimozdulni,szabadba menni,mozogni,túrázni,pörgős vagy Jack Russell.

Ha nem inkább a bichon.Vele leheverhetsz a kanapéra megnézni egy több órás filmet is,ha előtte vagy utána van pisi szünet és egy kis séta boldogan elvan a lakásban melletted.De annak viszont kell a fodrász szőr vágásra is 2-3 havonta.

2021. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem annak való jack, akit három künböző ember is megpróbál lebeszélni róla és mégsem tudja. 😀
2021. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még gondolkozom de köszi nektek , ez segített valamennyire
2021. ápr. 30. 23:29
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
A te aktivitásodtól függ. Abba gondolj bele, hogy Jack Russellel rágcsálókat is irtanak. Vadászkutya, és nagyon aktív. Ha te inkább otthonülő vagy, vagy mondjuk csak kisebb kirándulásokat teszel hétvégén, az neki kevés lesz. Az sem mindegy, hogy van-e másik háziállatod, vagy szeretnél-e. Egy ösztönerős vadászkutyát hajt a vére a számára zsákmányállatok ellen.
2021. máj. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fsms ***** válasza:
32%

6# amit ír részben igaz. Ha kertes házban laksz, tudsz naponta többször mozogni vele, akkor a terrier, DE ahogy írod panelban laksz, oda a havanese jobb. Kisebb mozgás igény.

Ne csak magadra gondolj, hanem a kutyus igényeire is.

2021. máj. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudsz dönteni, akkor havanese, mert a jack russel helyetted is fog dönteni. 😀😀
2021. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!