Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Inkább gazdinak...

Kutyások! Inkább gazdinak vagy anyának/apának tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a "szőrös gyerek" témáról? Ti melyik oldalt pártoljátok?
2021. máj. 1. 18:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább barátoknak tekintem magunkat, de körülöttem az emberek sokszor hívnak az apjának. Azért gondolom magam inkább barátnak mint gazdának, mert nekem fontosabb az hogy boldog legyen minthogy minden szabályt betartson. Nem robot, hanem érző lény, és mivel én vállaltam be ezért az én felelősségem hogy boldog legyen. Nekem ez fontosabb, mint bármilyen szabály.
2021. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a hátamon feláll a szőr, amikor magukat anyunak/apunak hívják a gazdik, a kutyákra meg szőrös gyerekként hivatkoznak. Ez nagyon nem egészséges!

A kutya nem gyermek, nem gyerekpótló, hanem kutya. Neki is az az egészséges, ha kutyaként és nem embergyerekként bánnak vele.

Lehet csak szavakon való lovaglásnak tűnik, de szerintem itt már bajok vannak a gazdi-kutya kapcsolattal.


Én a gazdája vagyok, társként tekintek a kutyámra, de olyan értelemben, akiért én felelek elsősorban. Az én feladatom, hogy jó kaját kapjon, hogy foglalkozva legyen vele, hogy meg legyen nevelve, és hogy másoknak se okozzon gondot a viselkedésével. Az én feladatom, hogy magára se jelentsen veszélyt.

Ez nehéz feladat (nekem), úgyhogy szeretem amikor tényleg társakként tudunk henyélni.

2021. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
Gazdinak tartom magam, ezt is szeretem használni. Egy kivétel van, a kutyám Instagram oldalán, amit úgy fogalmazok, mint hogyha a kutyám írná, angolul a "Human Mom" kifejezést használom, mert jobban passzol a szövegezéshez, mint az "owner", de magyarul ott is "Gazdi" vagyok.
2021. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%
A kutyam a szerelmem( ot szeretem a legjobban) ,a gyerekem,sporttarsam,a setatarsam,a pszichologusom(mindig meghallgat),az edzom.
2021. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miért fáj egyes embereknek mint a 12esnek ha valaki a gyerekének hívja a kutyáját. Ebből sem a gazdának sem a kutyának nem származik hátránya. Mindenki tisztában van vele hogy igazából nem én szültem. És azzal sincs baj ha gyerek pótló. Van akinek nem lehet gyereke. Más meg nem akar. De mondjuk a kutyákat szereti. Szóval nem értem ez miért fáj bárkinek is, ez olyan mintha én azt mondanám valakinek hogy ne szeresd annyira a gyereked mert ez beteges..

Ameg ebből a kutya gyerekként szeretesebol senkinek nem származik kára addig senkinek semmi köze hozzá.

2021. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek az utolsóval, ezek csak szavak, semmi értelme nincs ilyenen fennakadni. Nyilván tudja mindenki hogy nem vérszerinti fiam a kutyám, de attól még az apjának hívnak és nem értem hogy ez miért lenne baj. Csak szavak. Ahelyett hogy ilyeneken problémázunk, inkább igazi problémákkal kéne foglalkozni, mint pl az hogy csordultig tele vannak a menhelyek mert sokan még mindig nem ivartalanítják a kutyájukat, vagy direkt szaporítják. Az én szememben az, aki képes azzal foglalkozni hogy ki minek hívja a kutyáját az ilyen problémák helyett, az nem igazi kutyás.
2021. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

12-es vagyok, egyrészt nekem személyesen nem tetszik, ha valaki így hívja magát, magukat, ezzel nem tudok mit csinálni. Ízlés kérdése, nekem nem tetszik, kész vége. Nem fogok pisztolyt tartani a fejetekhez emiatt :)


Viszont állatorvostanhallgató vagyok, és nagyon sok tanárunk elmondja, hogy a kutya-macska praxisban a legfőbb gond a gazdi, főleg akkor, amikor a kutya baja id pszichés eredetű. Az ember kivetíti az érzelmeit, gondolatait a kutyára, teljesen másképp látja és kezeli, mint ahogyan kéne, és ebből rengeteg szervi baj is származhat. Te meg kezelheted az állatot, ha nem veszed észre, hogy a gazdi túlaggódása, túlszeretete miatt nem gyógyul a páciens.


Csak erre pont annyira figyelnek, mint a humán orvoslásban, ott is majdnem le vannak tojva a lelki problémák miatt kialakuló gondok...


Persze ez is egy vélemény, végtelenségig vitatkozhatnánk, hogy nálatok ez nem így van, nekem akkor se fogsz tetszeni. Szoknyát se hordok, ezért is el kéne ítélni? :)


Véleményt hogy lehet lepontozni amúgy?

2021. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

"Te meg kezelheted az állatot, ha nem veszed észre, hogy a gazdi túlaggódása, túlszeretete miatt nem gyógyul a páciens."


De ez nem egy szóhasználaton múlik. Tökmindegy, minek nevezi magát az ember a kutya tekintetében, sokaknak meg azért nem tudod meggyógyítani az állatát, mert annyira szarnak rá, és fogyóeszköznek tekintik, állatorvoshoz el sem jut...

2021. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Pontosan 18. Attól nem lesz beteg a kutya, ha a gyerekének hívja a gazdi... Értem mit mondasz 17, de csupán egy szó használatától amit a kutya nagy valószínűséggel nem is ért, senkinek nem lesz baja.
2021. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%
A szóhasználat mögött gyakran felfogás is van, főképp azt kritizálom.
2021. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!