Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám a...

Hogy szoktassam le a kutyám a szökésről?

Figyelt kérdés
Az egyik kutyánk állandóan áttugorja a kerítést(1,5m). Mit tehetnénk? Még sose volt sétálni kinn az utcán mert félek hogy csak még szökősebb lesz.vagy inkább vigyük el sétálni? Most lesz kiivartalanítva.

2021. máj. 6. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1,5 m alacsonynak tűnik nekem, a "standard" kerítés annál jóval magasabb, érdemes lenne megpróbálni.

Amúgy mennyi idős egyáltalán? (Azért kérdem, hogy még karanténban van az oltásai előtt, vagy mi oka van, hogy nem sétált még soha?)

Ha folyton csak az udvarba van bezárva, az nyilván nem elég számára.

2021. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Magasabb kerítés, vagy mondok olcsóbbat: villanypásztor!
2021. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb kerítés és legalább 1,5-2 óra séta naponta, így le lesz fárasztva és nem fog szokni, remélhetőleg
2021. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltatni kellene hogy ne magának kelljen megoldania. A kert nem elég ingergazdak, láthatóan nem elégíti ki a kutya igényeit, ezért szökik.
2021. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ivartalanítás és séta de biztonsági okokból is jó lenne magasabb kerítés. A miénk önsétáltató lett miután elköltöztem, aztán szüleim rájöttek hogy csak unatkozik a kertben, mióta rendesen sétáltatják, egyszer sem lépett le.
2021. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából leírták előttem, de annyit hozzátennék hogy a kutya méretétől/erejétől is függ (bár gondolom hogyha másfél métert átugrik akkor nem 5 kilós 15 centi magas kutya). Ezt úgy értem, hogy pl egy bullmasztiff vagy egy német dog akármilyen nagy is, nem fog átugrani még egy 1 méteres kerítést se mert nem arra lett kitalálva a testük, viszont nekem volt egy pitem aki a 3 méteres vaskaput valahogy átmászta többször is, meg a 2 méteres szomszéddal közös kerítésen átugrált a másik udvarba. Ezzel arra akarok kilyukadni hogyha agilis, erőteljes kutyád van akkor a kerítés lehet 5 méteres is, akkor is átjut rajta, és csak a lemozgatás fog segíteni. Első körben próbáld meg hogy többet sétálsz vele, ha még az is kevés akkor valószínű futni kell vele.
2021. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nevelni egy kutyát, hogy ne legyen szökős, nagyon egyszerű: séta minden nap, alap nevelés, alap szellemi lefárasztás.

De ha már ennyire sem voltál hajlandó a kutyáddal foglalkozni, innentől a leszoktatás neked lehetetlen lesz. Vegyél villanypásztort vagy láthatatlan kerítést. És ne engedd szökni!

2021. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivaros dominans kan kutyammal rendszeresen futok poraz nelkul (automentes ovezetben) 3 orakat. Soha eszebe ae jut kiszokni az ajtonkon.


Lenyeg a lenyeg,vidd fussatok/kocogjatok egyutt vagy bicajozz mellette a neki kenyelmes tempoban.

2021. máj. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!