Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola mennyire tesz...

Kutyaiskola mennyire tesz csodát? Saját tapasztalatokat megosztanátok velem? Milyen volt és milyen lett a kutyátok kutyaiskola után?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 15:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
61%

Átörökölt kutyámmal kezdtem el járni,bár 7 éves volt berögzött viselkedéseket nehéz fullra megváltoztatni.


Most már 10 éves.


Mivel a kutyákra őrjöngött és nem volt engedelmes sem,ezért kezdtem járni. alap és középfokot leraktam vele.


Engedelmesebb lett sokkal. Bár ehhez az volt napi 3 sétából kettőn tuti volt nálam juti és tömtem amikor jól csinált valamit. Gyakoroltuk a feladottakat minden egyes nap. 4 hónapon keresztül! Heti 2x volt kutyasuli nálunk.


Kutyákkal még mindig nem tökéletes a viszonya.


De sokkal jobb mint előtte. Én mondjuk csodát nem vártam egy elrontott 7 éves makacs kutyánal.


Viszont sokat fejlődött ahhoz képest :) De kemény 4 hónap meló volt vele.



Aztán tavaly vettem egy kutyát ő egy nagyobb kaliberű. Kan is.


Vele jártam kutyaoviba,ahová a másik kutyával is.


Viszont sulis időpontok nem voltak jók. Egyeni képzésre jelentkeztem máshová.


február közepén kezdtük, heti 1 alkalom. Viszont tartalmas.

Sok jó dolgot tanulunk. Fejlődünk én is kutyám is.

Csak azt sajnálm,hogy fejlődhetnénk jobban,ha több időm lenne. Illetve két kutyával nem egyszerű a séta,plusz tanítás,mert ugye az idős az nem tökéletes,kell korrigálnom. Az,hogy külön vigyem a kutyákat fizikai képtelenség. Hétvégén szoktam elmenni plusz 2-3 órás külön tréningre sétára. Ahol tanulunk folyamatosan. Hétköznapokban is próbálom majd besűríteni legalább itthon gyakoroljak vele. Kezdem érezni,hogy most tanulási fázisban nagyon kéne a több foglalkozás.


Igazából tényleg a suli vagy oktatás arra jó,hogy ösztönöz,foglalkozz a kutyával és hogy csináld jól. Feladatok gyakorlása,meg idővel rutinná válik. Időssel is ez van,séta első 10 percében pisil kakil,aztán láb mellett jön amíg mást nem mondok vagy nem megyünk ki a parkba ahol szabadon rohangálhat.


Fiatal meg kan,locsolna mindent :D


Igazából ha csak suliba jársz és a hétköznapokban nem gyakorolsz egyszer sem akkor nem igazán fog működni a kutya.

Max a suliban.Mivel ott foglalkozol vele.


Oktatóm azt mondta,hogy heti 2-3 alkalommal azért illik gyakorolni, otthoni környezetben is meg utána utcán vagy parkban nagyobb inger gazdagabb környezetben.

Nyilván minden nap lenne a legjobb a suli alatt,meg a tanulás alatt, de heti plusz 2-3 alkalom a suli mellett is nagyon jó.

Mondta,hogy csoda nincsen,ha otthon nincs gyakorlás akkor a suli kidobott pénz.

2021. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!