Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudná nekem valaki mondani...

Xenon25 kérdése:

Megtudná nekem valaki mondani hogy pontosan hogyan lehet megtanítani a "lábhoz" parancsot egy 3 hónapos kutyusnak, vagy még lehet hogy korai!?

Figyelt kérdés
(ja és lehetőleg részletesen írjátok le )
2010. aug. 23. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen fiatal kutyusnak még sehogy. Várj vele úgy féléves koráig.
2010. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lábhoz mint kövessen a lábad melett vagy hogy parancsra melééd üljön?
2010. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na írni sem tudok xD Szóval: mellett, melléd
2010. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kövessen a lábam mellett!
2010. aug. 23. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet. Egy 3 hónapos kutyusnak bőven elég, ha hallgat a nevére, és le tud ülni és maradni.

Nem véletlen, hogy a lábhoz igazodást kutyaiskolában tanítják, ahová csak 7 hónapos kor fölött lehet vinni a kutyát.

2010. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én viszont nem értek egyet. Egy átlag kutyának ha a gazdájának meg magához való esze nem kell a lábnálkövetéshez kutyaiskola. Már játékos módszerekkel lehet tanítani most is, és kell is, így sokkal sikeresebb.

A legegyszerűbb módszer hogy valamit amit szeret (kaja, játék) lehajolva a lábad mellé tartasz és odacsalogatod és úgy indulsz el, ő meg jó esetben követ egy ideig. Olyankor mondogatod neki hogy láűghoz, persze eleinte csak pár lépést.

De azt ne várd hogy majd neked az utcán séta közben tökéletesen végrehajtsa, ez nem arra való ilyen korban.

2010. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=kndFGAwUS6I neki szerinted pl gondot okoz?
2010. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsót szellő lánynak szántam nem a kérdezőnek.
2010. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! amúgy már elég sok mindent tud szerintem mint pl :ül ,áll,fekszik.marad,gyere ide_hozzám, vissza hozza labdát ,nem nyúl az ételhez míg azt nem mondom hogy ehet, és fekszik paarncs után ha azt mondom neki hogy fordulj és mutatom a kezemmel átfordul és fel áll amúgy német juhász kiskutyáról van szó .
2010. aug. 23. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kiskutyám is ennyi idős. Ő is tud pár dolgot (gyere ide, ül, nem szabad, marad, pacsit, forog, fekszik is néha, ha azt mondom, nem eszik amíg nem szabad, visszahozza a labdát...)

A lábhoz-zal gondok vannak még, de szépen fejlődik. Én úgy csinálom, hogy a feje magasságában ütögetem a lábam, mondom neki, hogy lábhoz, odajön és kapja a jutalomfalatot. Ha magától is odamegy, akkor még jobb. Már gyakran folyamatosan jön mellettem és közben néz rám. Néha így orra is esik szegény :) Ilyenkor, ha így jön, mondom neki hogy lábhoz és rögtön adom is neki a jutalomfalatot.

Egyébként klikkerrel tanítom általában.

2010. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!