Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falánksága a kutyámnak felerős...

Falánksága a kutyámnak felerősödött, mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

10 éves ivartalan szuka.


Jó egészségi állapotnak örvend márciusban volt teljes vérvizsgálata széles körű,minden rendben van.


Néhány hónapja észre vettem,hogy feltűnően falánk lett. Utcán is csak a kajákat kutatja és sok mindent feleszik mivel kistestű sokszor nem látom,mert olyan mintha szaglászna,mire bármit kivennék a szájából már le is nyelte. Itthon is feszt a konyhában van, minden morzsát eszik,lop stb


Kajás volt eddig is,de ennyire azért nem.


Esetleg a táp okozhatja?


Február óta kapnak más tápot, nem sovány,sőt volt mikor visszább is kellett vennem az adagot,mert már kerekedett ki. Tartalmas táp,sok minden benne van.Eddig legjobb táp amivel etettem.


Vagy csak mert ivartalan aztán éhen kórász lett, de már 4 éve ivartalan :D


2021. máj. 9. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
lehet hogy a mostani tápból kevesettet kap és bár a tápanyagok elegek, de maga az adag az kevés neki, ezért folyton enne. Ha nincs eü gondja, akkor én megpróbálnám nála a régi tápot, hogy az mellett is ugyan olyan falánk-e.
2021. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen még erre is gondoltam,hogy az adag kevés a gyomrának,mert most teljesen jó kondiban van. Többet adnék akkor megint hízni kezdene.


Régi tápot nem adnám,mert azt nem hasznosította túl jól,azért is lett váltás.


Gondoltam,hogy tápot váltok nála, 20 kgos kutyám is ezt eszi,nála nincs ilyen probléma. Viszont ebből a tápcsaládból 20 kgosat lehet csak rendelni azért ha más félét próbálnék évekig enné a kistestűm :D


Szóval megint tápot kéne keresnem.


Amúgy pedig megvagyok elégedve a táppal.

2021. máj. 9. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha tobbet adsz neki, de atttol hizik, viszont a kevesebbtol meg ehezik, akkor lathatoan valami nem jo. Altalaban lehet kapni 1-5 kilos kiszerelest a tapokbol, keresnek akkor egy masik jo minosegut, es megvennem a kisebb kiszerelest belole. Lehet, hogy a masik kutyadnak bejott ez a tap, de valoszinuleg neki sajnos nem ez lesz a nyero.
2021. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Az idősödő kutyáknál ez előfordul, szerintem maradhat a táp és vegyél mellé valami sokáig tartó rágcsát, pl pata, agancs vagy alacsony kalóriatartalmút, mint a nyelőcső vagy tüdő. Az illúzió meglesz, de mégsem hízik el.
2021. máj. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szoktam neki ragcsakat adni, amit vacsi utan kapnak meg :)


Majd lehet ebbol a markabol kiprobalok mas izesitest. Aztan meglatjuk annal mi lesz. Ha ott sem javul a helyzet akkor nala marka valtas lesz :)

2021. máj. 11. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!