Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Háztól" venni kutyát, vagy...

"Háztól" venni kutyát, vagy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

A menhelyet, fajtamentőket kérlek ne írjátok.

Mindenképpen kölyök lenne és golden retrievert.


Én tenyésztőtől szeretnék vásárolni, olyantól, aki elismert, megbízható és tudjuk, hogy az állataival megfelelően bánik.

A nevelőapám ezzel szemben állítja, hogyha magánembertől vennénk 70-80 ezerért, az is ugyanolyan lenne, mint a tenyésztőtől vásárolt... És hogy ő nem vesz 3-400 ezerért kutyát.

Próbáltam rá hatni, hogy a tenyésztőnél egészségügyileg ellenőrizve vannak, nincsenek genetikai problémák, biztosan golden retrievert kapunk a pénzünkért, nem egy olyan kutyát, aki csak kölyökként néz ki annak. De hajthatatlan, szerinte csak a tenyésztők találják ki azt a "hülyeséget", hogy a mástól vásárolt kutyák betegesebbek, meg hogy akkor keressek egy tenyésztőt, és mondjam meg, hogy nekünk nem kell a törzskönyv a kutyához, mert úgysem akarjuk versenyeztetni, adja anélkül és olcsóbban. Ezzel a szöveggel én nem akarom égetni magam senki előtt, mert a törzskönyv párezer forintos tétel gondolom, nem ezért kerül többe egy leinformálható, rendes helyről vásárolt kölyök.


Ráadásul nekem az sem tetszik, hogy ő az anyámnak akarja venni a kutyát, mikor anya megmondta, hogy nem kell neki kiskutya. Volt egyszer már kutyánk, aki 5 éve meghalt. Nagyon szerettük, ő azóta sincs ezen túl, mert tényleg családtagként szerette, mintha a második gyereke lett volna. De mondta, hogy neki jó most így kutya nélkül, nem vágyik megint arra, hogy tanítsa, télen-nyáron sétálni járjon vele, aggódjon miatta, ne legyen soha egy nyugodt nyaralása, utazása, mert ha ott van a kutya, az is stressz, ha itthon van valakivel, az is.


2021. máj. 13. 10:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül, az jár.

A többit abszolút nem értem szerintem ez két különböző dolog, egyik, hogy nevelőapád akar anyádnak kutyát venni, aki nem szeretné. Ezt majd Ők ketten lezongorázzák. Anyud csak fel tudja már fogatni, hogy nem kér. A másik sztori, hogy Te szeretnél egy kutyát. Ezt ha megengedik, de nem finanszírozzák, akkor tessék diákmunkával összegyűjteni a rávalót, plusz még tartalékot a nevelésére és utána tudsz kutyát vállalni onnan és olyat amilyet szeretnél.

2021. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Valóban a tenyésztő a legjobb választás az általad felsorolt okokból, viszont itt jegyezném meg, hogy nem egyszerű különbséget tenni a tenyésztő és a szaporító között. Egyik rokonom elvileg “tenyésztő”-től vett, de törzskönyv nélkül (már ez gyanúsnak kellett volna legyen, mert tenyésztő ilyet nem csinál), mutatott mindenféle röntgen képeket az állítólagos szülőkről stb. Most már majdnem 1 éves a kutya és látszanak az - elvileg szűrt - betegség jelei. A vásárlás után belépett a fajtáról szóló FB csoportba ahol sokan írják, hogy beteg kutyákat vásároltak tőle (volt amelyik pár hónaposan meghalt)...

Ezt okulásképp mesélem, hogy előre lépj be mindenféle csoportokba a neten, keress véleményeket arról a tenyésztőről, akitől vennél, hogy ne utólag kelljen megbánni.

Én fajtamentést javasolnék, bár írtad, hogy azt nem szeretnél. Háztól kb. ugyanaz mintha szaporítótól/kamu tenyésztőtől vennéd sajnos. Ugyanúgy nincs szűrve, nem tudhatod mivel keverték/ milyen betegsége van a túlszaporítás vagy nem megfelelő tartás miatt.

Úgy semmi esetre se vegyetek, hogy nem egyezett bele az egész háztartás.

2021. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

70-80 ezres kölyköt majd viheti hetente orvoshoz, és ott is hagy annyit 1-2 év alatt, amennyi egy rendes kölyök lett volna, és még az is benne van hogy elpusztul kölyökként, főleg hogy a goldik túl vannak tenyésztve, kétlem hogy egészséges lenne.

És semmi biztosíték nincs rá hogy tényleg goldi lesz, bármilyen kutyát mutathatnak hogy bizony, azok a szülei, ennyi erővel menhelyről is hozhatna, még azt a 70-80 ezret is megspórolná, ha ennyire sajnálja a pénzt.

A törzskönyv kemény 6000 forint körül van.

Amúgy az egészségügyi szűrések tényleg nagyon drágák, a tenyésztőknek sokkal kevesebb bevételük van ebből, mint a szaporítóknak, akik semmilyen vizsgálatot nem végeztetnek el, sem chipet sem oltásokat nem szoktak beadatni, és rengeteg almot lehoznak egy szukától, minden tüzelésnél, amik egyre gyengébbek, kisebbek és betegesebbek lesznek, amíg egy rendes tenyésztő csak 2-3-at a kutya egész életében.

2021. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Most komolyan azt hiszitek hogy azért mert itt sorolgatjátok hogy mennyivel jobb tenyésztőtől venni, amit maga a Kérdező is ír, majd ettől egy felnőtt férfiben meg fog változni a kialakult véleménye? Még attól se változott, hogy a saját nevelt lánya mondogatja. Ezt a részét most felesleges boncolgatni. 1 voltam.
2021. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyád nem akar kutyát, akkor én alapból nem erőltetném a dolgot. Majd lesz kutyád ha elköltözöl és a te felelősséged lesz.
2021. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

Szemfülesnek kell lenni - én a saját fajtatiszta kutyám “kéz alatt” vettem, és 80ért, mert a csajszi kisgyereke allergiás lett rá és nem nyerészkedni akartak az addigra megkedvelt kölykön hanem h jó helyre kerüljön.

Ilyen is van.

2021. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Egy gyereknek nem szokott hinni egy átlag férfi, semmibe veszik őket, bár a saját felesége/élettársa véleménye sem érdekli, hogy nem akar kutyát... De egy próbát azért megér szerintem, hátha több ember meg tudja győzni.
2021. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a szomszéd vett golden retrievert. Most múlt egy éves, és olyan állapotban vannak az izületei, hogy szteroidot kell szednie. Múltkor beszélgettem vele, mesélte, hogy a doki szerint 3-4 éve lehet hátra, addigra tönkre fogja tenni a szívét a gyógyszer.

Ne vegyél olcsón goldent. Ne vegyél kutyát, ha nincs pénz a gyógyítására, és ez kiemelten igaz a háztól vett, "törzskönyv nélkül olcsóbb" és hasonó kölykökre. Ha szeretnétek kiskutyát és ennyi a keret rá, akkor menjetek el egy menhelyre, válasszatok ott egy szimpatikus kölyköt. Csodálatos kutyák vannak ott is, csak azért, mert nem fajtatiszták (itt jelezném, hogy a szapis és háztól vett kutyák sem azok), nem lesznek másodrangúak. Ráadásul velük aztán tényleg lehet villogni, trendi a mentés, a kutya pedig megismételhetetlenül egyedi, nem jön az utcán szembe három ugyanolyan.

2021. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
ha már most se akarná kiadni a pénzt, akkor az olcsóbb szapis kutyát se vinné orvoshoz, pár év alatt meghalna, valószínűleg szenvedne is. állatkínzó
2021. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Valóban, nem garancia, hogy tenyésztős törzskönyvezett kutya nem lesz beteges, ahogy az sem, hogy szapis biztosan beteg lesz.

"Háztól" csak akkor vennék, ha nem akar nyerészkedni és ingyen adja, vagy valami jelképes dologért (Nekünk így lett szálkás tacskónk, 6 éves, semmi baja). Ha elkérnek 70-80 ezret, az nyerészkedés kategória, akkor már inkább tenyésztő, aki számlát is ad, sokkal tisztább az egész folyamat.

De amíg ő az anyádnak akarja venni a kutyát, addig nem tudom miről beszélünk. Majd felnősz, lesz saját kereseted és nézel magadnak kutyát, ha mé akkor is szeretnél.

2021. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!