Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull sokkal agresszívab...

Egy pitbull sokkal agresszívabb mint egy amstaff?

Figyelt kérdés

Kutya vásárlás előtt állok, de nem tudom hogy a pitet vagy az amstaffot válasszam. Nem magyarországon élek ezért itt mindkettőből akad bőven jó tenyésztő. Nyilván a feltételek adottak (kert, futópad, séták stb) , és eddig bullterriereim voltak, tehát van tapasztalatom a bull habitussal is, de ezt a két fajtát testközelből nem ismerem, ezért vacilálok. Amit addig olvastam, hogy a pitek harcra lettek szelektálva és zsákmányosabbak, nehezebben nevelhetőek, illetve komoly neveléssel sem ajánlott póráz nélkül sétáltatni, futtatóba vinni. Emiatt kissé elbizonytalanodtam, mivel jobban tetszik mint a stafford, viszont nem szeretném, ha következetes nevelé/szocializáció ellenére is időzített bomba lenne a génjei miatt.

Tehát szerintetek inkább melyiket válasszam? Valakinek nincs tapasztalata a fajtával?



2021. ápr. 30. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a tenyésztőt érdemes megkérdezned, nála több tapasztalattal nem rendelkezik senki.
2021. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Magyarországon nincs pitbull tenyésztő :)
2021. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

De jo,h megint olyanok valaszolnak,akiknek nincs ilyen kutyajuk.


Mindketto van a csaladban. A pitnek sokkal tobb futas (nem futtatozas meg otthoni labdadobalas !!) igenye van. Az amstaffnak eleg a heti 3x kocogas 3-4 oran at/alkalom. Vele is kocognod kell vagy miszlikbe szedi a lakast szo szerint.

Agresszivsag: minel lemozgatottabb,annal kenyerrekenhetobb.


Ha megado tipust,akarsz,akkor az amstaff kozul valassz megado tipusnak szuletettet: alacsony energiaju. Oreg szuloknek lesz ilyen kolykuk.


Futtatoba ne akarj jarni. Ha eddig nem sportoltal,akkor eloszor szokj hozza a sporthoz,mert 1,5 eves kora utan mentek futni.


Nincs olyan,h nem futsz,mert o ugyis visz. Ereje van.

2021. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor bocsi, én úgy tudtam bevan tiltva a pitbull Magyarországon.
2021. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

3-as vagyok.

Lenyeg,h ha a te kutyad es a masik nem szimpatizal,akkor ne akard jatszatni. Soha ne eroltesd a baratkozast,ha nem megy az adott kutyaval.


Az amstaff nem kezdemenyez verekedest,de ha felkostolja amasik kutya,megmutatja,hogy ropog a foga alatt a marha gerincsontja. (Szoszerint ezt eszik keksz stilusban a mieink.)


A futtatoba hiaba van meg jol a masikkal,ha bejon kerdes nelkul vmi hulye,akinek fel a kutyaja a tiedtol es felkostolja. Idiotak a futtatoba jarok,nem fogjak fel,h ne menjen be,ha a kutyaja racson at nem szimpstizal kolcsonosen a masikkal.


A lanyok sokkal kezesebbek a fiuknal. Ezt is tudd. De ha felkostoljak,o is megmutatja,h mit tud ...


Neked kell tudnod messzirol megitelbi,ki szimpatizal vele stb. Az ellenkezo nemuek altalaban szimpatizalnak.


Most kezd edzeni,sulythuzni, a kutya felnottkori sulyaval,mert,ha a kutya kiszurja,h g engebb vagy nala,akkor ott nem leszel fonok a szemeben soha. Ez tapasztalat. Nem olvasgattam meg gondolom.



Annyit nem jatszanak majd vele,h eleg mozgasa legyen. Neked kell majd kocogni vele. Sokan huzzak a szajukat erre a szep kutyara meg feltik a szemtelen bunko kutyaikat.

Vegyetek a csaladban ellenkezo nemut,h legyen jatszotarsa.

2021. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Rengeteg pitbull van budapest utcain,nincs betiltva. A budapestiek kedvenc kutaja az amstaff es pitbull. Rengetegen tartansk ilyen kutyakat.

Es nem kell egyikre se szajkosar. Ha sportos a gazdi,akkor a pit egy kedves kezesbarany kutya. Persze azert a szemely es objektumvedelem feladatot 0-24-ben kivaloan ellatja az elete aran is. Ezt soha ne felejtsuk el. Ugyanigy az amstaff se enged be senki a lakasba.


(A labrador ugyanakkora allkapoccsal rendelkezik es ugyanugy megharap,ha nincs lemozgatva es elered a hatart. )

2021. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Ne hallgass a #3 #5 #6 válaszokra.
2021. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem tűnt fel az a mondatban, hogy nem Magyarországon él?
2021. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg egy rakás olyan szól hozzá akinek egyik sincs és halvány fingja sincs semmiről.Bár annak se aki a fajtáról ír..


1) De van amerikai pitbull terrier Magyarországon.2010 környékéig csak engedély mellett lehetett tartani ezt a fajtát.Tenyésztők is voltak ugyan úgy.

Amerikai staffordshire terriert bárki tarthatott engedély nélkül.

Most már valóban szaporítóstól a keverék véletlen almokon át a tenyésztőig mindenkinek van,engedély nem kell és tartják is rengetegen.


2) Az APT és az AMSTAFF között nem sok lényegi különbség van.A felmenőik egyek.Régen ugyebár elterjedtek lettek a viadalokon a pitek és rossz hírnevük lett.Ezért amstaff néven kezdték a tenyésztők letörzskönyveztetni a kutyáikat,majd így is lett felvéve a fajták közé.APT-ként csak utólag vették fel és a mai napig nem tisztázott,hogy melyik a fajta standard.Az amerikaiak is és az egyesült államiak is eltérő pit standardet tartanak nyílván.

Sok esetben ha egy törzskönyves pit és egy törzskönyves amstaff egymás mellé kerül szinte semmilyen különbséget nem látnál a két kutya között máskor ordít hogy melyik-melyik.Mint mondtam függ attól is,hogy honnan van és annak honnan van aki tenyésztette.Az amerikai "stílusú" pit nagyobb,sokkal Staffira hasonlítóbb.


3) Mindkét fajtához határozott és erős kéz kell.Nincs olyan,hogy egy Staffi biztos nem harap meg mert nem pit és egy pit veszélyesebb mert nem Staffi.Mindkettő egy munka kutya,egy fegyver az ember kezében amivel tudni kell bánni.

Jellemre is elég hasonlóak,de a tenyésztés irányának köszönhetően a Staffi egy fokkal család barátabb.A pit is képes családban,megfelelő tartás mellett jó kutya maradni,de egészen kicsi gyerekek mellé nem igazán való.

De erről megint csak megoszlanak a vélemények.



Törzskönyv nélküli kutya csak fajta jellegű keverék.Azok kiszámíthatatlanabbak minden téren.Felesleges nagyon a fajta jellegre alapozni,mert akinek fajta jellegű kutyája van az mindig tapasztalhat eltérést a kutyáján a fajta standardhoz és mások kutyájához képest.

2021. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyedulallo vagy vagy max parod van ,akkor legyen ilyen kutyad a vele toltott ido miatt. Egy gyerek lekorlatozza a szabadidod. A kutyara minden nap kell ido! Ha bevallalsz egy ilyen kutyat,ha a parodnak nem tetszik,akkor a parod rugd ki,ne a kutyat.


Iskola vagy gyerek mellett nem lenne eleg energiam ra.


Ha a staffi szimpibb,akkor ot valaszd. Minel szelesebb testalkatu,annal lustabb . Vannak a staffordshire bullterrierek,amik rovidebblabuak. Ok inkabb sulythuznak,setalnak stb. Veluk megkevesebbet kell mozogni.


A nehezsulyu szeles staffi nem azt lesi,h kire hogy ugorjon fel. Neki eleg a mozgas (kocogas ) rendszeres biztositasa. A pitben mindig benne van a tettre keszseg es elobb ugrik inkabb,csak mozoghasson.


A staffban megvan a bulldog lustasaga es lazabbsaga. Turelmesebb joszag. A pithez kepest.


Minel szelesebb a kutya,annal kevesebb a mozgasigenye.


Ott van pl a kanari szigeteki kutya. O sokkal szelesebb es nagyobb,mint a staffi. Olyan,mintha egy staffit szteroiddal meg novekedesi hormonmal kezeltel volna (elmeleti peldat hozok!).


Nezd meg ot is. Meg a presa mayo dog!!!


Igy utolag en kanari szigetekit vehettem volna. Mar megszoktam es kicsinek latom az amstaffot meg vekonykanak.

2021. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!