Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nexgard Spectra vagy Simparica...

Nexgard Spectra vagy Simparica Trio a jobb? Szőrtüsző atkára is mindkettő ugyanolyan jól véd?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 06:58
A kérdező szavazást indított:
Nexgard Spectra
Simparica Trio
14 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Először még beírtam a kérdésbe, hogy melyik a jobb és miért? Csak elsőre nem sikerült... s úgy látom kihagytam. Kérlek akik szavaztak és van időtök írjatok le miért a Nex a jobb?

Én már rengeteg összehasonlítást elolvastam mégsem tudok dönteni, félek is ezektől, de elvileg ezek a belsőlegesek a leghatékonyabbak mindenre is. Köszi!

2021. máj. 14. 08:40
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval elvileg a Simparica Trio több mindenre hatásos, gyorsabban hat és nem 4 hanem 5 hétig tart a hatása.

Nexgard mellett pedig az szól, hogy régebb óta van a piacon. Viszont eddigi olvasmányaim alapján talán az újabb jobb?🤔

2021. máj. 14. 08:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Nexet vettem, délben megkapta kis töpörtyűvel. Olyan hihetetlen, hogy egy tabletta most felszívódik és egy hónapig védelmet nyújt... De a kérdésem már csak annyi lenne, hogy most mennyi ideig figyeljem árgus szemekkel, hogy jeletkezik-e valami mellékhatás vagy hányás esetleg?
2021. máj. 14. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, elbeszélget magában.

Szia. Én egy szívféreg teszt után kaptam tablettát a kutyesznak. Először Nexet akartak adni, de mivel ő pont 15 kiló, ezért határvonalon volt az adagolás szerint. Így Simparica Triot kaptunk és ez 5 hétig mindenre jó, bolha kullancs, bélférgek, szív és tüdő féreg. Az állatdoki azt mondta a különbség kb csak az adagolás, mindkettő sokmindenre jó és jól véd.

2021. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bezzeg ha valami hülye kérdés lenne oldalas válaszok érkeztek volna.:) Szerencsére nem vagyok elveszett, megoldottam.

Nekem is végül az állatorvos segített dönteni. Utána olvasás alapján tényleg erre lehet következtetni, hogy egyik 19 másik egy híjján 20, de az orvos szerint az említett atkára (is) csak a Next jó, pedig a neten a Simp.-re is olvastam!🤷 A Simp.nél viszont rájöttem (de ezt is csak a neten olvastam), hogy nem mindenre véd 5 hétig. Csak azért írtam le ezeket hátha valakinek később segítség lesz ez az oldal/kérdés, ha már itt nem jött össze. Köszi, hogy írtál!

2021. máj. 29. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!