Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 benti kutya mellé hamarosan...

3 benti kutya mellé hamarosan érkezik egy újszülött. Kicsit aggódom, hogy a baba immunrendszere mit szól majd a kutyákhoz. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
A kutyák napi 2x sétálnak, 10 fok alatt pedig a lakásban szeretnek lenni. Éjszaka velünk alszanak a szobában, de nem az ágyban. Van kis kert, de mivel nagyon hangosak, a szomszédok miatt sem lehetnek kinti kutyák (meg mi sem szeretnénk így 6 év után kirakni őket.) Mentett kutyák, sanyarú múlttal, úh őket sem szeretnénk elhanyagolni. Kinek hogy alakult a kutya-baba együttélés a gyakorlatban? Elsősorban a higiéniára gondolok.

2021. máj. 16. 10:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Nyugi 10-es, szerintem megoldja :)

Plusz valoszinuleg van a kerdezonek egy parja/ferje, tehat nem lesz egyedul a “bajban”.

De tovabbmegyek: az sem szegyen,ha segitseget ker valakitol, pl egy takaritono szemelyeben, vagy ilyesmi.

2021. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11%
Hát jó, legyen így. Csak még a csapból is az folyik, higy az anyasàg durvább minden munkánál, mèg kb az agysebészetnél is. Egy perc idejük nincs. Felmerül a kèrdés, hogy a napi sèta és tanítàs hogy lesz meg.
2021. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Tudni kellene, hogy a kutyák milyen fajták és mekkorák. Továbbá, hogy hány négyzetméteres a lakás. Mert nem mindegy, hogy egy 50 négyzetméteres lakásban fogtok kb. nyomorogni a kutyákkal együtt 6-an, vagy kényelmesen elfértek. Továbbá, ha nagytestű állatokról van szó, azoknak nyilván több hely is kell. Ha hosszú szőrűek, akkor megint több gond lesz majd a takarítással. Ha rövidszőrűek, nem hullajtják és még kistesűek is, akkor megint más a helyzet. Illetve a gyereknek lesz saját szobája, és már babaként is külön alszik, vagy hatan terveztek nyomorogni majd mindannyian a hálószobában, és ha felsír a gyerek, akkor majd átlépkedtek az ugató kutyákon?Így ezen információk nélkül nem hiszem, hogy érdemben meg lehet válaszolni ezt a kérdést.
2021. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
10-11es: igen, ez az én fejemben is megfordult már, hogy nem fogok unatkozni. :) De hát mit lehet tenni... Sem a babáról, sem a kutyákról nem mondunk le. Van egy lelkes férjem, ő nincs ennyire beparázva. :) Egyébként igen, ha sok lesz, kérek majd segítséget. Ha úgy van, kaját rendelek, stb.
2021. máj. 16. 19:30
 15/19 A kérdező kommentje:
13: 100nm-en lakunk (3 szoba), kis kerttel. 3 közép termetű, kutyáról van szó (mudi). Elég jól összeszoktunk már és én vagyok a főnök, nem ők. :) Nyugodtak (az ugatást leszámítva), míg dolgoztam, a lakásban voltak akár 10 órát is. Alvás volt végig, míg haza nem értünk. Természetesen szobatiszták. A természetüktől nem félek.
2021. máj. 16. 19:36
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyébként elsősorban gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi olyanoktól, ahol van/volt baba és háziállat egyszerre. Az, hogy kinek mi a véleménye (sok szőr, stb) kevésbé releváns (pláne úgy, hogy nincs/nem volt hasonló helyzetben, tehát vagy kutyája vagy gyereke vagy egyik sincs), mert a helyzet adott és abból szeretnénk kihozni a legtöbbet.
2021. máj. 16. 19:45
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

A kutyanyala fertotlenit,mert savas.


Minden gyereknek jobb lesz a vele elo kutyatol az immunrendszere.

2021. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell ám burokban nevelni a gyereket. Semmi baja nem lesz a kutyáktól. Nagyszüleink kb. a disznó szarban is hemperegtek, mégsem lett semmi bajuk.
2021. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Figyelni kell az alap higiénára, de nem kell túlzásba vinni. A gyereknek jobb lesz az immunrendszere is, ha állatok között nő fel. Nálunk a kutya olyan volt, mint egy bébiszitter, a szőrébe kapaszkodva tanult járni a fiam (németjuhasz kan, már idősebb volt)
2021. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!