Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája folyamatosa...

A szomszéd kutyája folyamatosan át szökik hozzánk. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Az új szomszédunk 2 hete költözött a melletünk levő házba . Van egy husky kutyájuk aki folyamatosan át szökik. A helyzet az hogy nekünk is van egy kutyánk , egy kaukázusi aki nyilván védi a területét , többször összeverekedtek már. A husky egyszer szerzett egy nagyobb sérülést is ami miatt a szomszéd nekem állt és veszekedett velem hogy ÉN neveljem meg a kutyámat. Nos én hiába beszélek neki nem hallgat meg és folyamatosan gyerekesen viselkedik. Emiatt a kutyámat be kell zárni a kennelbe , amit csak akkor szoktuk ha vendégek jönnek hozzánk , így nemigazán van hozzá szokva hogy több időre be van zárva sőt ahoz végképp nem hogy egész estére. Mindig szabadon volt eddig. Tegnap este mondtam neki hogy saját költségemre csináltatok egy jó kerítést így nem fog tudni átszökni a kutya. Nos kijelentette hogy az az ő kerítése én ne nyúljak hozzá majd ha úgy gondolja megcsináltatja de ne higgyem azt hogy a napokban sor kerül rá. Ma reggel egyébként megint át jött a husky és összetaposta a paradicsom palántáimat.. mit tegyek? Az nem megoldás hogy addig be kelljen zárnom a saját kutyámat ameddig úgy nem dönt hogy csinál egy normális kerítést.

2021. máj. 16. 11:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elzarni a kutyadat, a keritest kell megcsinalni, mert a gazda felelossege hogy a kutya a keritesen belul maradjon. A szomszednak meg el kell magyarazni, hogy ha legkozelebb atszoki a kutyaja, gyepmestert hivsz mert kobor allatnak fogod nezni amelyik veszelyezteti a te kutyad es a sajat testi epsegedet.
2021. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd be a hivatalba
2021. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
Nehogy már neked kelljen bezárnod a kutyád a saját kertedben, engedd ki nyugodtan. Milyen a kerítés? Van egy "kis lyuk amin átjön a kutya? Ha igen próbáld meg eltorlaszolni hogy ne tudjon átjönni. Sajnos a szomszéd a szép szót nem érti. Félek, hogy nem fog változni.
2021. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a jegyzőnél
2021. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

A husky, ha nincs lefárasztva (napi 10 km futás), akkor rombol és szökik, mert valahol le kell vezetnie a rengeteg energiáját. Nem a te hibád/felelősséged, hogy az ő kutyája az ő kerítésén keresztül bemegy a TE kertedbe.

A következőket tenném:

- írásban bejelenteném (jegyző, valamint ha van gyepi nálatok, akkor oda is), hogy a szomszéd kutyája átjár hozzátok, veszélyezteti a kutyád épségét, valamint rongálja a kertet, kárt okoz. Birtokvédelmi eljárás elindítását kell kérni.

- az eljárás megindításáról egy másolatot dobj be a postaládájába, valamint ezt a doksit kinyomtathatod neki, a 10. oldal megfelelő részét karikázd be: [link]

2021. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg állatvédőknek is lehet szólni (Tetovált Állatmentők pl.), hogy a kutya nem megfelelően van tartva

#5 voltam.

2021. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél a hiányos kerítés részhez vmi nagyobb darab tárgyat
2021. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

képlet,egyszerű csinálsz egy videót miközben ott a kutya minél hosszabb annál jobb.

Elküldöd a hivatalnak,hogy a szomszéd sorozatosan megszegi a társadalmi együttélés , jó szomszédi,és álla-tartási szabályokat szerinted .

Hivatal nem lép a mezsgye határ 50-cm . Utána már te olyan kerítést csinálsz amilyet akarsz .

2021. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális a szomszédod.Nem is értem hogy képzeli hogy a kutyája más kertjében sétálgat és még károkat is okoz.Nálunk a szomszéd tyúkjai jöttek át állandóan,kerítésen átrepkedtek.Szóltunk normálisan hogy nem túl jó mert a veteményesből kicsipkedik az elültetett magokat.Nem nagyon érdekelte,nos én slaggal intéztem a sorsukat és papucsot oda dobva stb....Egy ideig nem jöttek,lehet elzárta jobban őket a szomszéd és aztán 1-2 újra elkezdte de én azonnal papucs odadobással elintéztem.Lehet hamarosan ismét jönnek ki tudja.Elhiszem hogy bosszant hisz a te kertedben jogos az elvárásod hogy csak a te állataid legyenek.Az én állataim sincsenek más kertjében pfff Az milyen paraszt dolog volna már.Valahogy torlazsold el a kerítést hogy ne tudjon átmenni a nagyokos szomszédod kutyája.Ne beszélj vele mert nem érti amit mondassz és nem is érdekli mert egy bunkó.Bejelentést is tehetsz
2021. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Valószínüleg azt fogom tenni amit az ötös írt. És videóm is van mert felvette a biztonsági kamera .


Egyébként a kerítés alatt jön át, többször eltorlaszoltam de akkor ás egy másikat . Azon gondolkodom hogy veszek nagy beton téglát azzal fogom végig pakolni a kerítés alját meg leásni.


Köszi a válaszokat!

2021. máj. 16. 11:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!