Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kiskutya... mikor...

10 hetes kiskutya... mikor eldurvul a játék és elkezd nagyonbkeményen harapni hogy értessem meg vele, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
Akik szerint vágjak az orrara meg fenekere, azok ne is vegyétek a fárattságot hogy leírjátok plz.

2021. máj. 21. 17:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Hangos felkiáltás, tiltószó, játék azonnali befejezése és kutya egyedül hagyása/ignorálása esetleg külön szobába, ha kint akkor kennelbe zárása amíg meg nem nyugszik.
2021. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%

Én a macskámnál tapasztaltam ilyesmit. Nekem is mondták, hogy csapjak rá az orrára meg ilyesmik, de nem csináltam, mert sok ismerősöm szerint nem működik ez a módszer. Persze azért néhányszor rácsaptam egy kicsit fejére, hogy, azért viselkedjen, de ez se nagyon használt. Aztán a macska 1 éves lett és minden harapóssága elmúlt, mai napig kedves állat.


Tudom, hogy egy macska azért más, mint egy kutya, de gondoltam leírom az én tapasztalatom a témával kapcsolatban. (:

2021. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Csapj rá! Az anyja is fizikailag hatna rá.
2021. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Az anyja hogy reagál ilyenkor? Hogy neveli?
2021. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
Ordítás, testi fenyítés. Egy kutyának éreznie kell mindig hogy ő az alárendelt te pedig az alfa, különben átmegy rajtad és nem fogod tudni kezelni soha.
2021. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 mantis religiosa ***** válasza:
44%
Ne az orrára, vagy a tomporára üss, sőt, nem is kell ütni. Amikor ilyet csinál, fogd meg a nyakán a bőrt, " kapd el a grabancát", és rázd meg határozottan, de nem durván, miközben mondasz neki egy szót, akár többször elismételve, amiből megtanulja, hogy hol a határ, és később már ez a vezényszó is elég lesz.
2021. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

#5, remélem nincs állatod, ha ordítozol, meg vered, nem fog alfának tekinteni. Félni lehet hogy fog tőled, de ugyanúgy nem fog tisztelni, sem szeretni. Ha olyan a habitusa, ellened is fordulhat. Sok ilyen eset van.


Én is a grabancánál szoktam megfogni ha nagyon hülye, de amúgy ha annyit mondok enyje már megadja magát. Pedig sosem ütöttem, meg nem kiabáltam, ezt figyeld #5. Parancsra eszik csak, ott is hagyhatom a kajával, nem mer beleenni. Az ajtókon mindig én megyek előre. Lábnál jön, póráz nélkül is (azért nem vagyok paraszt, utcán alap a póráz, nem úgy mint sok embernek).


Először, lehet hülyén hangzik, de próbálj meg valami magas hangot kiadni pár alkalommal, az enyém abból megértette hogy fájdalmat okoz, nem nagyon csinálta tovább

Ha ez nem működik, szólj rá határozottan, találj ki lehetőleg egy vezényszót, mindig azt alkalmazd, ha abbahagyja juti.

Ha ez sem működik, pedig többször próbáltad, akkor a grabancos megoldás, és ha arra abbahagyja,

finomíthatod a dolgot, próbálhatod megint a hangot, vagy a vezényszót, de ha ügyes mindig jutalmazd.

2021. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem ordítva de egy erősebb hangnemben rászólok, hogy nem és hátul a nyakánál megfogva lenyomom a földre amíg meg nem nyugszik.

Általában akkor harap ha túlságosan izgalomba jön.

Idővel megtanulja, hogy a nem az nemet jelent és más helyzetben is használható lesz.

2021. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Ott hagyod, elküldöd magadtól, letiltod, lebümteted.
2021. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

Nekem elég volt arrébb lökni egy kicsit magamtól és rászólni mindegyik kutyán.Otthagytam,és nem játszottam vele.

Vagy bele toltam a szájába egy játékot a kezem helyett és azt mondtam,hogy ne rágj.Simán megtanulta.

Nekem ez az ordibálás és ütögetés valahogy nem bejövős,inkább amúgy is csak stressz levezetésnek tűnik,amolyan "hogy mersz megharapni?!" módon..Azonnal rosszul kommunikáltok a kutyával,ha ütsz ő is fog harapni.Agresszióra nem agresszióval felelünk.Nem nektek kell átmenni amúgy sem kutyába,hanem neki kell megtanulnia,hogy veled nem kutyaként kell viselkednie.Mert te egy ember gazda vagy,nem egy "alfa kutya",egy "felsőbbrendű kutya",ha akarod se fog így tekinteni rád..🤦

Intelligens állat,alkalmazkodik.De ha kutyaként akartok vele szót érteni kutyaként is fog veletek bánni.Ezért van ennyi nevelési gondal küzdő gazdi..

2021. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!