Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hós rottweilerem játékból,...

5 hós rottweilerem játékból, mindig nagyon csóválja a farkát amikor kimegyek, és mindig csipkedi a nadrág szélét, harapdál. Ma nagyon megharapott. Hogy szoktassam le? Szép szót nem érti

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 19:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Oltogatás helyett arra használd azt a csepp kis sütnivalódat,hogy rendesen neveld a kutyát.

Kaptál jó tanácsokat,érdemes lenne mások kioktatása helyett arra fókuszálni,hogy legalább azok alapján kitalálj magadnak valami nevelési módszert.

Mert ha így harapsz a csipkedő kutyád előbb vagy utóbb egy kennel végébe láncolva végzi mert agresszív,veszélyes és kiszámíthatatlan lesz.


Azt sem értem miért pont mindig ilyen fajtákra fáj az olyan ember foga aki jó eséllyel egy golden retriever nevelésével se jutna sehová egyedül.

Kutya iskola,nézz utána jobban a fajta kezelésének és nevelésének (rengeteg videó is van,még magyarul is ha inkább vizuális típus vagy),és imádkozz hogy a szaporító akitől van (biztos,hogy ennyire hozzá NEM értő kutyásnak nem adna ki tenyésztő ilyen kutyát,vagy ha igen akkor az se valami felelősségteljes/elég jól hazudsz a tapasztalataidról..) az nem valami szintén sokadgenerációs ideggyenge roti jellegűt sózott rád.

2021. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%
Haladsz*
2021. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Tehát egy ilyen állapotban sem tudsz hatni a kutyádra. Egy ennél nagyobb ösztönállapotban még kevésbé fogod tudni ezek szerint kontrollálni.


Ezt a viselkedést te tanítottad meg azzal, hogy állandóan lejutalmazod, megadod azt, amit a kutya akar! Kapásból innentől ne dicsérgesd halálra azért, mert harap! Nem is értem eddig miért tetted.


És persze, hogy nem használ a kiabálás és csapkodás, mert tudja, hogy nincs mögötte semmi tartalom, ennél erősebben nem tudsz fellépni. Ez nem tiltás! A tiltás az, hogy úgy szólsz ida, úgy fogod meg, olyan hatást fejtesz ki, amit komolyan vesz. Ezek szerint te ehhez kevés vagy.

2021. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#13

nem tudsz rá olyan keményen hatni, hogy az hasson...


nem tudsz nálam alfábban rászólni, mert én kő alfa vagyok és 110 kg


lefogadom, hogy itt 60 kg-os nők javarészt a kis pincsijükkel próbálnak meg nekem észt osztani, hogy biztosan nem elég határozottan szólok rá a kiskutyára...

lefogadom hogy itt javarészt gyerekek próbálják meg osztani az észt, de ha tévedek, akkor a kommentjeitekhez írjatok kort és nemet meg azt, hogy mennyire vagytok alfák, és akkor értékelhetőbb lesz a kommentetek...



De azt, hogy a 17 éves mancika ideböfögi nekem, hogy minek neked az, miközben otthon pincsit tart meg labradort....

Azt nem tudom komolyan venni...

Komolyan, te azt feltételezed, hogy honnan vettem... Én meg azt feltételezem, hogy kis 17 éves Mancika vagy egy 12 éves pincsivel az öledben és trollkodsz az interneten...


Persze ha te vagy a megtestesült cézár milán, akkor én kérek elnézést, de akkor azt írd is oda

2021. máj. 23. 14:33
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Dobermannom és Nápolyi Masztiffom van.De hidd el a Fifikét is pont úgy kell megnevelni mint a Rex felügyelődet.Soha nem a méret számít,hanem a kutya személyisége és a te hozzáértésed.Ami ide kivirít,hogy egyenlő a nullával. :D
2021. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a Cézár Milán? Wishes Cesar Millan? Vagy a Salgótarjáni? 😂

110 kilóval amúgy sem alfa vagy hanem kövér.Alfa az aki parancsol a kutyának és akire hallgat is az a kutya.

2021. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kő kemény alfa vagy, aki egy kölyökkutyat sem tud megnevelni, aki megjutalmazza azt, ha a kutyája megharapja. Aki anoním oldalakon panaszkodik, annyira nem bír egy szuka kiskutyával...
2021. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%
Mucika, én ugyan valóban nő vagyok, és nem 60 hanem 50 kg, de rohadtul nem pincsikét neveltem, hanem német juhászt, bullt, sőt, kapaszkodj meg, rottweilert is. És így mondom, hogy marha szarul csinálod. Nem vagy te alfa, az nem attól leszel, hogy 110 kg vagy, hanem attól, hogy el tudod érni, hogy hallgat rád a kutyád. Neked ez baromira nem megy, nekem a magam 50 kilójával a nálam nehezebb kutya esetében is ment. A tied még csak kezd kamaszodni, most feszegeti a határokat, most kéne megalapozni, hogy te vagy a főnök, és nem ő. Ahelyett, hogy hisztikéznél itt, hogy márpedig mindenki hülye, csak te vagy helikopter, inkább hallgass azokra, akik kicsit többet tudnak a témáról nálad. Ha nem működik, amit csinálsz, akkor nyilván nem úgy kell.
2021. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon kemény alfa vagy akit lilára harap a saját kölyökkutyája és nem tud vele mit kezdeni :D

Csak a kutyát sajnálom a történetben mert neki van egy nagymellényű üresfejű gazdája és miatta neveletlen, kezelhetetlen, akár veszélyes felnőtt eb válik belőle. De ne legyen igazam. Igaz hogy nő vagyok és csak 60 kg de kuvaszokat tenyésztünk és azokkal sem lehet lacafacázni.

2021. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Dobermannom és Nápolyi Masztiffom"


Ebbem a 2 fajtában annyi keménység van, mint mackósajtban a brummogás manapság.


2 közel 0 ösztönnel rendelkező fajta manapság, a wiki leírásnak köze nincs már a valósághoz



egyébként megoldódott a probléma, kinőtte a kutyus

2022. jan. 14. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!