Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért tekintenek...

Az emberek miért tekintenek már szinte emberként a kutyájukra?

Figyelt kérdés

Hány meg hány kérdést írnak itt ki, legfőképp fiatal/tini lányok akiknek kis yorkshire, westi stb. kutyájuk van, és olyanokat kérdeznek, hogy csak ámulok-bámulok. hogy lehet-e a kutyát medencébe vinni, vele aludni, lessz-e baja, ha jégkrémmel etetem, minden kutynak nem való dologgal tömetik, és kérdezik, mitől hányt, mitől letört, de, mikor írják, hogy vidd állatorvoshoz, még ők szóllják le az embert, hogy ilyenért nem viszem el. És, ha a kutya aresszív lásd, neki megy az embernek, kutyának, csak mosolyognak rajta, hogy jajj de aranyos, "kis méregzsák". Felöltöztetik a kutyát ruhába, mikor azért van bundája, hogy neki nem kell ruha, és kérdezik, hogy miért akarja leszedni magáról, pedig olyan "aranyos". A kutyának egy szabályt se kell betartania, és itt kérdezik, miért nem hallgat rám, olyan makacs...stb. Én is szeretem a kutyám, de valahogy nem depressziós, ha nem jöhet be a medencébe, nem kaphat csokit, nem aludhat velem, és nem támadhat rá senkire. Bekell tartania a szabályokat, és mikor más aki nem tartja a kutyájával a szabályokat, még kérdezik, hogy miért vagyok vele ilyen szigorú.

Szóval az ilyen emberek miért csinálnak a kutyából már-már embert? Nincs nekik barátaik, akikkel ezeket csinálhatnák?

Régen is voltak ilyen emberek, vagy ez csak most lett "divat"???


2010. aug. 24. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem divat...,hanem a kutya ahol tényleg szeretik,szinte már családtag,és őt is mondhatni "emberszámba" veszik...
2010. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Sokszor a túlzott szeretet, akár a szerelem, butává tesz.

Talán ezért is.

Amúgy meg szegény kutyus annyira hűséges és gazdi szerető,hogy inkább szenved, de a gazdi legyen boldog.

2010. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, van, aki túl engedékeny és elkényezteti teljesen a kutyáját, és van a másik véglet, aki rá se néz 10 évig a kutyára, mert "a kutyának a kertben a helye". Meg kell találni az arany középutat. Nálunk szigorú szabályok vannak, de azért a medencébe a kutya is bemehet felfrissülni, játszani...stb. Ahány ház, annyi szokás, csak nem szabad túlzásba vinni szerintem, a kényeztetésnek is megvannak az egészséges határai, de a szigornak is.
2010. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Mert hülyék.
2010. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: egy kutyának nem attól lesz jó, ha emberszámba veszik. Mivel kutya.
2010. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezt a média csinálja. Tele vannak a rajzfilmek beszélő kutyákkal, már gyerekkorban kezdődik, aztán a rex meg hasonló sorozatok. De az ember amúgy is hajlamos antropomorfizálni mindent, mivel ember szemmel, emberi logikával érti a világot, és nem tud belehelyezkedni egy másik előlény szemszögébe.


Régen a kutya nem családtag volt, hanem csak egy jószág.

2010. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

"Régen a kutya nem családtag volt, hanem csak egy jószág."


Nézd...,van ahol családtag van ahol csak egy jószág..,úgyis bánnak vele!

2010. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem attól lesz családtag egy kutya h emberként bánnak vele!
2010. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem fegyelmezed a kutyádat, akkor azt fogja hinni, hogy ő a főnök, és átveszi a parancsnokságot. A kutya az kutya, még a csivava is.
2010. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Csivava Parancsnok...,jelentkezem szolgálatra!:D
2010. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!