Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a sorozatos hatso lab...

Mi ez a sorozatos hatso lab benulasos eset kutyaknal tenyleg a nyers csirkehus lenne a felelos erte?

Figyelt kérdés
Aki nem tudja mirol van szo, az Allatvedorseg fb oldalan elolvashatja. Debrecen es kornyeke erintett 90+ eset, de mar Pest is szobajott. Szemelyes tapasztalatokra lennek kivancsi, hogy ki hol vette a hust, vagy milyen fajta kutyatappal etet, akinel hasonló tünetek jelentkeztek, mert ezt fb-rol igen gyorsan torlik "hitelrontas" elkerulese miatt. Ilyenkor engem pont nem erdekelne, hogy rontom e valakinek a hirnevet, ha azzal megmenthetem par kutya eletet. Sot nem csak kutyak, macskak es gorenyek is megbetegedtek.
2021. máj. 23. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mivel tapos kutyak is megbetegedtek, en ugy gondolom nem feltetlen a csirkehussal van baj.


Hanem valami virus vagy bakterium terjed eleve. Vagy pedog nyerses kutyak atadhatjak mas kutyaknak is. Franc se tudja.

2021. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem sem a csirke a ludas, vagy a feldolgozott csirke vagy azzal erintkezo alapanyagok is mind fertozottek lettek.

De ez a furcsa, hogy akinek tobb kutyaja volt, azt hiszem 3,az egyik annyira beteg lett, hogy a mellkasara is atterjedt a benulas es elpusztult, a másik kettonek meg semmi baja azota sem. Es vannak olyan kutyak is, akik 1 heten belul rendbe jonnek, de a kezeles modjat is nagy titok ovezi. A kutyak immunrendszere lenne a kulcs, hogy valamelyiknel okoz problemat, masnal meg semmi?

2021. máj. 23. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Pipihusi elsanvasztja a kutyalabat ... ezt minden paraszt tudja :)
2021. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Adj a kutyanak tehenet vagy borjut, sertest csak fozve ... vagy baranyt egeszen a birkoig :)


Ne adj csirket csak azert mert az az olcso! >>> Nem veletlenul a legolcsobb!

2021. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Csirket en sem eszem ... miert adnam a kutyanak, amikor szeretem!? :) Marhat kap ... neha Kacsat vagy kengurut ... minek neki a csirke? - amikor en sem eszem ezt a szart.
2021. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt időm utána olvasni alaposan, csak láttam több bejegyzést. Az egyik barátommal is beszéltünk róla (mindketten állatorvostan-hallgatók vagyunk), valószínű baktérium okozza és igen, a hús miatt.

Vannak patogén baktériumok a legtöbb csirke állományban, ezért kell lemosni a húst és megfőzni, megsütni.

Úgy gondolom a legtöbb állatorvos nem ajánlja a nyers etetést. Egyetemen pozitív oldaláról nem is tanulunk nagyon, inkább a negatív oldalát látjuk (hiánybetegségek, fertőzések,...).

2021. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6, koszonom, en mar nem etetek nyersen, pont emiatt mert hiaba tudom hogy az lenne a termeszetes taplaleka, ha egyszer az osszes allat husa valamivel fel van turbozva, gyogyszerekkel, antibiotikumokkal tomik őket mig elnek, szoval marad a premium tap - ami nyilvan ugyanazokbol az allatokbol keszul, csak eppen nem fertozesveszelyes, es tarolhatom szobahomersekleten. De tapos kutyak ie ugyanugy megbetegedtek, kicsit aggaszto.
2021. máj. 24. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os! A kutyának főzésről mit tanítanak? Ezt már pozitívként konstatálják?

Kérdező volt saját kérdésem is tavaly ebben a témában de most ezt hamarabb megtaláltam. Kiderült pontosan mi okozta? Én annyira megijedtem akkor a nyerstől, hogy azóta főzök inkább részére is táppal kombinálva pedig pártoltam a barfozást.:/

2022. aug. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!