Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a lakótársam kutyája...

Ha a lakótársam kutyája neveletlen, attól én még befogadhatok egy kölyökkutyát?

Figyelt kérdés

Olyan értelemben neveletlen, hogy azt hiszi, ő a főnök. Megugat mindenkit, amikor hazaérkezik, morog, vendégekre is odakapott már. Más kutyákkal kibírhatatlan.


Ha lenne egy kölyökkutyám, "elrontaná" vagy attól én még tudnám rendesen nevelni?



2021. máj. 23. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha a két kutya együtt lesz akkor az már falka. A kicsi vagy felveszi a másik "jó tulajdonságát" vagy folyton verekedni fognak.
2021. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

"Más kutyákkal kibírhatatlan."

Honnan tudod, hogy a kölyköddel nem lesz az? Ha valami nem tetszik a nagynak, honnan tudod, hogy nem ugrik majd neki a kicsinek? Ilyenekre is gondolni kell.

Egyébként igen, eltanulhatja a kicsi az idősebb kutya szokásait.

2021. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha kibírhatatlan akkor nem fog kijönni a kiskutyával. Mi van ha bántja?

Lehet féltékeny lesz, bosszút áll, stb. A kicsit terrorban tartja majd, esetleg bántja. Akkor mit csinálsz?

Visszaviszed ahonnan hoztad? Mi van ha nem veszik vissza? Ezekre is gondolj

2021. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Mit jelent, hogy más kutyákkal kibírhatatlan? Folyton csipkedi őket, körbeugatja vagy torokra megy és legszívesebben széttépné?


Az sem mindegy, hogy mekkora. Egy yorki vagy egy 20 kg fölötti kutya. Egy yorki nyílván nem tud megölni pl egy golden retriever kölyköt, ellentétes esetben viszont nem kockáztatnék.


Ha mindkettőtöknek megvan a szobája és ott tartja a kutyát, talán még a rossz szokások sem ragadnak át a kölyökre. Amúgy senki sem születik kiképzőnek, ha lesz kutyád, ajánlom, hogy minél előbb kezdj el vele suliba járni és úgy még nagyobb esélyt adsz neki, hogy a tiéd jól nevelt lesz.

2021. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Józan paraszti ésszel is meg tudtad volna magadnak ezt a kérdést válaszolni,ha vissza olvasod amit leírtál.

Egyértelműen rossz ötlet oda vinni.Ha kiderül,hogy te sem tudsz kutyát nevelni már 2 neveletlen kutyátok is lesz a házban,vagy össze fognak folyton ugrani.Előbb foglalkoztatok az egyikkel ami már megvan.Ha nem megy,ő se akarja adjatok túl rajta,nem lehet így állatot tartani..

Mindezek után egy nevelt és szocializált kutya mellé lehet vinni másikat.

2021. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pánikszerűen-aggresszívan megugat minden kutyát, sétálni sem lehet vinni rendesen. (Ezért nem is viszi, csak éjszaka egyszer.) Nem támad nekik soha, ha közel jönnek, hagyja magát megszagolni, aztán legszívesebben elhúzná a csíkot.

Mentett terrier.


Én nem sokat tudok rajta nevelni, nem az én kutyám. Nem tűri jól, ha beleszólok a nevelésébe, mondjuk ezt megértem.

Akkor sakk-matt:(

2021. máj. 24. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Egy mentett kutyát rehabilitálni melós, de nem megoldás, hogy nem viszi sétálni, nevelni kell, foglalkozni a problémával.
2021. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért azt hozzá kell tenni, hogy kölyökkutyával egy ivarérett kan kutya is teljesen máshogy viselkedik, mint egy szintén ivarérett kutyával.
2021. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De itt most egy neveletlen mentett kutyáról van szó, ki tudja, milyen előélettel, előbb őt kellene helyrehozni, és azt sem tudni, hogy bírja-e egyáltalán a kölyköket, mert nem biztos.
2021. máj. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!