Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni erőszakos...

Mit lehet tenni erőszakos neveletlen kutyával?

Figyelt kérdés

Erőszakos alatt nem agresszívet értek! 3 éves öntörvényű tacsi keverék.

Most azt hadjuk, hogy egy darab virág nincs a kertben három éve, mert még a cserépből is kiszedi, kiásott mindent, ezeken már túl vagyok.

Amivel nem tudok mit kezdeni, hogy állandóan bejönne a házba.

Ahogy nyílik a bejárati ajtó, bedugja a fejét és megy a harc. Én próbálom nyomni kifele, ő meg mintha az élete múlna rajta, tolakodik befelé.

Ha bejut lehetetlen kitenni.

Régebben működött a kajával kicsalogatás, de már rafkós, nem lehet becsapni.

Jól tarjuk, minőségi táp, játszunk vele(oké télen kevesebbet, de nyáron a gyerekek egész nap kint vannak vele).

Most ez így lehet semmiségnek hangzik, de megkeseríti a mindennapjainkat.

5x meggondolom, hogy kinyissam e az ajtót, egy szemét kivitel is kész tortúra.

Munkából, suliból többször elkésünk, mert ha bejut mikor indulnánk, akkor 15 perc kirakni.

Ilyenkor kergetem a seprűvel a házban és az se érdekli ha elverem, de nem veszi az irányt kifelé.

Ketten fogjuk meg, tesszük ki, de sokszor mire becsapnánk az ajtót már vissza is jött.

Úgy szökünk ki a saját házunkból.

Ha mennék ki, először kinézek az ablakon hol a kutya, van e elég időm kiosonni és gyors becsapni az ajtót.

Régen nyáron mindig nyitva volt az ajtó, szerettük, ha szellőzik a ház, de mióta velünk van, bent aszalódunk, mert bejön.

A szúnyoghálós ajtót is kirágta egy éjszaka és bejött rajta, de ugrott már be nyitott ablakon is.

Se szép, se csúnya szó, se partfis, semmi nem hat rá.

Hogy benti kutya legyen az nem opció.

Egyrészt mivel megfürdetni nem hagyja magát, olyankor harap, így van egy szaga.

Másrészt állandóan süniket, egereket gyilkolászik, pici földön mászó gyerekem van, nem akarom hogy ott másszon ahol a kutyus járkál, nyaldossa a padlót stb.

Hogy lehetne megnevelni?



2021. jan. 1. 14:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

"Amivel nem tudok mit kezdeni, hogy állandóan bejönne a házba."

A tacskó nem kinti kutya.

2021. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ilyen közepes testű nem pici, tacsi keverék, menhelyes kutyus.

Szuperul leszigetelt házat csináltunk neki.

Télen-nyáron csinálja, nem fázik.

2021. jan. 1. 14:36
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Latod, hogy nem erzi magat szuperul. Belehalnatok, ha beengednetek? Naponta mennyit setaltok vele? Azert rombol a kertben, mert unatkozik.
2021. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
20%
én személy szerint megszabadulnék a kutyától
2021. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
11%
Beereszted, elvered seprűvel, aztán örül ha kimehet.
2021. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ő olyan típus, hogy fontos neki a gazda közelsége. Vannak akik mentálisan nem bírják a kintlétet mert úgy érzik hogy ki vannak rekesztve a falkából.

Lehet venni olyan nyitható rácsot amit az ajtó elé tehettek, és a házból kilépve egy előtérbe érkeztek, de ez kompromisszumos megoldás lenne. Nektek lenne jó, neki továbbra is rossz. Szerintem inkább keresnetek kéne neki egy nagyon jó gazdát akinél bent élhet, mert ő így csak szenved.

2021. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért kellene elpasszolni, mert kinti kutyaként tartjátok, hanem mert nem tudtok vele bánni. Ha meg akarjátok tartani, meg kellene tanulni - legalább egyvalakinek a családból - falkavezérként viselkedni. A kutyának se jó, ha bizonytalanságban él, mert falkavezérként neki kell irányítani egy egész családot, miközben ő se érti a világot. Cesar Millan filmjeit kellene nézni jobb híján, hátha ragadna rátok valami a kutyatartásból. Először is, a kutyának nem könyörögni kell, hanem utasítani, ha azt akarjátok, hogy megtegyen valamit. De ha van pénz és idő rá, akkor egy kutyaiskola se volna rossz, ott a gazdikat is képzik.
2021. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Leheto legrosszabbul tartjatok, gondolom napi seta sincs meg, es a kutyaval nem csak nyaron kell foglalkozni neha. Aztan meg megy a csodalkozas, hogy rombol es be akar menni, (telen fazik, nyaron melege van!!) plusz nyilvan veletek is akarna lenni, bar nem erdemlitek meg a szeretetet. Nevelni pedig ugy lehet, ha neveled es kielegited az alapveto szuksegleteit. Buksika magatol nem fogja megtanulni az alap vezenyszavakat, nem fog rad hallgatni, ha napi 4 percet vagy vele kint, amig odavagod ele a kajat, vagy amig megkergeted sepruvel es elvered. Gratulalok!

Keressetek neki szerintem uj gazdat,mindenkinek jobb lesz.

2021. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén télen nem sétáltatjuk külön, de hatalmas telken garázdálkodhat, labdázunk vele minden nap többször, azt imádja. Tavasztól őszig visszük heti kétszer.

Úgy indult, hogy félig benti kutya lesz mert késő ősszel került hozzánk, kicsi volt, sajnáltam, nehogy fázzon kint.

Viszont nem sikerült megnevelni, fél év után is becsinált úgy, hogy előtte 5 percccel jött be. Felment az asztalra és beleevett az ételbe, pedig nagyon is értette, hogy nem szabad.

Ha befenyítettük mert nagyon rosszat csinált, akkor bosszúból besomfordált a hálóba(ez volt az egyetlen szoba ahova nem volt bejáratos) és az ágyunkra sz@rt egy jó nagyot.

Mikor ezt harmadszor játszotta el, és úgy szétkente mindenhol, hogy behánytam takarítás közben, akkor mondtam, hogy ennyi és ne tovább, kiraktam a házból. Azóta megy ez a harc.

Megmondom őszintén én még ilyen kutyát nem láttam, olyan mintha egy rossz komédiából lépett volna ki, már néha Bethovennek hívom.

Pedig volt több kutyánk, magam is benti kutyussal nőttem fel panelban. Tehát nem az van, hogy eddig csak képen láttam kutyát, de ilyet még nem láttam.

2021. jan. 1. 15:13
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit viszed sétálni? Ebből mennyit mozoghat a séta során szabadon?

Mit és mennyit dolgozol/sportolsz vele?


Eddig mivel próbáltad az ásásról, lakásba berohanásról lenevelni?

Kapuszabályt miért nem vezettél még be nála a lakásajtóra?

2021. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!