Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajandekozhatom a korabban...

Elajandekozhatom a korabban menhelyrol orokbefogadott kutyamat?

Figyelt kérdés
ex parommal egy hete szakitottunk, 4 eve voltunk egyutt es ossze is koltoztunk mar korabban. az o haza volt. mivel szakitottunk en elmegyem albiba, de van egy 7 eves menhelyrol orokbefogadott kutyam. ot sehogy sem tudom elvinni, most igy anyagilag sem birnam az albi miatt. menhellyel van szerzodesem, de az lenne a kerdesem, hogy nekik vissza tudnam adni? vagy elajandekozhatom ugy, hogy nekem ebbol nem lesz problemam?(pl menhely feljelent vagy nemtudom, nem vagyok tisztaban ezekkel)
2021. máj. 25. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy mi van a szerződésben.
2021. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

A szerződés kitér erre. De normál esetben nem, nem ajándékozhatod el az első jöttmentnek, ahol utána nem tudod (meg gondolom nem is akarod) nyomonkövetni a kutya sorsát, hanem vissza kell adnod.

És többé ne legyen kutyád.

2021. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
95%
Én úgy tudom hogy menhelyről örökbefogadott állatot nem szabad harmadik személynek átadni, ha nem tudsz gondoskodni róla a továbbiakban akkor a menhelynek kell visszaadni és ők keresnek neki új gazdit.
2021. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Ilyenkor nekem mindig az jut eszembe, ha majd nem kutyad hanem gyereked lesz es elvalsz az asszonytol, akkor a gyereked is megy allami gondozasba?


Nem lehet ugy alakitani az eletedet (akar lemondasokkal is), hogy a kutya veled maradhasson erre a par evre amig meg el? Nem gondolod, hogy ennyivel tartozol a sajat vallalasod miatt? Mindig feladod amibe belekezdesz?

2021. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A menhellyel egyeztetve igen, olyan van, hogy nálad marad a kutya, amíg találtok másik gazdát neki, te is közreműködhetsz a gazdikeresésben, a kutyának addig van helye nálad, ezzel nem terheled a menhelyet, nekik is jó, de szerződést az új gazdinak a menhellyel kell kötnie.
2021. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg a kutyas alberlet:

[link]

2021. máj. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!