Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az hogy ettől megőrülnek...

Igaz az hogy ettől megőrülnek a kutyák?

Figyelt kérdés

Van egy 8hetes steffim. Az utóbbi pár napban rengetegszer kergeti a farkát de van mikor 5 vagy 10 percig azt kergeti és forog körbe stb majd sokszor ha megvan akkor ráharap a farka végére és úgy ül. Egy ismerős azt mondta h ha sokat csinálja ezt akkor becsavarodhat a kutya. Ilyet sosem hallottam. Lehet valami alapja vagy hülyeség. A farokkergetést letudtam eddig annak h csak eleven és játszik állanóan, mindent meg kell harapdálnia....

Igaz volt már jópár kutyám de nem emlékszem h bármelyik is ilyen mennyiségben kergette volna a farkát.



2021. máj. 25. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A farokkergetés ideggyengeség jele is lehet. Tenyésztőtől van, törzskönyves?
2021. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
#1, ha tenyésztőtől lenne, 8 hetesen nem lenne a kérdezőnél már egy ideje
2021. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

És nem is hívná stEffinek.bántja a szemem.

Staffi esetleg,de nevezzük nevén az ördögöt és legyen minimum Staffordshire terrier.


Ha nem idegi alapú gebasz akkor lehet rossz szokás is.Ha le tudod róla tiltani/szoktatni vagy más játékkal tudod ezt helyettesíteni akkor lehet egy sima pót cselekvés arra,ha unatkozik és nincs mit csinálnia.(nincs játék,nincs rágcsa,stb)

2021. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Amcsiban is steffnek ejtik.
2021. máj. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az ejtik és az írják közt van egy értelmiszintnyi különbség.
2021. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Vagy bolha a faroktőben vagy a farkon, amit nem tud megvakarni. Pl.
2021. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül jelent ez bajt. Nekem mindegyik kutyám csinálta kölyökként, egyedül a rotim nem, mert nem volt mit kergetni (nem kell megkövezni, 21 éve vettük, tk-s volt, és eleve farok nélkül született). Gyorsan kinőtték, és egyik se volt ideggyenge, teljesen normális, stabil, nyugodt kutyák voltak. Szerintem inkább akkor van gebasz, ha nem növi ki pár hónap alatt.
2021. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ez a viselkedés tud rögzülni és nagyon nem lesz jó sem a kutya idegrendszerére nézve, sem az egészségére. Arról nem is beszélve, hogy ez később hozhat magával farokrágást is.

Szoktasd le erről és foglalkozz vele többet minőségileg.

2021. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!