Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá, hogy ne...

Hogyan szoktassam rá, hogy ne harapdáljon?

Figyelt kérdés

Most kaptam kiskutyát, 2,5 hónapos. Eleinte kis félénk volt, most már hogy megismerte az udvart, nagyon elemében van, igazi játékos. A gond csak az vele, hogy egyszerűen nem érti meg, hogy nem szabad harapdálni se a kezemet, se a lábamat. Mármint, eleinte harapdálhatta, mert nem fájt, vigyázott rá, hogy ne okozzon fájdalmat, de mostanában már annyira kapkod, meg ugrál, hogy már nem egyszer véresre kapta a lábam. Az orrára szoktam ütni, meg mondom neki, hogy NEM SZABAD, és mindig ez a "büntetés", de egyszerűen nem érti meg... Most akkor mit tehetek??


u.i.: Mást is harapdál.


2010. aug. 24. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Játssz vele.
2010. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egész nap játszottam vele...
2010. aug. 24. 19:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Vagy ne kényeztesd el annyira.
2010. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:

Az elején kellett volna gondolkodni, hogy ne engedd meg.

Nyomd le a földre a nyakánál, mikor harap és morogj hozzá.

Tartsd úgy fél percig, vagy amíg meg nem adja magát. Ha felpattan és megint harapna, akkor ugyanígy.

2010. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De van pl. olyan lehetőséged is, hogy elolvasod a másik 150 ugyanilyen kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..
2010. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na nálam is ez van, és én is ugyanezt csinálom vele én is. Mennyi ideje csinálod? Mert nem elég hozzá pár nap, minimum 2 hét kell. Egy idő után rá fog jönni, hogy ha harapdál akkor az érzékeny urán kap egy ki koppintást, és csak abbahagyja...
2010. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én egy hete csinálom. Eddig semmi eredmény...
2010. aug. 24. 20:00
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Akkor valamit nem jól csináltok, mert ezt kb. 3. alkalommal felfogja.
2010. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mamája amúgy ráharap felülről a pofájára, ha túl erőset harap a kicsi. Tehát az is lehet eg módszer, hogy ráfogsz erősen a felső részére a pofájának, a lógó husit meg behajtod a fogai alá, gy nem tud harapni, és megszorongatod úgy, hogy nyüszítsen.


Az alomtársak viszont felvisítanak, és otthagyják, véget vetnek a játéknak. Ezekkel érdemes még próbálkozni, de legfőképp idő, turelem és kitartás.

2010. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

de amúgy még kölyök, 1 éves korára leszokik róla.


az enyém is annyira harapdált, meg a vendégeket is, pedig 3 hónapos koráig az anyjával volt. és nagyon tűhegyesek voltak a fogai. szerintem azért csinálják hogy koptassák, vagy nemtudom. de nemrég lett 1 éves és már több hónapja leszokott róla. mostmár nem is harap olyan fájdalmasan.

2010. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!