Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes hazban lakok, mit...

Kertes hazban lakok, mit csinaltok a rengeteg kutyaszarral? Milyen gyakran szeditek fel a foldrol?

Figyelt kérdés
2021. máj. 30. 14:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%
Hetente 2 - 3 - szor szedjük össze. Repül a szomszéd telekre, mert lakatlan és csak buja dzsungel van ott.
2021. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

9-es, taníts, kérlek! 1 éve görcsölök a kutyával, hogy egy helyre legyen kedves végezni a nagydolgát, nem nagyon akar neki átmenni. Pedig amúgy tök okos, ez valamiért vakfolt nála. Hogy tanítottad meg?

Mi 2-3 naponta szedjük fel, vagy gödör, vagy kuka nálunk is.

2021. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Először nálunk is csak az útba ejtett taposóaknákat, szerintem direkt. XD


Aztán mikor néha kertészkedtem és éppen kiszúrtam, hogy köröz és szagol, akkor nyakörvnél fogva elszaladtam vele a wc-helyére.

Nem volt más választása, ott végezte el a dolgot. Ezután nagy-nagy dicséret, ha akadt a zsebben, akkor 1 szem kutyatáp.

Néha ugyan odajár, ahol meg lett neki mutatva, de éjjeli bagoly, ezért inkább este rak ki csomagokat. Ezeket nem tudom felügyelni.

Reggel odahívom az esti kakihoz, lapátra rakom az ajándékot és mivel amúgy is követni szokott, elviszem a wc helyére és lerakom a lapátrol. Rá is mutatok, hogy "oda tessék végezni". Megszagolja a szállítmányt, nyugtázza, oké.


Ezen kívül séta közben km-hez van kötve az eb.

Észrevettük, hogy séta közben van egy utcasarok, ami után gyakrabban ürít.

A ház es az utcasarok között félúton visszafordultunk, és mivel már kellett neki, a wc helyre vittem.

Kaka kész, séta folytat.

Innentől már otthon végzi, a kijelölt helyén.

És már séta közben sem kell szedegetnem. :)

2021. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam/csinálom, hogy odavittem a kijelölt helyre és megmutattam neki, hogy ide kellene, de nem nagyon van hatása. Azt próbáltam már, hogy figyelem, mikor kakál, és odaviszem, de ez képes kb röptében szarni, futás közben hirtelen megáll, nyomja ott, ahol van, aztán spuri tovább :D Na mindegy, azért köszi, próbálkozom még vele :D
2021. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha séta után (mozgás után újra elkezd beindulni a belmukodesuk) még pórázon tartva, kicsit maradj vele az udvaron kijelölt helyen.

Ha nem séta közben szeret kakalni, akkor percek kérdése és jönni fog, aminek jönnie kell.

És mivel ott maradtok az adott helyen, oda fogja nyomni.

Simike, hurrá, pozitív megerősítés. Ezt kell minél gyakrabban eljátszani.

2021. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minden nap szedem, ha nincs sok, akkor egy erre a célra vett kis kukába gyűjtöm, ha megtelt, megy a nagy szemetesbe és elviszi a kukásautó.
2021. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk csak az első kertbe sz.rik a kutya, nem volt bonyolult megtanítani. Kicsiként amikor hátra akart vécézni, akkor ki lett rakva és meg lett dicsérve, hogy jó helyre végzi a dolgát.


Én naponta összeszedem és megy egy zacskóba a kukába.

2021. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!