Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásárolnál kutyát ilyen...

Vásárolnál kutyát ilyen kennelből?

Figyelt kérdés

Vásárolnál olyan kennelből kutyát (ha olyan fajta lenne ott amilyet szeretnél), ahol 40-50 ezer körül adják a kiskutyát? Minden szűrése és tesztje megvan a szülőknek, tk-t is ad természetesen, csak annyi a különbség, hogy nem húzzák fel az árát, nem számolnak bele minden félét, csak azt amit tényleg elfogyaszt a kiskutya, plusz az orvosi ellátása 8-10 hetes koráig?

Mindezt olyan céllal, hogy veszteséges azért ne legyen, de nem is nyereséges, de ezzel azokat is egészséges kutyához juttatni, aki nem tudja megfizetni a 400-500 ezret a kiskutyáért, de ne rossz helyről vegyen kutyát.



2021. jún. 1. 12:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
31%
"Utolsó, normális tenyésztő 6-7 évesen ivartalanít" - Igen, és ennek én hol írtam az ellenkezőjét?
2021. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vásárolnék ilyen helyröl.


Ha olcsó kutya kell, akkor inkább kihozok egyet menhelyröl.


A tenyésztés nem csak arról szól, hogy összeteszek két papíros kutyát. Ennél sokka többröl, és bizony az többe is kerül.


Nekem kifejezettem fontos az adott fajta munkakészsége, és ezt bizony csak úgy lehet garantálni, ha a szülök nem csak a küllem, de a munkavizsgàkon/versenyeken is sikeresen szerepelnek. Gondolom, fogalmad sincs, hogy mennyi pénz/idö/energia és szakértelem egy kutyát felkészíteni akár a legalapabb munkavizsgára is, a BH1-re. Veszedelmesen sok. És akkor az még mindig csak egy ilyen kis beugró. Utána egy IGP, az mèg egy következö szint.


A másik, ami nagyon fontos, az az idegrendszer. Igenis legyen olyan a kutya, hogy egy többezer fös kiállításon tudjon megállni szépen, koncentrálni és hagyja magát megnézni a bírónak.


Te mindezeket kihagyod. Innentöl fogva, papíros szapi vagy. Nem vennék töled kutyát.

2021. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
58%
Ohh, es azt el is felejtettem, hogy egy olyan tenyésztö, ahonnan pl hajlandó vagyok venni kiskutyát, az elsö 8-10 hètben vért hugyozik, annyi munkàja van a kicsikkel. Elöszoci, fejlesztés, kenneltréning alapok, stb stb. Te ezeket csinálod?
2021. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:

Megírtam, hogy ugyanolyan jó kennel lennék, mint bármelyik másik, mindenki mégis azt írja hogy "olcsó kutya". Ez amúgy megmutatja, hogy ez az egy-két ember azért inkább rongyot ráz a kutyával, jobb is ha ti nem vennének tőlem kutyát. Nektek ott vannak a drága kennelek, lehet drága kutyátok :)

De azért ne keverjük bele mindenbe a "szapisokat", nem az a szaporító, akinek a kutyáinka minden szűrése megvan, egészségesek, nem csak össze b@szva lett két kutya, felelősséget vállal a kölykökért és lényegében egy kennel, csak nincsenek az egekben az árai, csak nincs kiállítási díja. Nem ettől szaporító valaki, ennél azért jobb dologgal próbálkozzatok belekötni.

Munkakutya esetében megértem hogy nem, én nem munkakutyákra gondoltam, de akár lehetne az is. Persze, ott több a meló, de ha szeretem ezt csinálni akkor nem teher.

2021. jún. 2. 11:14
 45/71 A kérdező kommentje:

Kistestű családi/társ kutyákra gondoltam, ahol semmilyen munkakvizsga nem jön számításba, és eszemben sincs több 10 kutyát szűk kenelekbe, istállókba bezárni szaporítani, a jó pénz érdekében, hanem valóban arra tenni fel az időmet, hogy hobbiból, önköltségi áron, egészséges kiskutyához juttatni olyan embereket, akiknek ezek a fajták jelenleg elérhetetlenek. Nem értek egyet azzal, hogy mások megunt kutyáit kell mindenáron magához venni azoknak az embereknek, akiknek csak 50 ezer forintjuk van egy kutyára, és azzal sem értek egyet, hogy ha valaki az örökséggel együtt nem hajlandó a kutyát is magához venni ha meghalt a gazdi, akkor az őrá szálló vagyon rész miért nem a menhelyhez vándorol a kutyával együtt.

Egyébként a szaporítók, akik ezeket a divatos kutyákat szaporítják, embertelen körülmények között tartva őket, csak csupán az anyagi haszonszerzés céljából, csak akkor lesznek felszámolhatóak, ha elérhetőbb árakon lehet tenyésztői kiskutyákhoz jutni. Ha a tenyésztő 500 ezerért ad egy kiskutyát, aminek az önköltségi ára kb 50-60 ezer forint, akkor természetes, hogy inkább 200 ezer forintért a szaporítótól megveszik. Nekem nem az anyagi haszonszerzés a célom ezzel, mert van megfelelő jövedelmem és időm ahhoz, hogy egy non-profit vállalkozásba belekezdjek azért, hogy példát mutassak azzal, hogy ha valaki valóban nem ebből akar megélni, akkor valóban ennyiért lehet egy kiskutyát árusítani. Manapság a házi állat is csak egy árúcikké vált, és meg lehet nézni, hogy sok jó kennelből származó divatkutya, nagy számban van jelen a menhelyeken vagy fajtamentőknél, ebből látszik, hogy a kutya ára nem garancia arra, hogy mennyire felelősségteljes a gazdája.

2021. jún. 2. 11:49
 46/71 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak az a szaporító, aki a csirkeólban tartja a tucat kutyát.

A hozzád hasonlók is azok, akinek fingja sincs a tenyésztésről, csak összerakja a két kutyáját. Továbbra is: a tenyésztés nem erről szól.

2021. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 A kérdező kommentje:

Szóval fingom sincs róla, azért mert olcsóbban adnám? Érdekes következtetés. Ezek szerint, ha 500 ezerért akarnám én is adnia, akkor már értenék a kutya tenyésztéshez.

Tudod az a furcsa számomra, hogy amikor veszel egy 500 ezres kiskutyát, ahogy én is tettem a nagyszüleim számára, és aláíratnak veled egy ivartalanítási kötelezettséget is, akkor minek az a fene jó vérvonal, és tenyésztői hozzáértés, ha az a szuper vérvonal és genetika egy átlag emberhez kerül, ráadásul sosem lesz vissza hívható az ivartalan állat, a tenyésztésbe. Felesleges minden versenyen győztesként szerepelni egy kutyának, akinek az összes leszármazottja ivartalanítva van, hiszen senki nem fogja tovább vinni a vérvonalt. Sajnos ebből látszik, hogy ez nem a fajta nemesítéséről szól, csupán arról, hogy az a néhány kennel, aki behozta az országba az adott fajtát, minél drágábban adhassa a kutyáit konkurencia hiányában.

2021. jún. 2. 12:10
 48/71 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem érted. Az szaporítás, hogy a két darab kutyádat rakod össze állandóan és szórod szét a kölyköket! Mert így nem is érdekel téged, hogy egyáltalán összeillenek-e, hogy megfelelő dolgokat örökítenek-e. Nem is törekedsz, hogy a fajta előrébb jusson, javuljon. A célod csak az, hogy minél több olcsó kiskutyát gyárts. Ez szaporítás!

Egy normális tenyésztő nem divatból megy ki Angliába, Hollandiába, Franciaországba fedeztetni! Nem hiába vesz külföldről kölyköt! Hanem pont azért teszi, hogy ne szűküljön be a fajta genetikai állománya, ne legyen beltenyésztettség, hogy igyekezzen megtalálni a szukájához leginkább passzoló kant - így küllemben, idegrendszerben, ne adj isten ösztönben is egyre jobb kutyák szülessenek! És pl. így az egyik alomnál kijövő hibákat egy másik kannal már ellensúlyozni tudja.

2021. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
78%

1: nem minden kutyára van ivartalanítàsi kötelezettség. Te hobbira vetted a kutyát, valószínü, hogy nem a kiállítási minöségüt adták oda. Egy-egy példányt megjagynak ivarosan, annyi èppen elèg a vèrvonal továbbviteléhez. Nekem is így van fedezökanom, ö olyan minöségü volt, hogy fedeztetési jog megtartással adta csak el a tenyésztö.


Màsik dolog, mèg mindig hibàs a gondolatmeneted. Azt mondod, oké, hogy valakinek fajtatiszta kutya kell tàrsnak (mièrt is nem jó a keverèk?), de nem tudja megfizetni. Rendben. Miért nem spórol? Ennyi erövel gyàrtsanak már olcsóbb Maserattit is, mert èn nagyon szeretnèk egyet, de csak 10 milliom van rá, nem 40, és nem vagyok hajlandó spórolni. Miért kell mindenkinek minden azonnal? És mèg te jösz azzal, hogy tárgyiasítják a kutyàkat, hàt hidd el, nem azok tàrgyiasítják, akik vagy orokbe fogadnak (mas megint kutyajat, milyen szoveg ez is...) vagy èveket vàrnak a tenyésztö várólistáján. Hanem pont az óccógugyàsok...

Na de, lènyeg, egy 15 èvre szóló projekt egy kiskutya megvètele. Miért is olyan ördögtöl való összespórolni rá a pénzt?

Harmadik dolog, akinek nincs pènze a vètelàrra, az hogy viszi orvoshoz, ha kell? Benyal valamit a kutya, megakad a gyomrában, mütèt, bumm 200 ezer. Szapi vagy es meg buta is :(

2021. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, hogy nem érdekel hogy össze illenek-e, illetve a kölyköket meg csak szétszórnám? Pont írtam is, hogy megfelelő pár, az azt jelenti (számomra) hogy olyan kutya pár, akit érdemes tenyészteni, össze illenek egymással és jó dolgokat örökítenek. Ezek csak rosszindulatú feltételezések, pedig leírtam az ellenkezőjét.

Nem szórnám random szét a kölyköket sem, azt is írtam hogy természetesen szerződést is íratnék, ez is csak kötekedés/rosszindulat.

A fajta nem tud úgy javulni, hogy a kölykök ivartalanok, így persze erre hogy nem is törekednék, de egy jó színvonalon viszont szeretném fenn tartani.

Tudomásom van arról, hogy pl a mudinál is bevett szokás, hogy a tenyésztők tanyáknál, pásztoroknál született tk. nélküli kiskutyákat felvásárolnak, amelyiket érdemesnek tartják a tenyésztésre, vérfrissítés céljából, és a génállomány változatossága miatt azokra törzskönyvet igényelnek, így próbálva elkerülni a beltenyésztést, hogy lesilányuljon a fajta. Azzal, amit manapság a divatkutyákkal csinálnak, éppen hogy a beltenyészetet segítik elő. Ettől függetlenül nem ez volt a kérdés, csupán az, hogy helyesnek tartjátok-e azt, ha valaki non-profit módon hajlandó egy kutyát tenyészetet létrehozni. Vannak emberek, akik más munkakörökben non-profit módon tevékenykednek (önkéntes munka) és arra gondoltam, hogy miért ne lehetne ezen a területen is ugyanebben a szellemben tevékenykedni.

2021. jún. 2. 12:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!