Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásárolnál kutyát ilyen...

Vásárolnál kutyát ilyen kennelből?

Figyelt kérdés

Vásárolnál olyan kennelből kutyát (ha olyan fajta lenne ott amilyet szeretnél), ahol 40-50 ezer körül adják a kiskutyát? Minden szűrése és tesztje megvan a szülőknek, tk-t is ad természetesen, csak annyi a különbség, hogy nem húzzák fel az árát, nem számolnak bele minden félét, csak azt amit tényleg elfogyaszt a kiskutya, plusz az orvosi ellátása 8-10 hetes koráig?

Mindezt olyan céllal, hogy veszteséges azért ne legyen, de nem is nyereséges, de ezzel azokat is egészséges kutyához juttatni, aki nem tudja megfizetni a 400-500 ezret a kiskutyáért, de ne rossz helyről vegyen kutyát.



2021. jún. 1. 12:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:

#49

Ezek szerint gyereket se vállaljon az, akinek nincs legalább 10 millió forintja a bankszámláján, amihez bármikor hozzányúlhat, ha szükséges. Pl kiderül, a gyereknek olyan betegsége van, amit csak külföldön lehet kezelni.

2021. jún. 2. 12:39
 52/71 anonim ***** válasza:
73%
Ne, gyereket sem vállalunk úgy, hogy nincs rá meg az anyagi keret.
2021. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
41%
De azért szerintem ne keverjük a gyerekvállalást a kutyatartàshoz. Teljesen ostoba pàrhuzam. A kettö nem összehasonlítható.
2021. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
83%

És honnan tudod, mit örökít a kutya és mi számít jó párnak, ha gőzöd sincs a tenyésztésről.

Ez egy külön szakma, és te ezt nem akarod felfogni.

2021. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:
Az is kötekedés, hogy ha ebbe belevágnék, akkor nem kezdeném el tanulni, és képezni magam. Azt hiszem, azt is leírtam, hogy ugyanúgy működnék mint bármelyik másik kennel, azaz a tudást is megszerezném hozzá. Nem tudom, miért nem volt ez alapján tiszta neked.
2021. jún. 2. 13:24
 56/71 anonim ***** válasza:
55%

Az èrdemi kèrdésekre/vitàra miért nem válaszolsz, kèrdezö? Kiragadsz egy-egy választ, amire tudsz valamiféle suta cáfolatot írni, és ennyi.


Arra vàlaszolj inkább, amiket fetetrünk kérdéseket:

1: miért nem gyártanak külön nekem pl BMW-t 2 millioèrt, hisz nekem csak annyi van rá, és nem jó a Dacia? De spórolni se vagyok hajlandó

2: ha beteg lesz a kutya, mit fognak csinálni a felelös gazdáid?

3: miért gondolod, hogy egy kutyapártól, ugyanazt az almot lehozni évente(!!!!), az nem szaporítàs?

4: honnan fogod tudni, hogy a random kivàlasztott párod jó utódokat fog lehozni? (Ugye tudod, hogy valamirevaló tenyésztönek, ha elmondod ezeket az agyament terveidet, akkor nem fog neked kutyát adni, hogy tovább szaporítsd. 0 kiállítási eredmènnyel, nyilvàn elvárná, hogyha tenyésztésbe akarod vonni a kutyáit, akkor vegyenek részt kiállítàsokon, csak fel fog neki tünni, hogy egyiken sem vagy ott).

5: hogyan akarod kitanulni a szakmát, ha elzàrkózol a küllem/munkavizsga vilàgtól. Ugye tudod, hogy csak kapcsolatok és kiállítàsok rèvèn fogsz belelátni ebbe a vilàgba?


Ez igy mèg mindig csak ócska szaporítás, annak is az álszent formája.

2021. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
34-es köszönöm az adatokat. Ez a kuvasz adatbázisból van?
2021. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
Vagy ezt hol olvastad? Tudod linkelni is? 57-es vagyok.
2021. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, kezdj bele. Vegyél jó helyről kutyát, neveld rendesen, szerezz meg minden tenyésztéshez szükséges eredményt és fedeztesd be jó kannal. Nyilván 3 alomnál többet ne hozz le egy kutyától. Csináld meg, tanulj, tegyél bele minden szükséges munkát és pénzt és add el a kölyköket 40-50e-ért szerződéssel, garanciával. Ha csak az alom negyede pl. patellás lesz, fizesd ki a fél milliós orvosi költségeket. Ha a gazdi nem akarja tovább tartani a kutyát, vedd vissza.
2021. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:

Mostmár meggyőztetek, hogy itt az ideje annak, hogy létrehozzak nonprofit módon egy hivatalos kennelt, rendesen kitanulva, és kiállításokra járva, borsot törve az orra alá annak, aki a kutyákból akár gazdagodni, vagy ha nem is gazdagodni, de a "házi kedvenceinek" az összes tüsszentését is másokon behajtani. Hála istennek, megtehetem, hogy valóban hobbiként csináljam, és hogy ne okozzon problémát, hogy az időmet olyasmibe tegyem bele, ami nem hoz anyagi hasznot.

Biztos vagyok benne, hogy sok tenyésztőnek nem fog tetszeni majd az, hogy az én kutyáim ugyanolyan eredményesek lesznek mint az övéik, csak lényegesen kevesebbért fogom adni.

Ui.: #56, ha még nem tanultad volna meg, gyakran csak márka neveket fizetsz meg. (Talán nem tudjátok, de nagyon sokszor a multik márka termékeit olyan cégek gyártják, akik ugyanazt a minőséget saját márkanevükön futtatva 2x annyiért adják a vásárlók számára)

Köszönöm az eddigi válaszokat, a szavazások mást mutatnak, mint itt egy-két kötekedő hozzászóló, ebből arra következtetek, hogy lenne igény az olcsóbb, de pont olyan jó genetikájú kutyákra is. Akinek a drága kell, annak meg bőven van olyan tenyészet, ahol beszerezheti.

2021. jún. 2. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!