Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek gyomorcsavarodás...

Szerintetek gyomorcsavarodás végezhetett vele?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap reggelre viradóra elvesztettem a kutyusom:(( 12 éves németjuhász. Izületes volt a bal első lába, de csak enyhén, sántított rá. Enni nem igazán evett az utóbbi napokban (mondhani semmit). Természetesen orvosnál is voltunk vele. Azonban elkezded duzzadni a lába és ment rá a rekeszére is. Ami még feltünt hogy utóbbi időben folyamatosan zihálva vette a levegőt, teljesen kedvetlen volt, egész nap csak feküdt. Ismét orvos, röntgen azt mondta ödéma. Vártunk a laborra, viszont reggelre elpusztult a kutyám:(( Azt tudom hogy 3:30 kor még tutira élt (kamerán látni) Elég nehezen mozgott, és nem lelte helyét. Hol ide hol oda feküdt le. Aznap este emlékszem evett egy kis konzervet, meg ivott vizet. Reggel még volt széklete. Aztán másnap hajnalban meghalt.

Reggel 7 kor, mikor rá találtam oldalal feküdt, megmerevedett az egész teste lába mindene, és a hasa hatalmasra volt duzzadva (mint egy lufballon). Alig birtam megnyomni oldalt a hasát annyira gázos volt. Szerintetek gyomorcsavarodást kaphatott az éjjel? vagy miután meghalt is képződhetett ennyi gáz? Létezne hogy már előző napokban is ez volt a baja és azért nem evett? Egyébként a labor is megjött közben, és azt mondta az orvos a szervei rendben vannak, annyi látszik hogy egy erős gyulladás van a szervezetében:(


2021. jún. 1. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ezt biztosan csak egy boncolás tudna megmondani, de a gyomorcsavarodás nem okoz gyulladást- de ettől függetlenül lehet hogy az vitte el.


Sajnálom

2021. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne agyalj ezen sokáig, mert csak az őrületbe fog kergetni. A mi kutyánk is bizonytalan okból pusztult el és nagyon rossz volt, hogy nem tudtam túltenni magamat rajta. Fejben már mindenkit okoltam mindenért, pedig tényleg megtettünk minden tőlünk telhetőt, csak utólag mindig okosabb próbál lenni az ember.
2021. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fel volt vizesedve, megfulladt.
2021. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Gyomorcsavarodasnal felfujodik a kutya mint egy gombhal, szoval en nem erre saccolnel. Kerengesi problema, vagy sziv elegtelenseg lenne a tippem.
2021. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hasa hatalmasra volt duzzadva (mint egy lufballon
2021. jún. 1. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyomorcsavar max 2 ora alatt elviszi a kutyat. Elso jele,hogy hanyik aztan gorbe hattal all par percig,lefekszik es nincs mar ereje felkelni,a hasa oriasira dagad.Ez inkabb nagytestu kutyaknal fordul elo. Sajnos ket hete megtapasztaltam,masfel ora alatt halt meg a kozepazsiaim.
2021. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!