Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat evett a kutyusom. Ugye...

Sokat evett a kutyusom. Ugye nem lesz gyomorcsavarodasa?

Figyelt kérdés
15 kg-os keverék kutyus. Sokáig dolgoztam, anyukámra bíztam. Brit Care tápot eszik. 170gramm van az etetési útmutatón. Én 200gramm körül adok neki egy nap, mert sokat mozog és ő ennyit igenyel, így is állandóan éhes :D Napi két felé osztom neki viszont régebben napi 1x kapott és anyukám azt hitte, hogy még mindig egyszer etetem így az egész napi adagot kapta meg este. Reggel 7 orakor evett, az esti adagot elég későn, 10 óra körül kapta. Így sok idő eltelt a két étkezés között. Viszont nagyon félek, hogy gyomorcsavarodast kap, mióta hallottam rola annyira tartok tőle, mert egy hiperaktiv kutya és ilyenkor nyáron az udvaron van, ahol őrzi a házat. (Én beengedem, ő nem szeret bent lenni. Csak télen, amikor fázik ) Az udvaron szaladgál, ugat. Étkezés után közvetlenül szinte mindig kakil is, tehát duplán nem tudom olyankor bent tartani. Szerintetek lesz valami baja attól, hogy ennyit evett? Vagy ez nem olyan extra Sok? A reggeli etetést kihagyom majd.
2018. jún. 2. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz baja, evés után 1-2 órát el kell zárni hogy ne ugrálhasson és akkor nem lesz gond. A #2 válaszoló miatt meg ne érezd magad rosszul, hülye troll, az én kutyám 30kg és napi 2x 150-200g kaját kap, annak is csak a háromnegyedét vagy a felét eszi meg, sőt van hogy koplaló napot tart magának.
2018. jún. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, utána kakil is így nem tudom egyből elzarni és félni szoktam, hogy jön mondjuk egy biciklis, szalad egyet és máris valami baja lesz. Tudom, hogy tulparazom. Szerencsére nem lett baja, még csak nem is hányt, egész éjjel a helyén aludt, ahogy szokott és "kérte" a reggelit is. Persze most csak egy keveset kapott. De szerintem nem terhelte meg az az esti étkezés.

A másik választ már toroltek, mielőtt láttam volna:D

2018. jún. 2. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, sok kutya amúgy is csak 1x kap enni.
2018. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A válaszodból ítélve biztosan az volt annak a valasznak a lényege, hogy keveset adok enni a kutyusomnak és eheztetem. Biztos valami vacak minoseggel eteti a kutyáját, abból joval több kell, szóval ebben az esetben ez kevesnek tűnhet.
2018. jún. 2. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi naponta 1x etetjük a 11 kilós kutyánkat, utána izeg-mozog nem bír nyugton ülni a seggén teli hassal sem. De nincs semmi baja, a gyomorcsavafodás főleg a nagy/oriás testű kutyáknál fordul elő, illetve egyes fajták külön hajlamosak rá. Attól, hogy egyben megette a napi adagját nem lesz baja ha egyből utána nem viszed maratont futni.
2018. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz baj. Főleg a nagytestű kutyáknál fordul elő. Ha pl egy 40-50 kilós kutyát valaki nem táppal etet akkor akár 1-1.5 kiló is lehet a napi adagja.
2018. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!