Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a menhelyek?

Tényleg ilyenek a menhelyek?

Figyelt kérdés

Amilyen menhelyek körbe vesznek (és még csak nem is Isten háta mögötti helyen) azok úgy működnek, hogy rengeteg kutyát tartanak, kis kenelekbe zárva, napi egyszer kimegy valaki, ellenőrzi a vizet meg kirakja nekik a kaját. Kb 5 nm-es kenelekben lehetnek, van amelyikben 3 kutya is van. Azok a kutyák, akik agresszívek a többiekkel, ők úgymond "jól jártak" mert saját kenelük van. Valóban ilyenek a menhelyek, vagy én a rossz példát ismerem? Milyenek a jó menhelyek? Foglalkoznak a kutyákkal?

Az egyik helyen, amit kicsit jobban ismerek, a menhelynel adományozott ételeket, jó minőségű tápokat, konzerveket meg se kapják a menhelyes kutyák, intézményekből begyűjtött maradék ételeket kapnak. Azt nem tudom hogy ez egyáltalán engedett-e, ahogy azt sem, hogy hová lesznek az adományok, amik minőségi kutya eledelek.


2021. jún. 2. 16:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

"ott nem kapják meg az adományokat. Nem tudom mit kezdenek vele, azért kérdem."

Nem értem. Ha nem tudod hogy mit kezdenek vele, akkor honnan tudod biztosra hogy nem a kutyáknak adják? Most akkor tudod hogy mi lesz a kajával vagy sem? :D


Ellenpélda: Komáromi Rex és Esztergomi Bogáncs menhely nekem pozitív, a lehetőségekhez képest mindent megtesznek a kutyákért. Nyilván nem nő pénz a fán nekik se, így korlátozottak a lehetőségek.

2021. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#11

Utána lévő mondatban ott van, hogy dolgoztam ott, és láttam hogy nem kapják meg.

Az ellenpéldát köszönöm!

2021. jún. 2. 17:23
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

#12

Mégse tudod, hogy mi lesz vele... :D Akkor mit láttál pontosan?

2021. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Mert szerinted ha heti egyszer (jó esetbe) kapnak adományt, 3 kiló tápot meg 6 konzervet és van 150 kutya akkor azt nem elpusztitjak egy pillanat alatt? Nyilván nem a menhely vezetői eszik meg. És nem, ezzel nyereszkedni se nagyon tudnak. Vagy ha mégis azt csinálják nem gondolod hogy esetleg azért hogy legyen miből fedezni az állatorvosi költségeket? Mert azok egy kutyára is durvák tudnak lenni, nemhogy rengetegre.

Ha csak azt szamolod hogy van 150 kutya aminek chip plusz veszettség oltás kB 8 ezer fejenként. Ezen felül még persze rengeteg más is lehet.

És igen, kicsik a kenelek, de hát hova tegyék őket?

Menj ki egy menhelyre és mond nekik hogy te ezt nem bírod nézni, úgyhogy saját koltsegeden építész nekik egy csomó kenelt? Vagy annyira azért nem szörnyű?

2021. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Mennyit dolgoztál ott és mikor? Azért mert moslékot is kapnak még nem jelenti azt hogy az adományokat nem kapják meg. Végesek az adományok ha elfogy mit csináljanak? Ne adjanak semmit inkább?
2021. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

#15

Hát vegyenek prémium tápot, úgyis szétveti őket a pénz. :DDD

2021. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nem tudom miért nem adták oda a kutyáknak, 2-3 évig jártam heti rendszerességgel és ag adományokhoz hozzá sem nyúlnak. Utána költözés miatt már nem tudtam menni többet
2021. jún. 2. 17:30
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Na várj akkor az adományok egy nagy kupacban porosodtak vagy mi?
2021. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Volt egy épület, ahol igen nagy mennyiségben halmozódtak, még pókháló is volt rajtuk (rettegek a pókoktól, ezért ez megmaradt). Volt alkalmam látni amikor valaki hozott nekik valamit, azt átvették, megköszönték nagyon kedvesen de az is a többihez került. Soha nem mertem megkérdezni miért.
2021. jún. 2. 17:37
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahol önkénteskedem, ott is kb 5 meg 10 m2-es kennelek vannak, a kicsikben csak egy kutya van, a nagyokban 1-2, nagyon ritkán 3, de akkor max 10 kg körüliek. A kutyák nem kapnak moslékot, tápot és konzervet esznek. Az adomány is mind a kutyáknak megy. Minden nap van takarítás, olyankor arra a 10 percre ki vannak engedve az udvarra (kennelenként), becsukáskor kapnak kaját meg vizet. Sétálni a nyílt sétáltatónapon kb minden kutya kijut, hétköznap meg kapacitástól, önkéntesektől függően, mostanában 2-3 naponta azért mindenki sétál.


Szóval nem sokkal jobb, mint az általad leírt...


Szerintem viszont a lehetőségeket tekintve nem lehetne ott jobban csinálni. Próbálják a kutyákat minél jobban hirdetni, kedvesen fogadják az érdeklődőket és nem támasztanak irreális feltételeket, így általában csak pár hónapot vannak ott a kutyák.

2021. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!