Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha néha-néha kap egy szem...

Ha néha-néha kap egy szem csokoládét a közepes méretű kutya, attól lehet baja?

Figyelt kérdés

Unalomig mondtam már apámnak, hogy ne adjon csokoládét a kutyának, mert neki az nem jó, de lexarja magasról, néha-néha ad neki egy szemet (milka, oreós, joghurtos, egyéb töltött), mert hát régen is a gazdák sokan adtak néha egy kis fagylaltot, mégis sokáig éltek...


Azt is letojta, hogy azt mondtam, ne legyen elől mindig a száraztáp. Szerinte igen, mert a kutya be tudja osztani magának, és jólesik neki, ha amikor olyanja van... Aha, na ennek megtöréséhez az kellett, hogy amikor az utcán összeevett valami rosszat, és hasmenése volt, a dokitól megkérdeztem apám füle hallatára, hogy a száraztáp elől lehet-e vagy sem, és ő erősítette meg az én igazamat, ami után apám is átállt erre.


Ha néha-néha kap egy szem csokoládét, attól lehet rövid-hosszútáv baja, vagy semmi? Csak mert ha igen, akkor következő héten megyek a dokihoz, hogy megerősítse nekem, hogy aztán az öregem is elhiggye.


2021. jún. 6. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen olvashatsz a csoki-kutya kapcsolatáról. Véleményem szerint ez olyan mint 18 év alatt ne fogyassz alkoholt. Nem okoz nagyon nagy kárt ha két-háromhetente elmész 16 évesen inni a haverokkal, de rongálja hosszútávon a szervezetet
2021. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
Kutya baja nem lessz hidd el nekem
2021. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy meg tudnád győzni az apádat, sajnos. Legalább azt próbáld meg megértetni vele, hogy a csokoládé és a jégkrém nagyon nem ugyanaz a kategória. Nem a cukor a fő probléma, hanem a kakaóban található theobromin, ami a kutyákra nézve méreg (az étcsokoládé a legveszélyesebb, mert abban van a legtöbb belőle). Nem mintha az ilyen Milka és Oreo-féle vackok olyan sok kakaót tartalmaznának, de akkor sem kellene kockáztatni.
2021. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Káros, főleg hosszútávon, de ha egyszerre sokat meg tudna enni, könnyen belehalhatna. Erősítse meg a doki, és vegyetek kutyacsokit, ha nem akar leszokni róla. Amúgy apád egy makacs kisgyerek.
2021. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha kutyabaja nem volt eddig, akkor minek kellett lepontozni?

Egészségetekre 😃😛

2021. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig, aztán 2 év múlva meg leáll a mája.
2021. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!