Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire félős a kutyám?

Miért ennyire félős a kutyám?

Figyelt kérdés

van egy 3 éves cane corsom (szicíliai dog), és nagyon félős. nem ő az első kutya a családban, és még sosem volt ilyen gond. sosem verte, ütötte senki, de még csak lecseszni sem szoktam, mert igazán jó kutya. hallgat is rám, felnéz rám, ha sétálunk, mindig ott van a közelemben, hiába engedem útjára, mindig egy méteres körzetben van. kertes ház kertjében él, jó dolga van. egy neves tenyésztőtől vettük majosházáról, épp a megfelelő életkorban hoztuk el. látszólag mindent jól csináltunk, mégis elég félős. ha hazajövök, majd kiugrik a bőréből, annyira örül, de ha lecseszem, mert valami rosszat csinált, napokig rám se néz, ha hívom, alig mer odajönni hozzám. ha barátaim jönnek át, amint beengedem őket a kapun, a szívem egyből lécel be a házába. évek múltán sem bízik meg a barátaimban, akik kétnaponta jönnek hozzám, pedig már kajás-simogatós-játszós-barátkozós dolgokkal is próbálkoztam, de reménytelenül. persze ez a része zavar a legkevésbé, legyen csak bizalmatlan mindenkivel szemben, de velem ne. ne féljen már tőlem, holott mégcsak seggbe se rúgtam életében.


fogadjam el, hogy ő ilyen, vagy valamit rosszul csinálok?


2010. aug. 25. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ismerek érzékeny Cane Corsót, ő ovizott, meg sulizott, szóval már valamennyire szocializálták, és emiatt őt félősnek nem mondanám, de tényleg nagyon érzékeny, hirtelen zajokra ő is rezzen.


Ha ez a félelem nem csap át félelmi agresszióba, akkor nagy baj nincs, de ha akarod kicsit javítani, akkor melózhatsz is rajta.


Nem kis feladat, de szerintem egy év alatt komoly eredményeket lehetne elérni szakértői segítséggel.

2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre mondják nem mind arany ami fénylik...

Tenyésztője mit mond?

2010. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

M. Réme kennel? Ha igen, nem gondolnám, hogy a tenyésztében hiba lehet, bár sosem lehet tudni. Beszélni kellene a tenyésztővel, hogy előfordulhat-e, hogy a kutyád gyengébb idegrendszert örökölt?

Benne van a pakliban. Bár a legnagyobb baj - szerintem -, hogy így neki sem öröm az élet, hogy mindentől fél. Kutyasuli kellene neki, és rengeteg szocializációs tréning. Kutyák között is így viselkedik? Szokott játszani a fajtársakkal? Veled? Játák közben milyen? Látszik rajta, hogy van önbizalma, vagy ott is folyton résen van?

Rengeteg dolog lehet itt, a tenyésztője talán tudna adni támpontot. Egy kutyakiképző meg javasolni tudna neked olyan feladatokat, helyzeteket, amikkel javíthatsz a mostani állapoton.

2010. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. önbizalma van, úgy ki tudja húzni magát, és olyan hangja van, hogy mindenki fél tőle, holott egy lepkétől is összekaksizná magát. alapvetően nem mondanám félősnek, amikor sétálunk a park felé mindig büszkén kihúzva sétál, a többi kutyára fittyet se hányva 5 centire megy el a kerítés mögött tobzódó dobbermanoktól. idegen kutyákkal ritkán találkozik face to face (mármint amikor nincs köztük egy kerítés), de jóban van úgy 4-5 kutyával az ismerősi körből. viszont amint valakit beengedek a kapun, ő egyből beveszi a tisztes 10 méteres távolságot, és még kajával se lehet nagyon odacsalni. pedig kölyök kora óta találkozik emberekkel. de mindezek közül csak az zavar, hogy velem is hasonlóan viselkedik. ha két napja leszúrtam valamiért, majd simogatás közben mondjuk épp le akarok csapni egy szúnyogot a nyakamon, ő egyből pattan fel és lécel, mert fél hogy bántom, pedig soha nem tennék ilyet.

a másik oldalon viszont látom, hogy bízik bennem, az életét adná értem, kiszolgáltatott pózokban fekszik előttem, és lábbal dagonyázom az egész testét, és imádja, ha ül előttem, simogathatom a szeme körül, nem csukja be. egyszerűen olyan szintű önbizalomhiánya van velem és másokkal szemben is, hogy érthetetlen számomra.

2010. aug. 26. 00:55
 5/6 A kérdező kommentje:

tudom, kicsit ellentmondásos az egész (főleg így visszaolvasva), de az a baj, hogy pont ezen vagyok kiakadva.


nem tudom, hogy jó példa-e, mert minden kutya fél ettől, de pl amikor dörög az ég, egy másodperc alatt besuhan a lakásba, és nem tudom kicsalni, de még kihúzni pórázzal sem. ha olyankor erőteljesebben szólok rá, képes még maga alá pisilni is. amúgy meg tudja, hogy még egy mancsát se rakhatja be, de ilyenkor egyszerűen teljesen megváltozik. szerencsére félelme még sosem csapott át agresszióba, de ettől nála nem is félek.

2010. aug. 26. 01:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya fél a mennydörgéstől. Az enyém velem volt a tüzijátékon is és marhára nem érdekelte, a barátom dogója meg inkább elkapni szerettte volna, ami leesik az égből :).

A helyedben kutyatrénert hívnék, hogy nézze meg a viselkedését és próbálja megoldani. A tenyésztővel is minél hamarabb fel kellene venni a kapcsolatot, hogy előfordulhat-e gyenge idegrendszer a vonalában. Ha igen, akkor így kell őt elfogadnod.

2010. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!