Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért félős a kutyám? Nagyon...

DonciKenobi kérdése:

Mért félős a kutyám? Nagyon rossz ez így!

Figyelt kérdés
1 és fél éves bichonom van és mindig viszem sétálni.Ha meglát egy kutyát annyira fél hogy ugatásban tör ki oda se lehet menni egy kutya közelébe se vele egy barátja sincs.Régebben azt hittem ezt majd kinövi de csak egyre rosszabb.Mit tudok csinálni?
2011. márc. 21. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
az enyém ugyan így volt,raktam rá egy fojtót,és mikor ugatott megréntottam,ezt 8-10x csináltam,azóta abbahagyta.a kutyáknak nincsnek barátaik ők nem emberek,ne hasonlítsd őket össze velünk
2011. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt te rontottál el valamit a szocializációjában. Jó lenne tudni h te hogyan viselkedsz ill. viselkedtél amikor kicsi volt, ilyen helyzetben, amikor odajött egy másik, esetleg nagyobb kutya.

Egy jól szocializált, egészséges idegrendszerű kutyánál nem természetes, h fél a fajtársaitól.

2011. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
semmit nem akarom és nem is akartam odahúzni más kutyákhoz gondoltam majd ha nagyobb lesz akkor rájön h nem bánt és majd odamegy de nem jött rá és már nem kölyök.
2011. márc. 21. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Vidd el szocializációs foglalkozásra egy olyan kutyasuliba, ahol póráz nélkül tanulnak egymással kommunikálni a kutyák.


Ez így nem élet, a kutyának szüksége van a kutya társaságra. Gondolom emiatt nem is tud sosem póráz nélkül lenni szegény. Ráadásul, ha beleakad egy rosszul nevelt kutyába, és így betámadja, akkor könnyen lehet, hogy komoly baleset lesz a vége.


Ha eddig csak romlott a helyzet, tartok tőle, hogy ezután sem fogod tudni néhány itt leírt tanács alapján megoldani. :(

2011. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

szia !

szerintem a kutyáknak is ugyan úgy vannak érzelmeik és ugyan úgy kötődnek mint az emberek.sőt annyi szeretetet ember nem is tud adni mint egy igazán megbecsült kutyus.egyszóval társas lények.

nekem is van 2 kutyám /egy pár/és úgy érzem egy kis tapasztalatom is ,hogy véleményt alkossak.

úgy mint az embereknél is a jó nevelés,szocializálás nagyon fontos egy állat életében.

a legjobb ha már kölyök kora óta fajtatársaival és más állatokkal is találkozik együtt van lehetőségek szerint.

a közös élmény közös játék nagyon fontos.

valószínű a kutyád magányosan nevelkedett és esetleg valami rossz élménye is lehet más kutyától.

nekem az egyik kutyám néha együtt eszi a mazsolát a nyuszikkal,pedig 50kg és ha kell nagyon durva tud lenni.és minden állattal kijönnek.

talán valami kisebb állattal kellene kezdeni a szoktatást úgy hogy az öledben van és simogatod,így látja ,hogy te is kedveled...

aztán szép fokozatosan adagolni a dolgot.

ha van időd türelmed a dolog orvosolható szerintem.

a rángatás nem jó,habár pórázon néha nekem is kell de csak azért mert néha beindulnak még fojtóval is..

ha egy kutya megilyed,tán legjobb ha ugymond tudomást sem veszünk róla.mert simogatni nemszabad azt hiszi ,hogy jól cselekedett,ha bántod akkor meg csak fokozódik a félelem érzete mert nem tudja mit csinált rosszúl.mert egy kutya alap ,hogy mindíg meg akar felelni a gazdinak.sok kutyánál a lelki állapotod is befolyásoló ezt a kutyák nagyon érzik észreveszik.ahol lakom az utca tele kutyákkal,házankét 2-3 de szilveszterkor mindegyik meghúzza magát a tüzijáték idején egyet sem látni.nálam nem úgy van.még ha közelebb is esik egy egy petárda akkor sincs betoji :). én úgy szoktattam hozzá őket,hogy kölyökkorukban első szilveszterkor, kimentem tüzilyátékot nézni és közben a kutyák mellettem falatoztak.így a jó élmény maradt bennük.ennek köszönhetően még a vízhangos híd alatt alagútban sem félnek.de sok türelem energia kell hozzá.viszont ha ezt az ember ráfordítja akkor egy igaz megbízható barátra talál.

én csak egy kutyabarát vagyok nem szakember,de remélem tudtam segíteni a kutyus élete miatt is.

2011. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most minden erőmmel azon leszek,hogy ezt megszüntessem el fogom vinni kutyaiskolába.A gond szerintem az lehet hogy kiskorában ő volt a legkisebb az alomban és szerintem bánthatták.A mai nap észre vettem rajta hogy megy a kutya felé amelyik kerítés mögött van(nyilván róla tudja hogy nem bánthatja hiszen ha szabadon találkozik egy másik kutyával oda sem mer menni)és miközben megy felé ugat és csóvája a farkát.Lehet hogy akar már barátkozni de fél.Mástól nem fél pl a tüzijátéra rá se bagózott.

2011. márc. 21. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:

"úgy hogy az öledben van és simogatod"


Úgy hogy az öledben van, semmiképpen ne próbálkozz. Az a kutyának nem természetes, ilyen körülmények között soha nem találkozik két kutya. Ugyanis ha a kutya ölben találkozik egy másik kutyával, akkor ki van szakítva a saját környezetéből, tévesen pozicionálja magát (mivel ott van az öledben, véded, erősíted az egoját), ill. a másik kutyának is megtévesztő. Nem szerencsés szituáció.


A kerítésen keresztüli ismerkedés jó ötlet, majd ugyanezzel a kutyával nyílt, semleges területen, aztán jöhetnek a méretben megegyező, idegen, végül a nagyobb, idegen kutyák. (az ismertetések előtt mindenképp beszélj a gazdával h megbízható-e a kutyája, nem lenne jó ha ebben az időszakban rossz élmény érné)


Vannak kutyaiskolás ahol kifejezetten vannak ilyen foglalkozások. A Népszigeti, Őrmezei kutyasuliban is valamint a Cerberosnál.

2011. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"ölben szitu "


ha újra olvasod,akkor kiderűl,hogy nem kutya ölben szituáció !

hanem valami kis állat pl egy nyuszi...

hogy először lásson valami állatot ami nem bántja.

de persze a lényeg ,hogy jó tanácsot kapjon a lehető legjobbat.

nem tudom elképzelni,hogy ezek után vigan megy a kutyasuliba minden bevezetés nélkűl,10-20 vagy akár több kutya közé.ovi előtt is van bölcsi.bölcsi előtt meg jaj de aranyos kisbaba a rokonoktól ismerősöktől nem egyből a piacra viszik.

2011. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem tudom elképzelni,hogy ezek után vigan megy a kutyasuliba minden bevezetés nélkűl,10-20 vagy akár több kutya közé."


Ahol ilyen szitu van, ott nem csapják be a kutyát minden bevezetés nélkül 10-20 vagy akár több kutya közé, legalábbis a tükörmódszeres sulikban biztosan nem.


Egy tükör suliban ilyenkor az történik, hogy elmegy a kutyus szocializációs foglalkozásra, ahol segítenek neki feloldódni olyan kutyák között, akik évek óta problémás kutyákat tanítanak helyes kommunikációra. Ha ezek között a kutyák között már magabiztosan viselkedik, akkor bekerül egy törpekutya csoportba. Általában törpekutya csoportból is kettő van: az egyikben a vérbő, pörgős terrier félék, a másikban a nyugisabb, bizonytalanabb kutyusok. Nyilván egy félős bichon nem jack russelek között lesz, csak hogy példát is mondjak.


Cerbinél ugyanez nem tudom hogyan van, de nézd meg nyugodtan, járj utána, és döntsd el melyik tetszik.

2011. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!