Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi és házőrző kutya?

Családi és házőrző kutya?

Figyelt kérdés
Házőrző kutyát, valami nagyobb fajtát szeretnénk. Kint tartanánk, szóval bírnia kell hideget, meleget is. Hűséges és jól tanítható fajta legyen. Családi kutya is lenne, el kéne viselnie a 2 éves kisfiamat. Természetesen sétáltatnánk, lefárasztasztanánk és vinnénk kutyasuliba. Milyen fajtákat javasoltok?

2021. jún. 13. 18:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
29%

Na igy mar maskepp hangzik :)

Ha a ferjednek volt tobb kutyaja mar akkor talan be mertek valalni komolyabb kutyat is. A kuvasz jo hazorzo,csaladszereto es huseges kutya viszont irtad a szoret ezert nem a legjobb valasztas szerintem.

Ha mar a kuvaszra is gondoltatok akkor en szivbol ajanlanam a kozepazsiait, nagyon szep kutya,szereti a gyerekeket,szereti a csaladtagokat es igazi hazorzo,minden korulmenyek kozott megved,bator es karakteres kutya viszont nagyon ontorvenyu. Ha a ferjed be meri vallalni es ugy erzi van tapasztalata egy ilyen kutyat felnevelni(maskepp mukodik mint az atlag kutyak) akkor a legjobb valasztas.

2021. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

A KAJ-jal nem biztos, hogy elbírnánk.


Még egy fontos dolgot hozzáteszek: a már említett labradorral (2 éves kan) is ki kell jönnie.

2021. jún. 13. 19:21
 13/41 anonim ***** válasza:
22%

Hat a KAJ nem biztos kijonne a mar meglevo kutyaval,azaz talan kijonne de sok munka es az emlitett labrador nagyon jolnevelt kellene legyen meg betartsa a “kello tavolsagot”

Epp annyira nem nehez azert a KAJ nevelese(nekem ketto volt eddig,most kangal kolyok van) de ha ugy erzitek hogy nem mernetek akkor inkabb ne.

2021. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
95%

2 éves gyerekhez Kangal nem ajánlott. Akkor inkább maradjon a német juhász + egy risztó.


(Rudy azt mondtad, hogy eladtad a kutyát...mert a 7 hetes kölyök kangaloddal sem bírsz)

2021. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
2%

14 nagyokos

1. A nemetjuhasz semmikepp nem gyerek melle valo!

2. Ha azt mondod a kangal vagy a kaj nem gyerek melle valo azzal es azzal hogy szerinted a nemetjuhasz valo gyerek melle felfedted hogy fingod simcs a nemetjuhaszhoz es eloben meg nem is lattal kangalt vagy kajt nem hogy tobbet tudj errol a ket fajtarol

3. A 7 hetes kangalkolykot azert adtam el mert van annyi tapasztalatom,hogy megalapitsam,hogy abbol nem lessz jo kutya

(Ha valamibe bele akarsz ugatni akkor tedd ha tenyleg van fogalmad arrol amit beszelsz)

2021. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, én abszolút nem akarlak rábeszélni semmire, csupán a tapasztalataimat osztanám meg veled. Minden nagytestű kutya tud veszélyes lenni gyerekre, főleg ha 7-8 év alattiak. Nem kell, hogy megharapja elég ha véletlenül nekimegy a gyereknek, vagy a farkával csap oda egyet csóválás közben. Rengeteg német juhász ismerek, kölyköt is felnőttet is, egyaránt show és munkavonalú kutyákat. (kutyaoviból, kutyasuliból van az ismerettség, gyakran megosztjuk egymás közt a tapasztalatainkat) Én túl hevesnek találom őket, sok energiájuk van, amit ha nem vezetnek le, kezelhetetlen lesz a kutya, ezt nyugodtan értsd szó szerint. Nyilván ez minden kutyafajtára igaz lehet, de bennük elég sok az energia. Border collie abszolút nem ajánlott házőrzőnek, nem arra lett kitalálva. Már csak a mérete miatt is alkalmatlan klasszikus értelemben vett házőrzésre. Mozgásigényük is nagyon nagy, de írtad, hogy az nem probléma, megtudnátok oldani. Gyerek mellé jó választás lehet, ha megfelelően tudtok vele napi szinten (karácsonykor, újévkor is) foglalkozni. Berni pásztor nem igazán jó házőrzésre, csupán a mérete nagy, ideális családi kutya lehet akinek nem tetszik a labrador/golden retriver vonal. Kuvasz, magyar fajta, kevés van belőle a világon, az előítéletek miatt egyre ritkább, de viszonylag olcsón hozzá lehet jutni (100 ezer ft) törzskönyves kutyához. Ő nem igazán tud beilleszkedni a családba, nem lesz a kerti partyk központi eleme, és nyaralni sem igazán lehet elvinni, ő a jószág mellett érzi jól magát, nagy területen, ez a génjeiben kódolva van. Ideális választás lehet ha csak otthon a kertben akartok családi kedvencet, mert ő nem egy kisérőkutya. Az előítéleteknek, hogy a kuvasz megbolondul (nevetséges) ne dőlj be könyörgök. :) Én kicsit elfogult vagyok a rottweiler iránt mert nekem is az van. Megfelelően szocializálva a legjobb családi kutyák lehetnek, de nem kevés időt kell bele fektetni. De van egy olyan mondás miszerint a munka meghozza gyümölcsét. Én őket mondanám a legideálisabbnak, nem olyan hevesek és pörgősek mint egy német juhász vagy dobermann, tudniillik kicsit nehéz csontozatúak, de hát így szeretjük őket. :) Esetleg még bullmasztiff, moszkvai őrkutya vagy orosz fekete terrier is számításba jöhetne. Gyerek mellé mindenképp leinformálható helyről hozzatok kölyökkutyát. Ismerjétek a szülőket, váálogassatok tenyésztők közül, mert nem 2-3 évre vesztek kutyát. Köszönöm ha elolvastad :))
2021. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

"A németjuhasz semmikepp nem gyerek melle valo!" Rokonságban van olyan, aki németjuhasz farkába kapaszkodva tanult járni. Minden csak nevelés kérdése


16, köszönöm a tartalmas válaszodat.

A rottweiler és a nj fele húz a szívünk, most jön a rengeteg utána olvasás, hogy melyik lenne ideálisabb számunkra.

2021. jún. 13. 21:56
 18/41 anonim ***** válasza:
76%
A rotit nem tartható kint mert rövid a szőre :/
2021. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

#15 az előbb írtad, hogy nem adtad el. Most akkor mi is van? 😇

Nem azért, de minden nagy kutya veszélyes a 2 éves kisgyerekhez, ezért felügyelet nélkül nem szabad őket ott hagyni.

Mellesleg, ne mondja már azt nekem, egy olyan valaki aki a 7 hetes szapis kutyájával nem bír...nevelés és foglalkozás kérdése, sőt azt is írtad, hogy az előtti kutyád megölt néhány másik kutyát. Elég szomorú, hogy ilyen ember ajánlgat másoknak, és megmondja a "tutit".

A kangal óriás termetű kutya, NEM egy KETTŐ ÉVES GYEREK MELLÉ való. Viszont, a német juhászok közül sokszor láttam, és tapasztaltam, hogy egy 3 - 4 éves kislány mellett VAN, nyugodtan fekszik mellette stb.

De ott van még a Golden is, ő kifejezetten családkutya. És van sokmás kutya fajta...

(mielőtt megszólalsz, nem vagyok kezdő kutyás: 3 dobermannom, 1 Beaglem, 2 német juhászom és 2 huskym is volt és van, mind szocializált, ismeri a parancsokat stb.) Ha épp esze van a kérdezőnek, nem vesz Kangalt a 2 éves gyermeke mellé.

2021. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
69%
16.os vagyok: A locomotiv star kennel tulajdonosa Petrás Antal is azt mondja, (aki egy elég nagy név a rottweiler tenyésztők között), hogy lehet kint tartani, ha van egy megfelelő kutyaháza. [link] Német juhász elég beteges fajta, sok a szerzett diszpláziás kutya sajnos. A rottweiler is hajlamos rá, de a szűrésekkel jó eséllyel nem lesz diszpláziás a kutya.
2021. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!