Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi és házőrző kutya?

Családi és házőrző kutya?

Figyelt kérdés
Házőrző kutyát, valami nagyobb fajtát szeretnénk. Kint tartanánk, szóval bírnia kell hideget, meleget is. Hűséges és jól tanítható fajta legyen. Családi kutya is lenne, el kéne viselnie a 2 éves kisfiamat. Természetesen sétáltatnánk, lefárasztasztanánk és vinnénk kutyasuliba. Milyen fajtákat javasoltok?

2021. jún. 13. 18:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
84%

És ha szerinted a német juhász nem családi kutya szemben ezzel a két agresszív fajtával hát az mindent elárul.Halvány sejtelmed sincs arról amiről beszélsz.A józan paraszti ész alapú gondolkozásod inkább buta paraszti ész és ezzel a parasztokat sértettem meg leginkább..

Semmi logika nincs abban amit leírtál.

2021. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
13%

Valaszolj a kerdesre okoska es ne probalj engem kioktatni.

Mire volt kitenyesztve a nemetjuhasz meg a roti?!

Ezeket ajanlod te gyerek melle.

Gondolkozz,lehet nincs gyereked de ne ajanlj ilyent!

Nem egy kajt vagy kangalt lattam akit cibalnak a gyerekek,raulnek stb es szo nelkul turi! Ha nem tudod mit beszelsz ne probalj masokat kioktatni az alapjan amit te olvastal valahol ezekrol a fajtakrol,mert abban biztos vagyok,hogy elobe nem lattal ilyent!

2021. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Már említettük, hogy egyáltalán NEM akarunk se kangalt se kajt. A labradorral voltam kutyasuliba, megkérdeztem a trénert, azt mondta nekünk nagyon nem ajánlaná ezt a két fajtát. Én németjuhaszok között nőttem fel, ne akarj meggyőzni, hogy nem családi kutyák. Valószínűleg te még nem találkoztál normálisan nevelt németjuhásszal.
2021. jún. 15. 12:28
 34/41 A kérdező kommentje:
A férj voltam
2021. jún. 15. 12:29
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok en senkit meggyozni,hogy milyen kutyat valasszon csak ezt a trollt aki itten ossza az eszt es engem probal kioktatni.

Te meg “ferj” mielott kutuat valasztassz nezz utana a falyta eredetenek,hogy mire volt kitenyesztve. Ha felelos szulo vagy a gyerekedet nem engeded nemetjuhasz vagy roti kozelebe.

Ezenkivul mindenki ugy tesz ahogy jonak latja!

2021. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
67%

Fingja sincs ennek miről beszél. Kangal meg káj családi kutya, de a német juhász nem, na persze...

Statisztika meg... Tudtad, hogy statisztika szerint nagyobb valószínűséggel halsz meg autóbalesetben, mint egy lezuhant repülőn? Naná, mert autóba minden nap ülsz, repülőre meg van, aki életben soha. És akkor most gondolkozz, hogy hány ember tart kangalt, és hány német juhászt. Na, ezért van több nj támadás. Milliószor többen tartják, és hát sajna nem mindenki tud kutyát nevelni. Ettől még a nj nem veszélyes kutya, csak foglalkozni kell vele normálisan, ennyi. A roti detto.

2021. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Én a kutyatrénerem véleményét jobban tiszteletben tartom, mint RudyV-ét (aki sok év után anonimre váltott, és ettől kifejezetten szomorú vagyok), aki kangal és kaj mániás, csak nevelni nem tudja őket. A trénerre visszatérve megkérdeztem az njról is, szerinte egy normálisan nevelt, szocializált németjuhasz igazi családi kutya.

Mindenesetre, mint már említettem várjunk néhány évet, hogy a fiam nagyobb legyen.

28/F

2021. jún. 15. 12:47
 38/41 anonim ***** válasza:
23%

Egy nyáj mellől származó pásztorkutya kölyök remek választás gyerek mellé. Ezek az állatok ösztönösen védik a rájuk bízott állatokat vagy akár gyerekeket. Komondorok bundájába kapaszkodva sok gyerek tanult meg járni. Egy jó ösztönkészletű pásztorkutya az egyik legjobb családi kutya.


Sajnos viszont sok az elvadított kau, káj, kanál, vagy ezek keverékei, amelyeket viadalokra használnak. Nos azok a kutyák akár meg is ölhetik az embert.

2021. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
51%
Az jo dontes,hogy vartok par evet.
2021. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
40%
kangal*
2021. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!