Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az 5 legjobb család...

Melyik az 5 legjobb család barát egyben őrző kutya?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A családom nyáron nagyon szeretne egy kutyát mert ahol élünk majdnem mindenkinek van kutyája plusz a nyestek is megjelentek és kezdik tönkre tenni a kertet. Régóta szeretnénk egy jó őrző-védő egyben gyerek barát kutyát mert kertes házban élünk (3 gyerek) és jól jönne egy kutya. Nagyon kérem csak az írjon aki tud segíteni ebben a témában! Btw: nem azért szeretnénk kutyát mert mindenkinek van:)))

2021. jún. 14. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Mennyit foglalkoznál vele? Van kutyás tapasztalatod? Terület vagy személyörző kutyát szeretnél? Miért?
2021. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Mudi
2021. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Rottweiler egy tökéletes választás lehet, ha van kapacitásotok minőségi időt együtt tölteni.
2021. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: naponta 4-5 órát biztos tudnánk vele foglalkozni, van kutyás tapasztalatunk, terület őrző kutya. Édesapámat idegesíti a sok nyest és örülne ha egy kutya távol tartaná őket a kerttől:) meg alapból kertes házhoz jól jön egy kutya (ismerősünk mondta akinek nagyobb kutyája van)
2021. jún. 14. 17:39
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Én a német juhászkutyát választanám. Területvédő, rendkívül okos és gyermekbarát, viszont erős kéz kell a neveléséhez. Nekem is egy nj szukám van :)
2021. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Németjuhász +1 szavazat :)
2021. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem írtad le a gyerekek korát, az sem mindegy.

Az őrző-védő kutyáknak nem specialitása a nyest vadászat.😃 Élvefogó csapdával érdemesebb próbálkozni.

Német juhászok között akkor keresgélj, ha van rá minimum pár száz ropid, rengeteg a beteg köztük, az idegeik sokszor nincsenek a toppon, hogy így mondjam...

1.Bullmasztiff, nagyon gyerekbarát és garantáltan tartani fognak tőle.

2. Boxer, ugyanez

3. Magyar vizsla, ő őrizni ugyan nem fog semmit, viszont okos és kedves

4 labrador, nem ismerem, de általában jókat hallok róluk

5. Staffordshire terrier, de nagy a szórás, nagyon meg kell válogatni a helyet, ahonnan hozod. Lehet a megtestesült álom, de életed legrosszabb döntése is

2021. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
A labrador nem őrző védő ahogy a vizsga sem. El kell dönteni kérdező hogy ezért kell a kutya hogy területet védjen vagy hogy kiírtsa a patkányokat meg a nyesteket. Mert nem mindegy. A foxi és a tacsi lett a patkány és egyéb rágcsálók ellen tenyésztve és még egy pár fajta. Az én nemetjuhaszom életében egyet nem kapott el pedig van itt is jó pár hozzák haza a macskák.
2021. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
3-as vagyok, miért pontoztatok le?
2021. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy menhelyi staff vagy nj keverék (vagy bármi), jó választás lehet.


A menyétnek elég, ha érzi a kutya szagát meg látja, hogy ott van. Ugatni meg szinte az összes menhelyi kutya ugat, azt tapasztaltam.


Menjetek el egy szimpatikus szervezethez és mondjátok el az igényeiteket, szerintem lesz megfelelő kutyus.

2021. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!