Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legalja szemét tápoknál is...

Legalja szemét tápoknál is szemetebb tápot találtam? Hogy lehet ezt egyátalán forgalomba hozni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, tisztában vagyok a tápokkal, melyik milyen kategóriába tartozik, nem én akarok ezzel etetni. Néha el szokok olvasni számomra ismeretlen tápok összetevőit az üzletekben. Persze kb mindig a tipikus 4% hús és állati származékok felirattal találkozom az ilyen Tescos stb tápokon, meg sem lepődök, de bízom benne, hogy idővel jobbakat is gyártanak, vagy szigorítják a minimális hústartalmat. Rebndesen örültem, hogy az egyik Felix (macska) kaján 8% hús volt feltüntetve, ami nyilván szemét még így is, de legalább nem 4%. Viszont ma megdöbbentem.

[link]

Ez most komoly? 0,5% csirke? Ennyi erővel elég lenne csirke aromát tenni bele. Vagy még azt se, sűrítsék össze a lisztnek nem megfelelő búzát aztán gyúrják össze golyókra. Én úgy tudtam, hogy a minimum 4%-nak meg kell lennie. Hogy lehet, hogy ezt mégis árusítható?



2021. jún. 15. 17:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

Azért remélem te sem szívtál el még egyetlen szál cigarettát sem, 1 korty kólát nem ittál életedben, 1 deka mekis hamburgert sem fogyasztottál el és nem egy szmogtól teli lakótelepi épületben élsz....



Azt nem kifogásolod esetleg? Az ellen nem háborogsz? Ja nem? Kétpofára tömik ezek a kultúrállatvédők megfigyeléseim szerint...

2021. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%

"Legalja szemét tápoknál is szemetebb tápot találtam? Hogy lehet ezt egyátalán forgalomba hozni?"


Ugye cukrot, kávét, sört, csokit, szénhidrátot stb. ugye nem fogyasztasz te sem?

2021. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
46%
Az a különbség, hogy a felnőtt ember maga dönt arról, felelőssége teljes tudatában, hogy mivel mérgezi, illetve károsítja magát, míg az állatnak nincs választási lehetősége. Normális ember az állatainak és a gyerekeinek csak minőségi, egészséges dolgokat ad, mert a felnőtt emberrel ellentétben ők nem tudnak maguk dönteni arról, hogy mit visznek be a szervezetükbe, és milyen károkat okoznak vele.
2021. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

#23


ez nem így van

ez az érvelés nem igazán állja... ez egyfajta sablonszöveg, amit emberek szoktak hangoztatni, de alátámasztani nem tudod


illetve mi számít normálisnak?

a legtöbb anyuka ugyanúgy beleborítja a teába a cukrot, azt issza a gyerek is meg ő is

esetleg együtt vedelik a kólát, és ahol a szülő dohányzik, ott a gyerek is

a gyereknek sincs "választási lehetősége", de felnőtt korában sem fog felhagyni a mekivel meg a kólával. már gyerekkorban rá vannak szoktatva a szemétre, már játszótér is van a meki boltja mellett általában



a kutyák helyes táplálása fontos, egyetértek...

de miért is fontosabb a kutyák 100% egészséges étkezése, miközben az emberek étkezése sem jobb, sőt rosszabb? Furcsa mód az emberek étkezésénél nem látok háborgást... pedig legalább egy tucat étel károsabb az embernek, cigaretta stb. mint ami ebben a tápban van, illetve nincsen...

2021. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%

Pontosan erről beszélek, amit írsz. Hogy már gyerekkorban rá vannak szoktatva a szemétre, de ez nem jó dolog.

Felelősségtudatos ember a gyerekeit és az állatait is megfelelő minőségű étellel eteti.

Pont ez a probléma, hogy a fentebb látható hulladékot megveszik bizonyos emberek a kutyáiknak. Meg a mekis kaját és a chipset a gyerekeiknek.

2021. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem forgalomba lehet hozni sajnos...Mert nem ver át! Fel van tüntetve mi van benne... Ez olyan mint a cigi...Rá van írva hogy rákot okoz stb...Mindenki saját felelősségre veszi meg...
2021. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!