Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyával?

Mi történhetett a kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja rosszul van a kutyánk. Mindig kis pörgős volt és életvidám de most lehangolt és nem csinál semmit szegénykém.

Először szorulásra gyanakodtunk és adtuk neki szappant(mármint a popsijába) és utánna rögtön végezte a dolgát de nem lett jobban. A szomszédban van egy kutya aki mindig ugat de most mikor odamentem és szólítottam akkor nem csinált semmit és hallottam ahogy kérdezte tőle a gazdája, hogy mi van veled kutya. Apukám arra gyanakszik, hogy megmérgezték őket…

Nincsen láza, az orra száraz és fekszik kint a fa alatt. Ha kimegyek akkor csóválja a farkát de ezen kívül sok mindent nem tud csinálni.

Orvoshoz csak délután tudjuk elvinni és apa próbálja hívni az orvosokat de az egyik nem rendel, a másik nem veszi fel a telefont..

Mit tehetnék? Fordult már elő a ti kutyáitokkal ilyesmi?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. jún. 16. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Kullancs ellen védve van?
2021. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, májusban és most is kapott kulacs elleni folyadékot, olyan, hogy a nyakára, azon belül a bőrérre kell. Oltást is kapott tavaly.
2021. jún. 16. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Honnan tudod hogy nincs láza, megmértétek? A száraz orr a láz egyik tünete. Ha nem iszik, akkor az állatorvosig gyakran kenegesd a szája szélét vízzel, hátha megjön a kedve. De dokihoz mindenképp vigyétek!
2021. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hőguta.Többet kellene itatni őket vagy folyamatos friss vizet kell nekik biztosítani.Ezen felül árnyékot és hűsölőt. (kis medence,néha lelocsolod a NEM NAPON FELFORRÓSODOTT TESTŰ KUTYÁT (!),hideg kő/beton/hűtő matrac,hűtött kutya ház vagy kennel,akármi)


Nem szabad figyelmen kívül hagyni a meleget.A kutyákra nézve halálos a hőguta.

2021. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Reggel mérte a hőmérsékletét az apukám onnan tudom hogy nem lázas. A száját kenegetem vízzel de mikor alá rakom a tálat akkor nem iszik. Egy fa alatt pihen, a mancsa meg a teste sincs felforrósodva szerencsére. Amint megjön apukám, rohanunk is majd csak szegény nem tud csak úgy eljönni a munkahelyéről…
2021. jún. 16. 15:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Víz mindig van biztosítva számára, van egy kis labor amiben van víz és néha abba bele ül emellett a hűvös betonon szokott aludni és ha este nem lesz hideg akkor tervezzük megnyírni is, tisztábban vagyunk azzal, hogy meleg van neki ilyenkor :)
2021. jún. 16. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Írj majd, hogy mi volt a dokinál, szorítok a kutyusnak.
2021. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, babéziózisa van szegénynek, még visszakellett menni érte és lesz egy 3 napos infúziós kúra aztán meg látjuk mi lesz vele, nagyon bizakodunk benne mert megtaláltuk benne a kullancsot szóval reménykedünk, hogy még az elején van és egészségesen ki tud jönni belőle🥰
2021. jún. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!