Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy elégítsem ki a kutyám...

Hogy elégítsem ki a kutyám mozgásigényét?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt találtam egy bull mix kutyust, kan és kb. 1 hónapos.

Nekem van egy idős jack russel×tacsi mix kutyám (szintén talált), de ő már idős, 10 éves, ivartalanított szuka.

Jól kijönnek, elszalagdálnak a kertben vagy a kis utcán, a kertünk előtt. (Kinti-benti kutyák)

Most még ez elég neki, ameddig kicsi nyilvan.

De ha idősebb lesz (8 hónap körüli), akkor mégis hogyan mozgassam le?

Hisz bull mix, valószínűleg nagy mozgás igénye lesz.

Naponta-másnaponta eltudom vinni fél órás sétára, napi 1× és heti 1-2× egy hosszabb 2-3 órás sétára.

+ játszani tudok vele és mentálisan fárasztani.

Ennyi mozgás elég lesz neki? Vagy van más megoldás a lemozgatására?


2021. jún. 16. 19:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Kérlek ülj le, mivel talán sokkoló lesz, amit írok: vidd el sétálni.
2021. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Max. Fél órát tudunk sétálni, mert annyi az a rész, ahol nem szednek szét a kóbor kutyák.

A 2-3 órát pedig a városba tudnám megoldani, oda meg nem megyek minden nap.

2021. jún. 16. 19:20
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Húúú haver, téged sem az eszedért szeretnek.


Esetleg sétálhatsz fel-alá azon a részen ahol nem szednek szét a kutyák.

2021. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó szó nélkűl a kérdés :D
2021. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De azt nem unja meg a kutya? Hogy 2-3× megyünk ugyan ott?
2021. jún. 16. 19:25
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

De nem tudsz olyan helyre menni, ahol nincsenek kóbor kutyák?

Vagy jegyzőnél, rendőrségen nem akarsz feljelentést tenni a kutyák miatt?


A mozgásigény egyébként másodlagos. Szellemileg és főleg ösztönszinten kell majd lefárasztanod a kutyát. Ha erősen hozni fogja a bull-vonalat, a napi 3-4 óra séta sem lesz elég, ha minőségileg nem fárasztod le.

2021. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Az ok, hogy ki akarod elégíteni a kutyát. De mi van a mozgásigénnyel?
2021. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

1 honapos a kutya? Ezt allatorvos allapitotta meg, vagy te? Csak mert ha tenyleg ennyi (es nem benezted) akkor kb meg tapszert is kene kapnia, es ugye szigoruan tilos vele setalni addig, ameddig az utolso oltasat meg nem kapta (kb 13-14.het).

Tudom, hogy nem ez volt a kerdes, csak ezen egy pillanatra leragadtam. Tenyleg ne vidd ki kerten kivulre es kezdjetek meg az oltasi programjat, amint lehet.


A napi fel ora seta es heti 1 nagyobb seta amugy rettenetesen keves lesz neki, ha a fajtabol indulok ki, de mivel keverek, ezert majd meglatod, hogy mennyit igenyel.

2021. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól értem családi házban laksz kerttel. A kutyát a kertben is le tudod fárasztani, ha játszol vele, dobálsz neki labdát pl. illetve próbálod mentálisan lefárasztani azzal, hogy tanítasz neki trükköket és gyakorlod vele azokat. (ül, fekszik, lábhoz stb.- youtube-n találsz rá oktató videókat) Emellett napi fél óra séta elég lesz neki szerintem, csak hogy más szagokat is érezhessen. A séta maga nem fárasztja le a kutyát, hiába sétálsz vele órákat. A futás, játék (pl. rongyhúzás), ami lefárasztja, illetve emellett mentálisan is le kell fárasztani a már említett trükkök tanításával, gyakorlásával. Mivel nagy kutya lesz belőle, ezért nagyon fontos, hogy hallgasson rád
2021. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

6os, nem sajnos, nagyon sok a kóbor kutya mindenfelé.

Tettünk feljelentést, állatvédőknek, rendőrségnek is szóltunk, elviszik őket...2 hét múlva ugyan annyi kutya van.

Ösztönien hogy kell lefárasztani?

Szellemileg trükkök és feladatok tanítását gondoltam.

8as, voltunk orvosnál, ő mondta, hogy kb. 4-5 hetes lehet.

Alutasakos kutya kaját kap, az orvos mondta, hogy már megpróbálhatjuk.

Nem sétáltattuk, csak a kert előtt van egy kis utca ott szaladgált, de akkor oltás nélkül nem engedem ki, csak a kertbe.

3 hét múlva kapja az első oltását.

2021. jún. 16. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!