Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szteroidkezelés utáni vizelett...

Szteroidkezelés utáni vizelettartási probléma?

Figyelt kérdés
A kutyám sajnos szteroidkezelést kapott pár napja. Előtte sosem volt vizelettartási problémája, sőt, akár egy hosszú éjszakát is simán kibírt pisi nélkül. Most viszont a szteroid injekció utáni 2. napon (tegnap) alvás közben maga alá pisilt :-( és ma is. :-( Ez gondolom mellékhatás, de akkor elmúlik majd, ahogy ürül a szteroid a szervezetéből? Idős kutyusról van szó és nagyon aggódom érte. :-(
2010. aug. 25. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
az én kutyám is kapott már szteroidokat, nekünk fel is hívta rá a figyelmünket az orvos, hogy többet fog tőle pisilni, szóval ez biztosan attól van és gondolom elmúlik, ha már nem kap kezelést! de ha nagyon aggódsz kérdezd meg a dokit! jobbulást a kutyusnak!
2010. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, ebben bízom én is. Természetesen megkérdezem az orvost is, csak egész éjjel emiatt aggódom, ezért kérdeztem itt, mert itt bármikor lehet.

Arra gondoltam, hogy tényleg sokat iszik és talán a hólyagja annyira tele van, hogy kicsordogál úgy, hogy nem is veszi észre... és ha a sok ivás megszűnik akkor majd ez sem áll fenn. Remélem. Mégegyszer köszi!!!

2010. aug. 26. 00:58
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Az allergiámra szteroidot kapok. Magamon is tapasztalom, hogy vizelethajtó hatása van. Jó, én nem pisilek éjjel magam alá, de ki kell mennem. :)))
2010. aug. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mi is katunk szteroidot nemrég és nekem is feltünt hogy egy óra séta alatt vagy 30x pisil (nem jelölget, pisil)

már azt hittem a betegség a veséire is ráment, de akkor megnyugodtam hogycsak a szteroid miatt van

2010. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megkérdeztem az orvost, megírom mit mondott, hátha érdekel valakit.

Szóval a vizelettartási probléma a szteroidkezelés mellékhatása. Előtte semmi gndja nem volt ezzel. El fog múlni ahogy ürül ki a szteroid, kb 3 hét.

Mivel hosszú szőrű, óriástestű kutyusról van szó, elég nehézkes tisztán tartanom, fürdetni nem tudom mert 60 kilós és idős is már, nem akarom erőltetni. Ha esetleg van valakinek valami ötlete, hogy hogyan és mivel tartsam tisztán, légyszi' írja meg... ma lemosdattam mint egy lovat, nem tetszett neki, dehát ez van. De így nem lesz rendesen tiszta, a hosszú szőr miatt. :-/

2010. aug. 26. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:

én ki szoktam kötni pórázzal egy fáhpz, hozok ki 3 vödör langyosvizet, megfürdetetem és megtörlöm ... akkor mosom ha jó idő van, retteg a hajszárítotol

én se bírom a 35 kilos labradort bekondizni a kádba, főleg hogymég ellenkezik is .. vannak fóbiái, na ...

2010. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma megoldottam: veettem egy hosszú slagot és egy olyan véget rá, amit rá tudtam pattintani a csapra. Így a fürdőből jött a langyos víz, ő meg állt az udvaron és átmostam vele, mintha zuhanyozna. Nem tetszett neki, de az sem volt jó, hogy tiszta pisi a szőre, ami már össze is ragadt :-(

Remélem mielőbb elmúlik ez a cécó :-( ő is utálja és én is.

2010. aug. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!